Radford monitor 180

Zaczęty przez Mikut1982, Marzec 03, 2022, 22:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Piterski w Marzec 04, 2022, 09:38Druga możesz zwrotnic nie ruszać ale sprawdź pojemności kondensatorów.
Ja też bym pomierzył kondensatory. Tak dla pewności.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

W sumie racja...pomierze je w sobote.

Mikut1982

Z klejeniem forniru też był mały kłopot

Mikut1982

Jak widać nie jest to fornir modyfikowany.   On by tu pasował na szerokość.    A ten muszę łączyć.   Na początku kleiłem na żelazko,  nie wychodziło super... na łączeniu pod wpływem temperatury fornir się rozsychał.  Na szczęście była to lewa strona..  dlatego wpadłem na inny pomysł.

Mikut1982

Dobierałem słoje drewna.

Mikut1982

Fornir na łączeniu kleiłem taśmą tynkarską....następnie smarowałem klejem fornir i płytę.   Na to położyłem styropian,  i na samą górę drugi element drewniany...   całość skręciłem sciskami.

Mikut1982

Tylko obrzeża robiłem na żelazko.   No i musiałem robić to w kuchni z braku miejsca..

Mikut1982


Mikut1982

I całkiem dobrze sprawdził się ten sposób.

Mikut1982

Warsztacik by się przydał.. ale jakoś daje radę w ciasnej piwnicy.

Mikut1982


Mikut1982

W między czasie jak wiecie były wiatry,  u mnie zerwało papę z dachu,  następnie uderzyła ona w drugi blok i narobiła szkód.. no i trochę zalało mi mieszkanie.  Ale to i tak drobnostka w porównaniu z tym co było w sąsiednich miastach.

Mikut1982

Mimo iż fornir ma 0,6mm to w zupełności wystarczy. Kolumny już odmalowane na czarny mat.

Mikut1982

Do środy chce zakończyć temat.   I brać się za swoje graty.  Muszę się wam pochwalić że udało mi się zdobyć wzmacniacz philips hf 311 za niewielką sumę..  niestety jeden kanał nie sprawny.. wzmacniacz poszedł do naprawy...

vasa

Kawał porządnej roboty.
Szacun [emoji106]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Dzięki..  takie słowa motywują.  Lubię to robić.  Niestety nie mam warunków...

wiki

Mikut1982..... ja też, ja też....
Przepiękności robisz z tymi starociami....
Suuuuuuuper! 😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Na koszu głośnika wyszła rdza.  Wszystko zostało odmalowane.

Mikut1982

Powoli zaczął się montaż.

Mikut1982


Mikut1982

Zapomniałem dodać iż drewno było malowane lakierem motip w sprayu...  wykończenie matt... malowałem po budowach by nie smrodzić w domu.

wiki

Cytat: Mikut1982 w Marzec 04, 2022, 19:40Na koszu głośnika wyszła rdza.  Wszystko zostało odmalowane.
A to nie jest odlew aluminiowy?
To skąd rdza?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Mikut1982 w Marzec 04, 2022, 19:46
Zapomniałem dodać iż drewno było malowane lakierem motip w sprayu...  wykończenie matt... malowałem po budowach by nie smrodzić w domu.
A co to za świątynia zen?
>:D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

To raczej nie aluminium

Mikut1982

A do pracy zabrałem elementy  i tam malowałem.