słuchawki nauszne +- 1000 zł kabel 3m

Zaczęty przez krisdebowski, Listopad 17, 2021, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

krisdebowski

okoliczności domowe (ucząca się do matury córka) zmuszają mnie do konieczności słuchania częściej na słuchawkach. muzyka rock, hard rock, heavy metal z płyty cd lub winyli. podłączenie do wzmacniaczy naim 5si lub denon 1510.

szukam słuchawek nausznych na 3m kablu, które należycie zagrają w ww. okolicznościach.

w Koninie w sklepach raczej bieda w tym temacie, mogę wybrać coś z oferty Beyerdynamic seria DT 770, 880, 990 lub Audio Technica ath 500, 770, 990,

czekam na dostawę by przetestować Audio-Technica ATH-A990Z oraz Audio-Technica ATH-AD900X bo to chyba najciekawsze co mogę kupić na miejscu.

pytanie - lepiej zwracać uwagę na słuchawki otwarte czy zamknięte ? które z tych dwóch byłyby lepsze?

obecnie mam bezprzewodowe sennheiser sr130 które mają z 10 lat i grają ok ale oczekuję lepszego grania jak już mam siedzieć w słuchawkach.

wiadomo że mogę podjechać np, do q21 i tam sprawdzić inny sprzęt ale może coś z dostępnych na miejscu bedzie godnego zakupu w audio mix.


zastanawiam się jeszcze w moim przypadku wzmacniacz słuchawkowy w cenie około 700 zł jest do czegoś w przyszłości zalecany i jak go podłączyć?

kangie

Cytat: krisdebowski w Listopad 17, 2021, 20:14czekam na dostawę by przetestować Audio-Technica ATH-A990Z
Mam je. Moje ulubione. Ale czy Tobie podejdą?
Life is too short for boring HiFi.

frywolny trucht

#2
Pszedałbym wzmacniacz i wziął Momentum 3. Są świetne. Byle g. je napędzi. System redukcji szumów, gesty, BT ( oczywiście można jechać na kablu). Tak, wiem- są droższe. Oczywiście nie nauszne, a wokółuszne.

Normalnie słuchawki otwarte mają głębszy oddech, ale je bardziej słychać w otoczeniu. Momentum 3 są o tyle ciekawe, że są zamknięte, ale możesz włączyć mikrofon i mieć nasłuch na otoczenie. Ach ta technologia :) One nie są jakieś efekciarskie, wyczynowe, nie pompują basem, nie cykają jak oszalałe- raczej z tych na długie godziny. To z kolei moje ulubione nauszniki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93