Jaką szlifierkę mimośrodową kupić?

Zaczęty przez paul_67, Wrzesień 03, 2021, 19:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Mam i męczę się z Bosch PEX 220 A.Kupiłem  parę lat temu i myślałem,że do  celów amatorskich wystarczy.Jest słabiutka, a co za tym idzie mało wydajna.W jakimś rankingu dostała 2 miejsce, ale to kpina.O szlifowaniu drewna dębowego nie ma nawet co marzyć.Czytam, oglądam i nachodzą mnie coraz większe wątpliwości w co warto zainwestować.Chciałbym zrobić duży krok jakościowy.Budżet z 1000 zł.Co macie, co polecacie?

paul_67


wiki

Ładna.....
Nie znam się zupełnie.... nie pomogę Ci....  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Rozumiem :) Nie o piękno chodzi, ale żeby spełniała swoje zadanie.

wiki

Ostatnio od kumpla pożyczałem, dobrze się pracowało ale nie pamiętam co to było, nie zwróciłem uwagi.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: paul_67 w Wrzesień 03, 2021, 19:34Mam i męczę się z Bosch PEX 220 A.Kupiłem  parę lat temu i myślałem,że do  celów amatorskich wystarczy.Jest słabiutka,
Ja mam PEX 400 AE i nie narzekam. Dębu jeszcze nie smakowała, ale wiele innych tak i nie było problemu.
Ale jak szukasz czegoś na prawdę dobrego to polecam Festool, tylko że drogo. Tym pracują moi stolarze.

paul_67

 Festool ROTEX RO 150 FEQ mam w pracy.Niestety nie szlifowałem drewna, więc się nie wypowiem.Na pewno niezawodna, ale i za droga.

paul_67

Myślałem też o tej, ale czytałem na jakimś rosyjskim forum, że awarii ulega wirnik (jak wynikało z tłumaczenia), ale mi się wydaje,iż raczej chodziło o stopę bo widziałem już rozwaloną, czego w Boschu nie udało mi się zrobić.

paul_67

Z Boscha to raczej coś z serii niebieskiej.Chyba ten model mam w pracy.

rudy-102

Jak Cię ten język nie przeraża to tu masz porównanie większości chodliwych modeli. 

https://www.feinschliffstube.de/

paul_67

Dzięki! Poczytałem, pooglądałem i przekonałem się, że nie ma urządzenia bez wad :(

Old Man Kensey

Ja mam taką popierdółkę, wiem, że to nie ta liga, moc i cena... Skill 7226AC. Niby zabawka dla amatora, ale napierałem nią przez całe wakacje, wyszlifowałem: schody z podestami 2 kondygnacje, 2 barierki na balkonach każda 15 m długa, 4 pary drzwi obustronnie, 2 taborety, i konstrukcję do tamowania wody podczas burzy. Drewno liściaste i iglaste, z tego stopnice schodów z klonu. I to jest zajebisty sprzęt, nawet się nie zagrzała. Więc polecam tę markę, z pewnością większe szlifierki są jeszcze lepsze.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Pboczek

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 04, 2021, 18:50wyszlifowałem: schody z podestami 2 kondygnacje, 2 barierki na balkonach każda 15 m długa, 4 pary drzwi obustronnie, 2 taborety, i konstrukcję do tamowania wody podczas burzy. Drewno liściaste i iglaste, z tego stopnice schodów z klonu.

Kawał roboty, efekt na pewno świetny i jaka satysfakcja, gratuluję!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 04, 2021, 18:50Niby zabawka dla amatora, ale napierałem nią przez całe wakacje, wyszlifowałem: schody z podestami 2 kondygnacje, 2 barierki na balkonach każda 15 m długa, 4 pary drzwi obustronnie, 2 taborety, i konstrukcję do tamowania wody podczas burzy.
Kawał świetnej roboty! Gratuluję.Mam tylko jedno pytanie: czy po tej czynności nie czułeś mrowienia w rękach? Ja po przeszlifowaniu twardszego drewna Boschem miałem taki efekt przez kilka dni :(

paul_67

Już prawie jestem zdecydowany na tą.Ma ktoś coś przeciwko?

rudy-102

Milwaukee to bardzo dobra marka do zastosowań heavy duty. Mam od nich kilka innych urządzeń. Są raczej pancerne.

Old Man Kensey

Dzięki za miłe słowo 😝
Nie czułem mrowienia, to chyba kwestia używanych rękawic - mam takie bardzo grube, trochę kosztowały, ale było warto. Do tego jeszcze ochronniki uszu, czerwone Peltory (polecam!) i można pracować bez większego zmęczenia.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

paul_67

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 05, 2021, 11:36Milwaukee to bardzo dobra marka do zastosowań heavy duty. Mam od nich kilka innych urządzeń. Są raczej pancerne.
No to chyba sprawa przesądzona :)

Kangie

Wypas sprzęt!
Ja pewnie wybrałbym Makitę. A jeśli ma być tanio, to najtańszy marketowy wynalazek i reklamacja, ewentualnie co 2-3 lata nowa. Ale jednak wolałbym Makitę (bo mam sporo tego sprzętu i sprawdza się od 3 lat w pracach remontowo-budowlanych u rodziców na działce).

paul_67

Mam kilka urządzeń Makity, ale jeśli chodzi o szlifierkę mimośrodowa (sugerując się opiniami użytkowników) wybrałem Milwaukee.Towar zamówiony.Proszę mi teraz nie pisać, że zrobiłem błąd :)

Kangie

Nie zrobiłeś. Kupiłeś zajefajny sprzęt.

paul_67


paul_67

Szlifierka dotarła.Robi wrażenie chociażby samą wagą.Zobaczymy w weekend jak się spisze w działaniu.

Kangie

Tzn. lekka czy ciężka? Jakaś fotka? ;)

paul_67

Ciężka.Przy niej Bosch, który posiadam to jakaś popierdółka, ale to nie dziwi, bowiem dzieli je przepaść cenowa.Fotki będą.