Odbiornik bluetooth 5.0 xDuoo XQ-50 PRO

Zaczęty przez wiki, Czerwiec 18, 2020, 08:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: marekw 76 w Wrzesień 30, 2020, 20:46
Kurde nie zwróciłem 🤔
Jutro sprawdzę albo wieczorem... W głośnikach słychać?
Tak, w głośnikach, tylko strasznie cicho.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

marekw 76

To już jutro bo nie będę specjalnie wzmacniacza odpalał.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

U mnie nie gada. Albo tak cicho że nie słyszę 😊
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Kolejny dzień używania i kolejne spostrzeżenia.
Wiki miał rację, jest gorzej niż z głównego systemu.
Brak dynamiki głównie itp. Ale dla mniej wymagających może wystarczyć, naprawdę.
Miałem składać malinę ale i tak nie byłaby głównym sposobem odtwarzania więc xduo do moich potrzeb wystarczy.
Świetna sprawa dla sprawdzenia czy kupić album czy nie. I cudowna sprawa do tzw słuchania muzyki podczas sprzątania oraz wódeczki 😊
Kiedy znajomi wpadną nie trzeba wyciągać płyt gdy ktoś chce posłuchać jednego kawałka a za chwilę czegoś innego.
Kolejny raz dziękuję Wiki
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

wiki

Marekw 76, najważniejsze aby kupić sprzęt do swoich potrzeb i być z niego zadowolonym....😀
Ja jestem.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

U mnie tzw. wersja przewoźna, abym łatwo mógł go na działkę brać.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Marek1985

Kupiłem xDuoo XQ-50. Na jakiego opampa polecacie wymienić ten który jest w standardzie?

wiki

Cytat: Marek1985 w Styczeń 27, 2021, 16:38
Kupiłem xDuoo XQ-50. Na jakiego opampa polecacie wymienić ten który jest w standardzie?
Ja kiedyś się miałem za to wziąć ale jakoś zabrakło weny....
Tam jeszcze można kondensatory sygnałowe podmienić na jakieś lepsze lub.... kupić wzmacniacze operacyjne np. od Muzga lub inne z regulacją napięcia na wyjściu, wyregulować na zero i pominąć kondensatory wyjściowe.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Marek1985

Mam już swoją wersję bez pro i gra nawet nieźle. Nadaje dźwiękowi przestrzenności. Brakuje tylko jak dla mnie najniższego basu. W środku siedzi opamp 5532 i jak bym wiedział na jaki wymienić to bym to zrobił a tak to mi trochę szkoda pieniedzy na dopasowywanie w ciemno.

wiki

#109
Ostatnio podkręciłem trochę moje xDuoo.... 😀
Powstawiałem parę wzmacniaczy operacyjnych....
Chciałem wstawisz ten od Muzga ale obudowa się nie zamknie, jest za wysoki...
Na razie gra na opa627 (dwie sztuki na stoliczku) ...
Próbowałem też op275, też było lepiej niż oryginał ale 627 chyba trochę lepszy....
Lekka poprawa na całości, jak to często piszą, zdjęcie koca z kolumn....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Aby otworzyć obudowę wystarczy odkręcić 4 śrubki z tylnej ścianki i wtedy cała płytka się pięknie wysuwa.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Marek1985 w Styczeń 30, 2021, 11:23Mam już swoją wersję bez pro i gra nawet nieźle. Nadaje dźwiękowi przestrzenności. Brakuje tylko jak dla mnie najniższego basu.
Zrób taki eksperyment jak robiłem ja, chyba opisywałem w wątku, zrób zasilanie bateryjne na próbę.
Po podłączeniu na baterich właśnie dostaje oddechu, życia i basu. Z tego wynikałoby, że najprawdopodobniej potrzebny jest dobry/mocny zasilacz.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Przymierzam się do odbiornika Bluetooth i dzięki Twojej rekomendacji, Wiki, poważnie rozważam właśnie xDuoo XQ-50 Pro. Cena jednak podskoczyła już w okolice 350 zł :/

Używałbym tego ustrojstwa nie tyle nawet do grania płyt z Tidala itp., tylko do odtwarzania na swoim głównym systemie podkładów muzycznych do standardów jazzowych z programu iReal Pro, który mam zainstalowany na smartfonie z Androidem, a także do odtwarzania analogicznych podkładów (sama sekcja rytmiczna z zostawionym miejscem na solistę) z YouTube. Jakość dźwięku nie musi być więc super hiper tip-top - wystarczy, że będzie po prostu przyzwoita.

A propos YouTube, wiesz może, bo się nie orientuję za bardzo, jak to wygląda - da się puszczać YT z notebooka bezpośrednio przez Bluetooth, czy powinienem podłączać oba urządzenia jakimś kabelkiem?

Łączyłbym xDuoo z DAC-iem Topping D70 i wolałbym, żeby to on obrabiał sygnał, a nie układ Sabre z xDuoo. Coś wspomniałeś, Wiki, że da się to jakoś obejść?

No i zasadnicze pytanie: nadal polecasz, czy może w tak zwanym międzyczasie trafiło na rynek coś ciekawszego? :) 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

#113
Cytat: Moriarty w Marzec 14, 2021, 10:18A propos YouTube, wiesz może, bo się nie orientuję za bardzo, jak to wygląda - da się puszczać YT z notebooka bezpośrednio przez Bluetooth, czy powinienem podłączać oba urządzenia jakimś kabelkiem?
Ja puszczam albo z telefonu albo z tableta.
Muzę puszczam z Tidala, YouTube lub z Aimpa (odtwarzacz muzyczny na telefonie).
Wszystko poprzez bluetooth.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Moriarty w Marzec 14, 2021, 10:18Łączyłbym xDuoo z DAC-iem Topping D70 i wolałbym, żeby to on obrabiał sygnał, a nie układ Sabre z xDuoo. Coś wspomniałeś, Wiki, że da się to jakoś obejść?
xDuoo ma też wyjście cyfrowe i nim podłączasz do daca.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Moriarty w Marzec 14, 2021, 10:18No i zasadnicze pytanie: nadal polecasz, czy może w tak zwanym międzyczasie trafiło na rynek coś ciekawszego?
Nie rozglądałem się po rynku ale nadal ciągle używam i jestem bardzo zadowolony.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Dzięki, Wiki, za odpowiedzi! :)
Jeszcze dodatkowo rozważam znalezienie samego odbiornika bez DAC - którego nie potrzebuję przecież, więc po co przepłacać. Myślałem, że xDuoo ma jakąś wersję tego XQ-50 bez DAC-a właśnie, ale chyba nie, a może źle szukam. W sumie nie spieszy mi się, mogę jeszcze pogrzebać w ofertach, ale jakby co xDuoo XQ-50 Pro wygląda sensownie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

wiki

Cytat: Moriarty w Marzec 14, 2021, 11:17Dzięki, Wiki, za odpowiedzi!
Proszę.... 😀

Cytat: Moriarty w Marzec 14, 2021, 11:17Jeszcze dodatkowo rozważam znalezienie samego odbiornika bez DAC - którego nie potrzebuję przecież, więc po co przepłacać
Też na początku o takim myślałem ale nic sensownego nie znalazłem.
Teraz jestem bardzo zadowolony, że jest dac w środku bo cały czas korzystam z niego na działce.
Całe urządzenie jest małe i poręczne więc go sobie wożę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Aduro

Cześć wszystkim!
Właśnie znalazłem ten wątek i chciałbym Wam zadać pytanie w temacie XQ-50 PRO. Posiadam go praktycznie rok, miał służyć jako DAC do komputera pod TV oraz oczywiście odbiornik dla urządzeń BT. Podłączony jest przez RCA do wzmacniacza. Natomiast nie używałem zbyt często z powodu jednego drażniącego mnie faktu.. Na interfejsie USB i po BT w połączeniu z komputerem z Windows 10 nie mam możliwości regulacji głośności w płynny sposób.
Windows ma skalę regulacji od 0-100. Do stopnia "6" nie słychać niczego, natomiast po przekroczeniu, od 7-100 XQ-50 PRO gra już na 100% głośności. Jak już napisałem identycznie jest po BT jak i po USB.
Do tego z telefonem (Honor 10 z aptX HD) miewałem identyczny problem, ten nagrany przeze mnie filmik dość dobrze to obrazuje:
https://www.youtube.com/watch?v=V1ltOxPtVKM
O dziwo dziś z PLEX'a i odtwarzacza systemowego Honora 10 regulacja głośności działała prawidłowo.
Pisałem już do sprzedawcy - oznajmił, że takie zachowanie jest normalne, gdyż cyfrowa regulacja głośności (ze względu na swoją naturę) psułaby jakość dźwięku. Zaniemówiłem :o  facepalm. Wszczynać wojnę?
Jak sprawują się Wasze urządzenia?

imena

Podniosę trochę wątek... Od czasu do czasu (rzadko:))), ale spoglądam w strone cyfry. Mam xDuoo xq50 - korzystam sporadycznie. Mimo to w budzetowej sferze zainteresował mnie steamer AudioPro Link1. Też ma wyjście cyfrowe. Pierwsze pytanie: oba ustrojstwa przyjmuja gęste pliki, przynajmniej 24/96. Oba na wyjściu cyfrowym podają 16/44,1... Jak w zwiazku z tym jest sens pobierania gęstych plików tymi urządzeniami? Pytanie drugie: czy za posrednictwem Bluetooh w ogóle można przesłać pliki 24/96? Pytanie trzecie: czy warto dokupić jako alternatywę AudioPro Link1, który pobiera pliki za pośrednictwem wifi lub po kablu? Sprawdzał ktoś różnice? Pozdrowienia!

wiki

Ja nie sprawdzałem, bo nie mam jak.
Może ktoś inny się wypowie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

silnor3ki

#121
Witam
temat już trochę ma, ale może to i dobrze bo pewnie ktoś testował jakieś inne opampy w tym odbiorniku.
Zakupiłem i przegrzebałem neta w poszukiwaniu tego waszym zdaniem najlepszego co by kupić jeden a nie wydawać na inne żeby później leżały (biorąc pod uwagę zakup samych dwóch, które wymieniłem poniżej to koszt prawie 200 zł na chwilę obecną)

Polecacie tutaj OPA627 a ja jeszcze wyczytałem w opiniach alledrogo, że kilku użytkowników wetknęło tam AD8599
Czy ktoś może się wypowiedzieć ? OPA627 czy AD8599 ?
I drugie pytanie czym się różnią te wzmacniacze jak mają inne końcówki w oznaczeniu ? (np. "...ARZ" , "...EP" " ,  "...TRZ-EP", "...AP" , "...AU" ) - jestem trochę zielony w temacie :/
Jaka różnica jest pomiędzy dwoma BB OPA627AU wlutowanymi w stolik a np BB OPA627AP ?
Z góry dzięki za pomoc

wiki

Ja to robiłem bardzo dawno temu. Miałem w szufladzie wolnego opampa to wsadziłem żeby sprawdzić. Było lepiej i tak zostało.
Z tego co pamiętam to aż tak dużej różnicy nie było.
To tyle co mogę napisać.

A oznaczeń tych końcowych też nie wiem co oznaczają.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

silnor3ki

wypróbowałem AD8599 oraz AD8022
Nie jestem jakimś tam maniakiem audiofilem ale opisze spostrzeżenia
AD8599 - mniej średnich i wysokich jak AD8022
AD8022 - bardziej wyraźne i zaakcentowane wokale, zauważalnie więcej góry i średnich jak z AD8599 ale nie jakoś wyostrzone czy przeszkadzające
Zarówno jednemu jak i drugiemu moim zdaniem nie brakuje niskich

Obydwa wyraźnie różne od siebie, na pewno lepsze od oryginalnie siedzącego tam JRC
Narazie nie zdecydowałem, który zostanie - póki co siedzi AD8022
Jeśli brać pod uwagę cenę to AD8599 koszt około 100 zł (miałem w innym sprzęcie, wyjąłem dla testów),
AD8022 35 zł,
nie słuchałem jeszcze chwalonego tutaj OPA627 - cena 120 zł






ciernik

Witam, Właśnie nabyłem xDuoo XQ-50 Pro2 i podłączyłem optykiem i kalbem do gniazda USB 5V, 0,5 A jako zasilanie do Yamahy R-N500. W takim układzie sygnał po przesłaniu prze BT obrabiany jest przez DAC amplitunera. Jak myślicie, czy DAC Xduoo ma lepszy DAC od tego wzmacniacza i lepiej byłoby podłączyć to pudełko do Yamahy analogowo, wykorzystując DAC Xduoo? Który DAC na papierze jest lepszy? Czy zaisilanie jest OK? W razie czego yamaha ma jeszcze inny port usb 5V, 2.1A ? Czy może korzystać z ładowarki?