Kupię Yamaha R-N602

Zaczęty przez Keef98, Czerwiec 15, 2022, 18:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Kupię wyżej wspomniany sprzęt. Ewentualnie coś podobnego i w podobnym przedziale cenowym, bo akurat takie życzenie mają rodzice. Mogę odebrać sprzęt na terenie Poznania i w okolicach.

Pboczek

Czy ten model ma kalibrację akustyczną, tak jak RN802 czy RN803?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Keef98

Nie mam zielonego pojęcia, bo sprzęt oglądali rodzice, mamie się spodobała ta Yamaha. Zaproponowałam im, że poszukam używanego modelu w dobrym stanie.

frywolny trucht

No jest ładny, ale ma tyle ekstrasów, że nie wiem czy rodzice ogarną 1/100. Może- za tę cenę- pójść w coś co ma mniej fajerwerków, a ma lepsze podzespoły i jest prostszy w użytkowaniu? Ludzie z wiekiem szukają prostszych rozwiązań, oprócz mnie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 15, 2022, 19:45
No jest ładny, ale ma tyle ekstrasów, że nie wiem czy rodzice ogarną 1/100. Może- za tę cenę- pójść w coś co ma mniej fajerwerków, a ma lepsze podzespoły i jest prostszy w użytkowaniu? Ludzie z wiekiem szukają prostszych rozwiązań, oprócz mnie :)
Spokojnie, ogarną xD Sugerowałam im inne rozwiązania, ale jeśli chcą taki gadżet, to im nie zabronię. No i moi rodzice to nie jest jakaś geratria, całkiem dobrze ogarniają moje gadżety.

Pboczek

Frywolny, nie przykładaj swojej miary do innych.  :D

Myślę że ten sprzęt to jest niezły wybór, ma w sobie wszystko ale jedno ale. RN803 ma YAPO, to jest elektroniczny korektor akustyczny, który robi porządek w pomieszczeniu z wczesnymi odbiciami. To jest bdb rozwiązanie dla każdego, kto chce poczuć czym jest lepszy dźwięk, bez adaptacji pomieszczeń, zabaw z ustawieniami kolumn itd. Ja wolałbym dopłacić do tego YAPO, bo to bardzo dobrze wydane pieniądze na audio.

Poza tym, tak ogólnie to czy rodzice widzieli piecyk na żywo? Niestety jest tandetnie wykonany, tylko na zdjęciach przypomina dawną solidną Yamahę. Plastik udający metal.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Keef98

Sprzęt mama oglądała i słuchała sama, wczoraj z nią pojechałam do sklepu i kupiła to sobie z kolumnami (nie pamiętam, którymi, bo sama dla siebie szukałam czegoś nowego, niestety nic nie znalazłam). Generalnie zestaw jest spoko, chociaż wybrałabym inny, ale mama chce gadżety, fajne apki i streaming, więc niech ma :) We wtorek przywiozą sprzęt, to zobaczę jak to gra u rodziców.

Piterski

Szkoda że nie posłuchałyście Piotra i nie wybrałyście modelu RN803 z możliwością korekcji akustyki. Bajery były by nadal.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Keef98

To nie moja decyzja, nie mój dom i nie moje pieniądze ;) Sama raczej nie celowałabym ani w 602, ani w 803 (i też wolałabym dołożyć do modelu 803). Sama sugerowałam rodzicom inne sprzęty, nawet chciałam im oddać mój wzmacniacz oraz kolumny, bo teraz używam głównie słuchawek i monitorów aktywnych ;)

Piterski

Ok, ale czemu mama nie zdecydowała się na wyższy model? Kwestia pieniędzy czy nie zrozumiała co może dodatkowo zyskać?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Keef98

Szczerze, to nie wiem. Chyba nie była przekonana czy zrobi to tak dużą różnicę. Zawsze może zwrócić 602 i wziąć 803. Akustycznie akurat pomieszczenie nie jest najlepsze. Pytanie ile ta korekcja faktycznie daje. I tak się cieszę, bo najgorsze pomysły wybiłam jej z głowy :)

Pboczek

Korekcja to nie jest pusty trick, a zestaw wyposażony w mikrofon którym trzeba pomierzyć pomieszczenie. Na podstawie wyników, piecyk ustawia sobie granie korygując braki akustyczne.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite