Interkonekt cyfrowy do 400 zł

Zaczęty przez smax, Maj 02, 2021, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Bo widzisz vasa, ja tu pi ar sobie robię.
Zaraz będę tego Yarbo srebrnego w jakąś otulinę dawał, nazwę się wymyśli i będę sprzedawał po minimum 5000 PLN. Bo przecież kable cyfrowe są najważniejsze.....

Hihihihihihihuuhihihahahahahaha
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ostatnio porównywaliśmy z kolegą końcówki mocy..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....
Potem porównywaliśmy transporty CD..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....
Potem porównywaliśmy dwa kable cyfrowe z różnymi wtyczkami..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....

Co z nami jest nie tak?
Skoro powinniśmy tylko słyszeć różnice na wzmacniaczach, a na transportach i kablach już nie?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa



Cytat: wiki w Maj 02, 2022, 23:28
Bo widzisz vasa, ja tu pi ar sobie robię.
Zaraz będę tego Yarbo srebrnego w jakąś otulinę dawał, nazwę się wymyśli i będę sprzedawał po minimum 5000 PLN. Bo przecież kable cyfrowe są najważniejsze.....

Hihihihihihihuuhihihahahahahaha
Jeżeli tak to przepraszam.
Z krojeniem audiofilskich łosi jakoś się pogodzę.
Tyle że jesteś tak przekonujący że ja poważnie sądzę że Ty w to voodoo uwierzyłeś jak Kawosz w Konfederację.
Cytat: wiki w Maj 02, 2022, 23:35
Ostatnio porównywaliśmy z kolegą końcówki mocy..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....
Potem porównywaliśmy transporty CD..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....
Potem porównywaliśmy dwa kable cyfrowe z różnymi wtyczkami..... Słyszeliśmy różnice w dźwięku....

Co z nami jest nie tak?
Skoro powinniśmy tylko słyszeć różnice na wzmacniaczach, a na transportach i kablach już nie?

To że słyszycie różnice to oczywiste i zrozumiałe.
Ale to że elektronik nie podchodzi krytycznie do słyszenia czegoś co jest o dwa rzędy mniejsze niż ludzka zdolność słyszenia to już budzi niepokój.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Teoria ma, jak to zwykle bywa, dwa końce.....
Jeden - jak ktoś mi wmówi, że dwa różne kable mają różne brzmienie to ja te różnice usłyszę.
Drugi - jak ktoś mi wmówi, że dwa różne kable nie mogą brzmieć inaczej to ja stwierdzę, że nie słyszę różnicy.

Która z tych dwu teorii jest prawdziwa?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Na koniec, to i tak zawsze praktyka weryfikuje teorię. Nie na odwrót.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: wiki w Maj 03, 2022, 00:14
Teoria ma, jak to zwykle bywa, dwa końce.....
Jeden - jak ktoś mi wmówi, że dwa różne kable mają różne brzmienie to ja te różnice usłyszę.
Drugi - jak ktoś mi wmówi, że dwa różne kable nie mogą brzmieć inaczej to ja stwierdzę, że nie słyszę różnicy.

Która z tych dwu teorii jest prawdziwa?
Żadna, oczywiście.
Różnice usłyszysz zawsze. Ale Twój krytycyzm i wykształcenie powinny spróbować to zweryfikować w jakiś sensowny sposób.
A kolejny złotouchy na pewno nie jest sensownym rozwiązaniem [emoji86]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: wiki w Maj 02, 2022, 22:31
Cytat: muda44 w Maj 02, 2022, 22:13
Cytat: wiki w Maj 02, 2022, 21:49
Muda44, a ja widzisz zrobiłem sobie z Yarbo srebrnego 75 ohm takie cudo do połączeń cyfrowych.
I nawet polecam.....
Tylko wtyki można dać lepsze lub gorsze.... 😀

Z czymś fabrycznym porównywałeś ?


Apogee Wyde Aye
Belkin Synapse Platinum

Znasz, słuchałeś, czy tylko "pieniężne" marki polecasz?

W AUDIO to się bawię od 1987r wtedy złożyłem swój pierwszy wzmacniacz, 89r kolumny i tak się potoczyło. w 1992r usłyszałem różnice między kablami z pudełka a takimi RCA zrobionymi z kabla z rynku pro AUDIO. Później dziesiątki różnych kabli w różnych cenach do około 17000zł.
Słucham, porównuję, wyciągam wnioski.
Kable cyfrowe od około 2000r do dzisiaj. Wiele modeli w tym tego Belkina do około 3000zł.

muda44

Cytat: vasa w Maj 02, 2022, 23:16


Cytat: muda44 w Maj 02, 2022, 22:22
Cytat: vasa w Maj 02, 2022, 22:08


Cytat: Melepeta w Maj 02, 2022, 21:29
Niegrzeczne i pozbawione logiki, to jest rejestrowanie się na forum miłośników audio i pisanie głupot
Z takim stwierdzeniem mogę się zgodzić.
Dotyczy to i fanów audio i motoryzacji.
Tylko ci od motoryzacji nie uwierzyli w magnetyzery paliwa a ci z audio - i wszem.

W AUDIO ważne jest samodzielne słuchanie i ocenianie
Bez wątpienia.
Niestety w audio występuje niedosyt metody i nadmiar wydajemisię vel jasłyszę.
Z jednej strony stwierdzenia absolutne o wyższości/odmienności tego od tamtego nie podlegające jakiejkolwiek weryfikacji. Ergo - zwykła ściema.
Z drugiej kompletny brak zrozumienia dla wielkości fizycznych którymi opeujemy w audio skutkujące często stwierdzeniami o dość rozmytej logice.

Dla mnie to jest bardzo proste.
Kupuję lub wypożyczam, wpinam, słucham jakiś czas, wypinam, porównuję i wyciągam wnioski.
Nic sobie nie wmawiam, albo słyszę albo nie. A znam wiele kabli za grube tysiące gorszych od takich za grosze...

vasa



Cytat: muda44 w Maj 03, 2022, 18:13
Dla mnie to jest bardzo proste.
Kupuję lub wypożyczam, wpinam, słucham jakiś czas, wypinam, porównuję i wyciągam wnioski.
Nic sobie nie wmawiam, albo słyszę albo nie.
Jeżeli to jest takie proste to dlaczego są aż takie problemy z powtarzalnością wyników w kontrolowanych warunkach.
Dlaczego zawsze jak brak informacji który kabelek jest akurat podłączony to albo woda rzadka albo rąbek spódnicy?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: vasa w Maj 03, 2022, 22:30


Cytat: muda44 w Maj 03, 2022, 18:13
Dla mnie to jest bardzo proste.
Kupuję lub wypożyczam, wpinam, słucham jakiś czas, wypinam, porównuję i wyciągam wnioski.
Nic sobie nie wmawiam, albo słyszę albo nie.
Jeżeli to jest takie proste to dlaczego są aż takie problemy z powtarzalnością wyników w kontrolowanych warunkach.
Dlaczego zawsze jak brak informacji który kabelek jest akurat podłączony to albo woda rzadka albo rąbek spódnicy?

Ale kto ma takie problemy?
Ja nie. Są pewne kable czy nawet firmy robiące kable które w określony sposób wpływają na brzmienie.
To że ktoś tego nie słyszy to mnie akurat mało interesuje. Nie wiem, może wpina kable niskiej jakości ( niezależnie ode ceny takie są ), może system niskiej klasy a może po prostu kogoś słuch nie pozwala wyłapać takich zmian.
Dla mnie ważne jest to co ja słyszę chociaż moje wnioski w większości pokrywają się z opiniami innych osób które znam na forach,  w realu czy na drodze telefonicznej.

Jak ktoś np nie rozróżnia w torze Cardasa Golden Reference czy Crossa od Nordosta np Red Dawn to faktycznie tematy kablowe może sobie odpuścić.

Dla mnie temat jest oczywisty. Nie da się złożyć bardzo dobrego systemu spinając go byle czym a wręcz można mieć tanie klocki, dobrane z głową i mądrze dobrane kable a zagra to na wysokim poziomie.



Pboczek

Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 08:48Nie da się złożyć bardzo dobrego systemu spinając go byle czym a wręcz można mieć tanie klocki, dobrane z głową i mądrze dobrane kable a zagra to na wysokim poziomie.

Złożenie systemu z głową to dopasowanie kolumn do pomieszczenia, wzmacniacza do kolumn, źródła do charakteru grania zestawu, stabilne osadzenie, separowanie od zakłóceń.

Kable są ważne "i grają" ale nie przesadzajmy z proporcami ich wagi w stosunku do pozostałych elementów. Żaden kabel nie uratuje słabego akustycznie pomieszczenia, nie dobranych kolumn, piłujących wysokich tonów, itd. Bez czarów.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 08:48
Cytat: vasa w Maj 03, 2022, 22:30
... albo woda rzadka albo rąbek spódnicy?

Ale kto ma takie problemy?
Ja nie.

Kol. Pboczek podał w skrócie przepis na sensowne granie.
Twój pomysł, z kablami w roli głównej, uważam za chybiony.
Ale doszliśmy już do ściany w tej dyskusji.
To może czas ją zakończyć[emoji37]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: Pboczek w Maj 04, 2022, 09:00
Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 08:48Nie da się złożyć bardzo dobrego systemu spinając go byle czym a wręcz można mieć tanie klocki, dobrane z głową i mądrze dobrane kable a zagra to na wysokim poziomie.

Złożenie systemu z głową to dopasowanie kolumn do pomieszczenia, wzmacniacza do kolumn, źródła do charakteru grania zestawu, stabilne osadzenie, separowanie od zakłóceń.

Kable są ważne "i grają" ale nie przesadzajmy z proporcami ich wagi w stosunku do pozostałych elementów. Żaden kabel nie uratuje słabego akustycznie pomieszczenia, nie dobranych kolumn, piłujących wysokich tonów, itd. Bez czarów.

To jest oczywiste ale życie to nie bajka. Nie każdy może sobie pozwolić choćby ze względu na wymiary czy funkcjonalność mieszkania żeby je zrobić tylko pod audio a ma pieniądze na to audio więc można innymi sposobami dążyć do lepszego brzmienia.
Jak ktoś ma warunki i taki dobrany system to w pewnym momencie i tak dojdzie do ściany, po prostu nie przeskoczy się pewnego poziomu używając byle jakiego okablowania.
Inna sprawa to ja wolę dać tysiące na kable niż coraz droższy sprzęt który dzisiaj może kosztować grubą kasę a ma niewiele wspólnego z niezawodnością, trwałością. W skrócie, będzie się psuł...

Dla mnie kable są na równi ważne jak sprzęt. Do tego trzeba wielu prób i porównań.
A same kable potrafią pośrednio wpływać na akustykę ( np za duży czy za mały bas ) czy jak to napisałeś - piłujące wysokie.

muda44

Cytat: vasa w Maj 04, 2022, 10:08
Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 08:48
Cytat: vasa w Maj 03, 2022, 22:30
... albo woda rzadka albo rąbek spódnicy?

Ale kto ma takie problemy?
Ja nie.

Kol. Pboczek podał w skrócie przepis na sensowne granie.
Twój pomysł, z kablami w roli głównej, uważam za chybiony.
Ale doszliśmy już do ściany w tej dyskusji.
To może czas ją zakończyć[emoji37]


Nie w roli głównej a na równi z całą resztą.
Nie obraź się ale dyskusja na temat kabli z kimś kto wyraźnie w opisie zaznacza że kable są nieistotne nie ma sensu. Dla mnie nie ma sensu bo albo ten Twój system jest od czapy złożony, albo stosowałeś nieodpowiednie kable albo Twój słuch nie pozwala tego wychwycić.
A z drugiej strony przecież nietani system...

Masz wzmacniacz Lyngdorfa, wypożycz sobie kabel Oyaide GPX-RE V2. Nie inny, tylko ten. Podepnij, posłuchaj, wyciągnij wnioski.




vasa



Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 13:22albo ten Twój system jest od czapy złożony, albo stosowałeś nieodpowiednie kable albo Twój słuch nie pozwala tego wychwycić.
I to właśnie lubię w audio najbardziej [emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 13:13Dla mnie kable są na równi ważne jak sprzęt. Do tego trzeba wielu prób i porównań.
A same kable potrafią pośrednio wpływać na akustykę ( np za duży czy za mały bas ) czy jak to napisałeś - piłujące wysokie.
Zg

Na akustykę to może wpłynąć korekcja cyfrowa i to ma sens, podobnie jak przemeblowanie pokoju, czy jego adaptacja.  Poprawianie kablami akustyki jest cudotwórstwem.
Ciągnę ten wątek bo kablosceptykiem nie jestem ale ukierunkowywanie ludzi na wymianę kabli, gdy potrzebny jest korektor cyfrowy albo ustroje akustyczne, nie wydaje mi się godne pochwały.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Cytat: Pboczek w Maj 04, 2022, 15:25
Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 13:13Dla mnie kable są na równi ważne jak sprzęt. Do tego trzeba wielu prób i porównań.
A same kable potrafią pośrednio wpływać na akustykę ( np za duży czy za mały bas ) czy jak to napisałeś - piłujące wysokie.
Zg

Na akustykę to może wpłynąć korekcja cyfrowa i to ma sens, podobnie jak przemeblowanie pokoju, czy jego adaptacja.  Poprawianie kablami akustyki jest cudotwórstwem.
Ciągnę ten wątek bo kablosceptykiem nie jestem ale ukierunkowywanie ludzi na wymianę kabli, gdy potrzebny jest korektor cyfrowy albo ustroje akustyczne, nie wydaje mi się godne pochwały.

Jest np taki jeden uznany kabelek RCA za kolka tysięcy chodzi jako używany a kabel ten wycina niemal całkowicie niski bas podbijając średni co okazuje się być ratunkiem w pewnych systemach gdzie nie ma korekcji i nie ma możliwości zmiany ustawienia kolumn czy poprawy akustyki.
Są kable które dociążają brzmienie, są takie co odciążają itd.
Tylko trzeba wiedzieć czego szukać.

muda44

Cytat: vasa w Maj 04, 2022, 14:25


Cytat: muda44 w Maj 04, 2022, 13:22albo ten Twój system jest od czapy złożony, albo stosowałeś nieodpowiednie kable albo Twój słuch nie pozwala tego wychwycić.
I to właśnie lubię w audio najbardziej [emoji16]

Od 2 tygodni mam kolejny system, teraz bawię się Lyngdorfem TDAI 1120. Na moim ulubionym kablu Oyaide GPX RE V2 grał źle. Za bardzo wszystko stłumione, lepiej grał na tym z pudełka ale jak podpiąłem AZ Gargantuę to Lyngdorf zagrał na zupełnie innym, lepszym poziomie.
Lepsza naturalność , plastyka, soczystość. Rozdzielczość, precyzja.  Wystarczyło kilka sekund po włączeniu AZ, zupełnie inny poziom grania.
Jutro będę miał topowy Ricable i szukam głośnikowych.
Nie mogę sobie wyobrazić jak ktoś nie słyszy takich zmian.


wiki

Yarbo koncentryczny i wtyki niby 75 ohm DHLabs.
Taki tu opisywałem.

Jak szaleć to szaleć..... 😀
Dziś odebrałem od szwejo przesyłkę.
A w środku kabel cyfrowy....
To się będzie porównywać.
Jego na wtykach chyba srebrnych KLE.

Tak się oba prezentują....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I wtyczki.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

Klei nie robi wtyczek srebrnych (jak na mój stan wiedzy). Wbrew nazwom to miedź bardzo dobrej jakości posrebrzana. Z tego typu wtyczek jedynie ETI silver link są rzeczywiście srebrne. Często są takie wypowiedzi na forach, że silver harmony jest srebrne, firma się do tego odnosiła oficjalnie.
Moja wypowiedź bazuje na wiedzy czytanej.
Co nie zmienia faktu, że to świetne rca.
Ta wypowiedź to już z wiedza doświadczona osobiście.

wiki

Kolejny skleciłem sobie kabel cyfrowy.
Też materiałem przewodzącym jest srebro.
Wygrzewa się..... 😋

Wtyczki takie same jak w Yarbo, więc porównania będą wykazywać co potrafi kawałek kabla..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#98
Budowa tego nowego kabla jest podobna do Yarbo.
Koncentryk 75 ohm.
Wyjątkiem jest dodatkowy drugi ekran, który połączyłem tylko od strony źródła.
Czyli żyła środkowa na "+", pierwszy ekran na "-", a drugi, zewnętrzny ekran tylko od strony źródła.

PS. No i najważniejsze, cena. O ile dobrze pamiętam to porównywalna jest obu kabli.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Porównania się dokonały..... 😀
Ten kabel cyfrowy w tym ładnym oplocie jest ciut lepszy od mojego Yarbo.
Yarbo więc idzie odpoczywać, a może i nawet na sprzedaż.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka