Telefunken rb 25

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 30, 2022, 21:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Same obrzeża kleiłem żelazkiem.

kefas

Moczysz fornir przed klejeniem?

Mikut1982

Nie.   Smaruje klejem fornir i element do którego przyklejam fornir..

Mikut1982

#28
Wiem ze jest wiele sposobów klejenia forniru,  są też różne kleje....ja używam kleju wikolowego.  Nie ma szans by go oderwać..  taki skręcony element pozostawiam na 2 godziny...  wiem też że niektórzy moczą fornir wodą  jest on wtedy bardziej plastyczny.  Ja nie stosuje tej metody.. 

Mikut1982

Śruby w maskownicach wzmocniłem klejem do metalu.   

Mikut1982

I malowanie.  Troszkę przyciemniłem fotnir bejcą,  dlatego że na maskownicy będzie nowy materiał i będzie on wtedy ładnie odbijał.

Mikut1982

Teraz idzie już olej.    Takie malowanie najbardziej mi odpowiada..  nakładam 5 razy cienko szmatką..   olej jaki używam to osmo. 

Mikut1982

Większe elementy wyglądają przepięknie.   Jeszcze sporo pracy zostało. Muszę się brać bo jeszcze czekają mnie inne rzeczy do roboty.. a gdzie tu jeszcze coś sobie posłuchać. 

Mikut1982

Fronty odmalowane i przygotowane do przyklejania plecionki.

Mikut1982

Fornir nie jest w pierwszym gatunku , ale jakby ktoś potrzebował to 10 liści oddam za free. 30x70cm

Mikut1982

Fornir już jest zarezerwowany jakby ktoś pytał. 

Mikut1982

Obudowy już się kleją.

frywolny trucht

No dobra, to co tak śmierdziało? Obudowa w środku spleśniała?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

#38
Materiał i sama obudowa..  narazie zapachu nie czuje.  to nie była pleśń.. śmierdziało starocią.   Nie mam pojęcia gdzie były trzymane. Kolumny mają 57lat i może je być troszkę czuć,   ale to nie było troszkę.  W dodatku znajomy trzymał je w kartonie zamiast je wietrzyć.   W trakcie szlifu śmierdziało najbardziej...

wiki

Mikut1982, ja ponownie się wypowiem w temacie odnowień przez Ciebie.....
Super, super, super.... 😀😀😀

Miło się patrzy jak ktoś te przepiękne starocia odnawia aby nadal były przepiękne..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Wielkie dzięki. Największy problem będzie z materiałem maskownicy grill cloth.. muszę go też trochę poprawić bo nie jest idealny. Jakbym jeszcze miał więcej czasu na to wszystko to było by super.   

Mikut1982

Szukałem ciekawego forniru na swój wzmacniacz i znalazłem jabłoń indyjska..   chciałem by wyglądał inaczej, nietuzinkowo.   

Mikut1982

....

Mikut1982

Ciekawe jak dostanie oleju ,  jak to będzie wyglądało.   

kefas

Piękna jabłoń  :np:

wiki

Mnie też się podoba..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Narazie walczę z materiałem maskownic.  Ma błędy i muszę je poprawić..

Mikut1982

Co do forniru to jakby oklejac większe elementy to cenowo wychodzi to drogo..  porównując za orzech amerykański 24 liście dałem tyle samo co za 2 liscie jabłoni indyjskiej..  ale wygląda ciekawie....niedługo będę oklejał też i wzmak... sam jestem ciekaw czy moja praca przyniesie wymarzony efekt.

Mikut1982

Standardowo w między czasie przeczysciłem wszystkie potencjometry.... chodzą teraz świetnie.

Mikut1982

Klejenie plecionki...jak już to ogarnę, to już będzie z górki.