Magnetofony 8 ścieżkowe

Zaczęty przez GregWatson, Maj 20, 2022, 19:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Coś znalazłem:

"Bardzo ładne urządzenie z początku lat 70-tych, kiedy wyraźnie wspomniano o obecności układów scalonych i FET w urządzeniach, w eksponowanym miejscu na froncie... tutaj nie jest inaczej. Jest to połączenie pięknie wykonanego wzmacniacza tranzystorowego o przyjemnym brzmieniu, znakomitego tunera FM z wejściem FET oraz magnetofonu kasetowego z systemem Cartridge. Można również zamontować gramofon z przystawką magnetyczną. Sama nazwa może być znana kolekcjonerom starych radioodbiorników, gdyż ,,Sondyna" to szwajcarska marka radiowa z lat 30-tych i 40-tych. Co ciekawe, z tyłu maszyny jest nawiązanie do tego, ale moim zdaniem ta maszyna została złożona przez pracowite dalekowschodnie ręce, w jakości premium -nomen est omen...."

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ktoś potrafi podpowiedzieć jak podłączyć tu kolumny w tym wypadku Heco Victa 300. Bo się jakoś zaciąłem z pomysłem.

Wiem, że na 8 Ohm.
Trochę tego i trochę tamtego też.

perfect

Wydaje mi się, że do kabli głośnikowych należy przylutować wtyki RCA.

GregWatson

Bo z gniazd w magnetofonie wynika że jest wyjście ale na 1 kolumnę. Zarobienie kabla 2x1RCA na 4x1RCA pozwoli na uzyskanie sygnału mono. No chyba żeby pociągnąć z wyjścia słuchawkowego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Greg, odkopałeś antyczną technologię której dzisiaj już nikt nie rozumienie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

A czego to jest tył bo moim zdaniem to nie są wyjścia głośnikowe.
Pokaż front tej zabawki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nosferartur

Mnie to wygląda na wyjścia stereo w dwóch wariantach 8 i 16 om, ale łączone z głośnikami kablami zaopatrzonymi w końcówki cinch.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

GregWatson

Przód tego czegoś. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: nosferartur w Maj 27, 2022, 08:55Mnie to wygląda na wyjścia stereo w dwóch wariantach 8 i 16 om, ale łączone z głośnikami kablami zaopatrzonymi w końcówki cinch.

I chyba tak jest. 👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Znalazłem tylko jedno zdjęcie gdzie właściciel podpina to kablem cinch do kolumienki ale co to za kolumienka czy przypadkiem nie system aktywny jak głośniki komputerowe to trzeba by go zapytać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Dlaczego chcesz używać dwóch takich kabli?
Chcesz rozdzielić zasilanie kolumny na dwa osobne zaciski bez zwory?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nosferartur

#37
Zepnij kawałkami kabla, lub jakimiś uniwersalnymi zworkami zaciski w kolumnach w pionach tak by połączyć je zgodnie z kolorowymi oznaczeniami i zakup dwa kable, na których z jednej strony będzie cinch, a z drugiej dwa banany, lub dwoje wideł, i podłącz do gniazd 8 om.

https://www.amazon.nl/Banaanstekker-Speaker-Mannelijk-Stekkers-2banaan/dp/B087TBJSZG/ref=asc_df_B087TBJSZG/?tag=nlshogostdde-21&linkCode=df0&hvadid=454709963277&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=9725766472667475119&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1001021&hvtargid=pla-913634314685&th=1

Powinno to wyglądać jakoś tak:




Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Pboczek

Ooo, Sułek to już ma.  U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Super, dzięki. Czsem warto mądrzejszych posłuchać. 😀👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: Pboczek w Maj 27, 2022, 13:16
Ooo, Sułek to już ma.  U+1F44D
Na zworach nie widzę loga firmy SULEK.

Cytat: GregWatson w Maj 27, 2022, 13:32Czsem warto mądrzejszych posłuchać. 😀👍

Nie czasem tylko zawsze warto posłuchać mądrzejszego  ;) a czasem to kolegów  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

"Czasem warto mądrzejszych posłuchać" "- to cytat z filmu Sami swoi". 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Maj 27, 2022, 15:45
"Czasem warto mądrzejszych posłuchać" "- to cytat z filmu Sami swoi". 😀
Sprawdzę Cię  U+1F44D bo będę go oglądał  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Ale żeby wyjścia głośnikowe były na chinczach?
No widać, że to niszowa technologia, te osiem ścieżek.... 😀😀😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

#44
Jak się okazuje model ten był robiony na różne rynki i pod różną nazwą.

Electrophonic T-600


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Cytat: Piterski w Maj 27, 2022, 14:50Na zworach nie widzę loga firmy SULEK.

A może zworki jako dodatek do przewodów głośnikowych? Wymianę fabrycznych w większości kolumn po prostu słychać, wystarczy zastąpić je kawałkiem przewodu głośnikowego i już. Na zdjęciu mamy to rozwiązanie z konfekcją, gotowy produkt. Ja bym sprzedawał takie zestawy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Na jednym z filmów pokazany jest właśnie sposób podłączenia kolumn. 🤔
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No cóż - gra i śpiewa zespół Mewa.  😀😀😀😀

Pospawałem to co trzeba i odpaliłem.  Radio gra, magnetofon gra. Za całość razem z kasetą dałem niecałe 300 zł.

No i zabawa się kręci.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tu jaki ładny magnetofonn CC i 8-track.

8 TRACK & CASSETTE COMBO SOUNDESIGN TX-0868

Trochę tego i trochę tamtego też.