SME 3009

Zaczęty przez Pboczek, Maj 22, 2021, 17:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Pboczek w Styczeń 29, 2022, 16:40Zeszło mi pół nocy i butelka wina
Zanim talerz położysz, pasek założysz, kabelkami do pre podłączysz i w końcu odpalisz to w bezsenność i alkoholizm popadniesz :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Nie ma krzywdy, przyjemność! :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Jaka jest różnica zwykłego od improved? Które lepsze i dlaczego?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

To jest improved, non są lżejsze i mają koszyk na stałe. Czy lepsze zależy dla kogo i czego. Lżejsze ramię to inne wkładki, w zasadzie ich mniejszy wybór bo nie mogą być zbyt ciężkie. Chciałem by moje lepciejsze ramię było coś uniwersalne, miało wymienny koszyk umożliwiający bezproblemową podmienianę wkładek. Do non produkowali dwa koszyki firmowe, jeden lekki i drugi fest. To też robi pomoc. SME 3009 w tej serii zdaje się jest najcięższe z ramion 9'' jakie robili.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

#80
Cytat: Pboczek w Styczeń 29, 2022, 18:18To jest improved, non są lżejsze i mają koszyk na stałe.
Odwrotnie.
Ty masz non improved. Improved jest "lżejsze" ale przede wszystkim ma gorsze łożyskowanie.
A co do koszyków to były wersje i ze stałym i z wymiennym (w improved)

Pboczek

Non oczywiście, więc tak jakoś  ;).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#84
Czy ktoś wie jak można rozruszać gniazdo hedshella, tak by łagodnie dało się nim kręcić przy ustawianiu azymutu?
Przy poprzedniej kalibracji przekręcanie o 0,5 stopnia, wymagało napinki i prób. Gniazdo nie poddawało się lekko, jakby było zastane. Jakoś ustawiłem ale teraz wolałbym trochę więcej luzu. Nie da się tam np. czegoś zakropić?

Oczywiście piszę o SME 3009.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Nie znam tego ramienia ale tam masz chyba śrubę je unieruchomiającą? Gniazdo nie powinno się lekko kręcić lepiej mieć headshell z taką funkcją.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

W rurce jest śruba ale ona jest ogranicznikiem skrętu, nie kontruje.

Ruch headshella odbywa się w gnieździe rurki ramienia. Nie on sam się skręca.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Pitrze może się nie rozumiemy ale jak Ci się gniazdo obraca przy wkręconej śrubie to coś chyba nie do końca jest dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Rzecz w tym, że gniazdo się nie obraca lżej przy wykręconej i trzeba się mocować. Śrubka nie powoduje by ruch wyzbywał się oporu lub kontrował, choć tak mogłoby się wydawać po jej umieszczeniu. Z tego co pamiętam ona robiła raczej za taki ogranicznik, by nadmiernie nie przekręcić gniazda headshella.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 08:25
Rzecz w tym, że gniazdo się nie obraca lżej przy wykręconej i trzeba się mocować. Śrubka nie powoduje by ruch wyzbywał się oporu lub kontrował, choć tak mogłoby się wydawać po jej umieszczeniu. Z tego co pamiętam ona robiła raczej za taki ogranicznik, by nadmiernie nie przekręcić gniazda headshella.

To ma ponad 40 lat i jest wykonane z aluminium, może więc połączenie zaśniedziało?
Z tego co widać na zdjęciu, jakieś pole do ewentualnego obrotu jest

Pboczek

Jestem za tym że zaśniedziało. Co zrobić?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 09:27
Jestem za tym że zaśniedziało. Co zrobić?
Rozebrać i wyczyścić :) Tylko  to by trzeba by zdemontować całe ramię :)
Pryskaniem czymkolwiek odradzałbym, bo sobie można narobić bajzlu....   
https://www.theanalogdept.com/sme_service.htm

Pboczek

No właśnie i kto to może zrobić? Mam jednego człowieka na myśli, muszę go zapytać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Kup sobie headschell z regulacją, a gniazdem nie kręć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Pomysł nie jest zły ale wolałbym żeby ten historyczny przedmiot pracował tak jak fabryka go wymyśliła.

Poszukam jakiegoś machera.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 11:29
Pomysł nie jest zły ale wolałbym żeby ten historyczny przedmiot pracował tak jak fabryka go wymyśliła.

Poszukam jakiegoś machera.


Rozumiem że jest krzywo, pytanie dlaczego jest krzywo.
Może całe ramię zamontowane jest krzywo, może talerz zamontowany jest krzywo, może łożyska są zamontowane krzywo , może headshell jest krzywy,   może sposób w jaki dokonałeś pomiaru jest obarczony błędem. Trzeba wszystko dokładnie posprawdzać po kolei :)
A na koniec wziąć płytę testową, przyrząd pomiarowy i ustawić prawidłowo azymut :)
Masa pracy :)   





Piterski

#97
Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 11:29Pomysł nie jest zły ale wolałbym żeby ten historyczny przedmiot pracował tak jak fabryka go wymyśliła.
Piotrze, a co ma fabryka do headshell? Przecież to jest element wymienny nie na stałe zintegrowany z ramieniem.
Nie do każdej też wkładki ten ażurowy headshell SME się nadaje.
Jak mam jakiś japoński model z epoki (nie pamiętam teraz firmy, na pewno o nim pisałem na blogu) lekki z regulowanym azymutem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Do headshella nic, ale do gniazda już tak. Gniazdo na headshell zgodnie z założeniem producenta, powinno się przekręcać. U mnie jest to związane z dużym oporem, co mi się nie podoba przy ustawianiu azymutu. Trzeba się niepotrzebnie pomęczyć.

Gerwazy, nic nie jest krzywe. Skąd taki pomysł?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Analog

#99
Cytat
Gerwazy, nic nie jest krzywe. Skąd taki pomysł?

Jak było prosto to nie byłoby potrzeby kręcenia ;)
Ja, ale to ja, jednak, psiknąłbym delikatnie, minimalnie, jakimś PR Kontaktem i spróbował, delikatnie, trochę, rozruszać.
A czy jest prosto to sobie sprawdź. Poziomniczka na headshell i opuszczasz igłę najlepiej na sam talerz, bez maty i płyty, na początku środku i końcu.
Z ciekawości zapytam:
1.Jaka wkładka wisi na tej wędce?
2. Płyta testowa do azymutu jest, czy tradycyjnie na oko? ;) 
Pytam o tą płytę bo u mnie z pomiaru wychodzi że najlepiej jest gdy jest minimalnie krzywo :)