Ortofon SPU Royal N

Zaczęty przez miniabyr, Listopad 12, 2014, 21:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

sonus_fan


Kangie

Cytat: masza w Wrzesień 23, 2021, 18:21To tylko dekiel jest. W środku są "zwykłe" wkładki.
Niezła rzecz. Zawsze myślałem, że trudne do rozebrania jest SPU. Czyli mamy takie jakby "opancerzenie".

Kangie

#52
Cytat: masza w Wrzesień 23, 2021, 19:38Ki uj i jak temu zaradzić?

Uziemić dodatkowo werk?
Dywan z wełny?
Ja tak kiedyś zrobiłem i jak ręką odjął. Wcześniej miałem sztuczny (jakieś tworzywo szt.) i elektryzowało.

P.S. Ale jeśli na innych wkładkach tego nie było, to dywany nie pomogą...

masza19

Wykładzina mieszanka z przewagą syntetyku.
No ale na innych wkładkach nie było takich cudaków.

masza19

Spróbuję uziemić werk.
Stary kabel od SME3009 miał dodatkowy odczep do uziemienia werku. I komu to przeszkadzało?


miniabyr

Maciek jak wrażenia po pierwszym dniu słuchania nowej wkładki? Jakieś nowe uwagi, spostrzeżenia?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

#56
Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Lepszego analnego :D grania u mnie nie było wcześniej.
Teraz siedzę i odliczam bliżej nieokreśloną ilość dni do mc4 żeby dobić swoją próżność  >:D


Nie do końca jestem przekonany o prawidłowym ustawieniu VTA. Sposób na libelkę nie sprawdza się do SPU bo jest garbata. Trzeba chyba liczyć milimetry ramienia nad talerzem  :D

miniabyr

To zupełnie inna sytuacja niż w wersji N. W wersji N ramię jedzie do góry prawie maksymalnie,aby headshel z wkładką był równolegle do płyty. I od tego ustawienia, ja zaczynam angażować swoje uszy. Albo lekko w dół ,albo lekko w górę. Teraz mam lekko w dół-dosłownie włosek.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Teraz nic mi w dźwięku nie dokucza więc nie ma sensu rzeźbić.
Teraz trzeba dać się jej rozruszać, potem wygrzać trafa i potem eksperymentować.

Ja to mam ochotę porównać ten podstawowy? drut Cardasa to mojego VdH.

miniabyr

Maciek on jest u mnie. Ja będę  w wawie w przyszłym tygodniu. Zadzwoń w poniedziałek to się dogadamy. Nie jestem jego właścicielem, ale myślę, że Lechu nie będzie miał nic przeciwko abyś go posłuchał.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

OK

103R - Royal GM różnica w praktyce. Przy szlifie 103 średnie zabrudzenie płyty nie miało wpływu na fun ze słuchania. Przy royalu myjka przypomniała sobie po co u mnie jest  ;D Tu musza być czyściutkie placki bo skubaniec odtworzy w głośnikach każdy pyłek kurzu  :o

Nawet przy Rohmannie i Dynavectorze nie było tyle pierdzielenia z czystością.

bat73

Cytat: masza w Wrzesień 23, 2021, 19:38
Ale żeby służba miodem nie pachniała, jest jeden problem  ;D
Ta wkładka (nie wiem czy przez swoją obudowę?) niesamowicie elektryzuje płyty...
Trzasków, wyładowań żadnych w czasie odtwarzania nie ma ale zdejmuję płyty z talerza razem z gumową matą (oryginalna) :o
Ki uj i jak temu zaradzić?

Uziemić dodatkowo werk?
Co masz na myśli pisząc dodatkowo ?
Nie masz uziemionego werku czy chcesz mu dać 2 uziemienia ?

masza19

Nie mam uziemionego werku.

masza19

Tzn nie miałem.
Teraz już mam  :)

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2021, 17:31
Tzn nie miałem.
Teraz już mam  :)
I co dalej masz łunę elektryczna między uszami, czy to spacyfikowałeś ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

To nie była łuna tylko płyty mi się do maty kleiły.
Nie wiem bo dopiero uziemiłem  >:D

Stawiam na bakelitową obudowę wkładki...

audiokawosz

Przerywnik
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

miniabyr

Pięknie !  ;D ............Darek sorry ale wydaje mi się ,że masz nieodpowiednie VTA dle taj wkładki ! I to sporo !!!!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Cytat: masza w Wrzesień 24, 2021, 16:20Sposób na libelkę nie sprawdza się do SPU bo jest garbata. Trzeba chyba liczyć milimetry ramienia nad talerzem
Grafit z ołówka pod spód i bloczek vta od przodu i będziesz miał pogląd na przechylenie.

audiokawosz

Jest ciut wyżej . Ćwiczyłem i tak mi się podoba. Jest jaśniej i nie traci na średnicy.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

To cienka płyta Sade z epoki. Na nowych tłoczeniach pewnie będzie równo.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Na bakelicie nie masz płaskiego na dachu.

audiokawosz

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2021, 20:37Na bakelicie nie masz płaskiego na dachu.
A kto by się kiedyś przejmował poziomiczkami . Ustawiali na słuch i cieszyli się muzyką.
ps. Jak to rozwiązałeś ?
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Mniej więcej ustawiłem poziom na rurce ramienia a potem korygowałem na słuch  :D

masza19

Taka wkładka:

Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec.  0.2 mV
Channel balance at 1 kHz  < 1 dB
Channel separation at 1 kHz  > 25 dB
Channel separation at 15 kHz  > 20 dB
Frequency response - 20-20.000 Hz + 1.5/- 0 dB
Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force *) > 60 µm
Compliance, dynamic, lateral - 8 µm/mN
Stylus type - Nude Ortofon Replicant 100
Stylus tip radius - r/R 5/100 µm
Tracking force range - 2.5-3.5 g (25-35 mN)
Tracking force, recommended - 3.0 g (30 mN)
Tracking angle - 20°
Internal impedance, DC resistance - 7 ohm
Recommended load impedance  > 100 ohm
Cartridge body material - Ground wood and resin composite
Coilwire material - Goldplated silver
Cartridge colour - Shiny black
Cartridge weight - 28 g

Taki SUT



No i na jakim odczepie teoretycznie pownno zaśpiewać najlepiej?