Fajna integra do 3000 zł

Zaczęty przez Keef98, Czerwiec 30, 2022, 13:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Czas na dobrą (mam nadzieję) zmianę. Jakiś czas temu w moje ręce wpadły kolumny Bowers & Wilkins 607 (za bardzo fajną cenę) i zachęciło mnie do to zmiany wzmacniacza. Ostatnio słucham głównie z Tidala przez Bluesound Node 2 (zmiana na wyższe modele nie ma większego sensu) oraz będę używać odtwarzacza CD Linn Ikemi (już u mnie zagościł i bardzo się cieszę). Z kolumn mam wyżej wspomniane 607-ki oraz Grundigi, ale i jedne, i drugie planuję sprzedać i się przerzucić na coś lepszego - tu też jestem otwarta na propozycje, a przedział cenowy jest podobny jak w przypadku wzmacniacza. Całość teraz będzie grać na 15 metrach kwadratowych, ale za jakiś czas będzie grać na 20-25 m^2. Pokój zamierzam dostosować akustycznie, ale bez spiny, czyli raczej wykorzystam dużo regałów z książkami oraz Lego, bo nie lubię wytłaczanek od jajek.
Czy ktoś z Was miał może styczność z NAD-em C375BEE?
W przypadku muzyki przeważa muzyka popularna: blues, rock, heavy metal (Judas Priest), następnie trochę jazzu i muzyki poważnej (Wagner, Verdi, Czajkowski, Prokofiew, Szostakowicz, no nieważne) oraz okazjonalnie słucham Lluisa Llacha i podobnych wykonawców.
P.S. Budżet mogę nagiąć o 1k, jeśli będzie to tego warte. 

vasa

O!
Nervosa się odezwała?[emoji16]
NAD jest fajną opcją. Tylko jak sprawdzić czy nie był grzebany przez jakiegoś domorosłego poprawiacza.
A gdybyś miała możliwość posłuchać NuPrime IDA-6 to zachęcam.
A na dodatek w budżecie się mieści.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#2
Cytat: vasa w Czerwiec 30, 2022, 16:00Nervosa się odezwała?
Nie wiem o co chodzi 😁
Nie no, jak używka to dobry pomysł, ale ze sprawdzonego źródła, ewentualnie od sklepu, który daje gwarancję rozruchową/rękojmię/whatever.
Dzięki, chętnie sprawdzę, zwłaszcza, że mają to w sklepach w okolicy.
Ogólnie chcę też znaleźć coś, co nie grzeje się jak głupie, bo mój kiciuś kocha się kłaść w głupich miejscach. Zresztą przez niego ograniczyłam słuchanie winyli, bo przecież wkładka na płycie to taki fajny cel 🙄
Sprawdziłam tylko w necie i jest mały problem - strasznie mało wejść analogowych - jedno na jackach.

vasa

Nuprime jest cyfrowy więc grzeje się mało a CD możesz połączyć cyfrowo [emoji16]
Moje koty pozdrawiają kiciusia.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Jasne, że mogę, ale w przypadku Linna chyba najlepszą opcją jest wyjście analogowe, więc już nie podłącze drapaka, w przypadku Bluesound też korzystam z wyjścia analogowego, a jeszcze jakoś gramofon muszę podłączyć. Generalnie jestem zwolenniczką wielu wejść i wyjść, a rezygnacja z tego kojarzy mi się z iPhone'ami, których nie można ładować i słuchać muzyki po kablu równocześnie. W przypadku telefonu przemawia za tym chęć produkowania wodoszczelnych urządzeń (i dojenia ludzi na akcesoriach), a w przypadku audio jest to dla mnie trochę poronione rozwiązanie, ale sprzęt sprawdzę w sklepie lub wypożyczę.
Ancymon (Cynamon) też pozdrawia :)

Keef98

Ok, posłuchałam różnych rzeczy (NAD-y, NuPrime, Musical Fidelity etc.) i podłączono mi też Rotela A14, A12 oraz A11 (tu bardziej z ciekawości) i muszę przyznać, że przekonują mnie chyba najbardziej.

vasa

Cytat: Keef98 w Lipiec 06, 2022, 13:40
Ok, posłuchałam różnych rzeczy (NAD-y, NuPrime, Musical Fidelity etc.) i podłączono mi też Rotela A14, A12 oraz A11 (tu bardziej z ciekawości) i muszę przyznać, że przekonują mnie chyba najbardziej.
Rotele przekonują?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Lipiec 06, 2022, 17:37
Cytat: Keef98 w Lipiec 06, 2022, 13:40
Ok, posłuchałam różnych rzeczy (NAD-y, NuPrime, Musical Fidelity etc.) i podłączono mi też Rotela A14, A12 oraz A11 (tu bardziej z ciekawości) i muszę przyznać, że przekonują mnie chyba najbardziej.
Rotele przekonują?
Może, problem jest taki, że nie było w sklepie docelowych kolumn, więc trudno mi powiedzieć czy to najlepszy wybór. Ogólnie teraz niczego nie da się kupić, samochodów nie ma, mieszkania... szkoda gadać, nawet nie mogę dostać upragnionej karty graficznej. XD Coś mi mówi, że długo będę szukać i polować. Ewentualnie kupię na czuja z różnych źródeł bez odsłuchu i zobaczymy 😬

Piterski

Kolumn raczej nie kupuj na czuja, jak będziesz mieć wzmacniacz to warto zadać sobie trud i pojechać z nim i posłuchać z konkretnymi kolumnami. Może się bowiem tak złożyć, że nie poradzi sobie nawet z fajnymi kolumnami. Sam to kiedyś przerabiałem  :-\.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Keef98

Cytat: Piterski w Lipiec 06, 2022, 20:16
Kolumn raczej nie kupuj na czuja, jak będziesz mieć wzmacniacz to warto zadać sobie trud i pojechać z nim i posłuchać z konkretnymi kolumnami. Może się bowiem tak złożyć, że nie poradzi sobie nawet z fajnymi kolumnami. Sam to kiedyś przerabiałem  :-\.
Z czujem miałam na myśli zakup online, wtedy przysługuje mi 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Ewentualnie kupię i odsprzedam. Problem jest taki, że nawet na polskich portalach oraz rynku wtórnym wybór jest niewielki. W Top HiFi nie ma wszystkiego, w Q21 też nie ma, więc trudno jest ogarnąć odsłuch wymyślonych przeze mnie kombinacji.

Pboczek

Zakup nowego sprzętu, nie zawsze ma sens. Swoje pierwsze kolumny kupiłem nowe, następnie tylko używane.

Ten zestaw który sprzedawał nasz forumowy kolega nie jest zły. Chario Deplhinus do nie wielkich pomieszczeń jak ulał. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Keef98

Kupię używane (chyba, że będą tylko nowe), ale można korzystać z możliwości testowania w sklepach internetowych. Jeszcze myślałam o Vienna Acoustics Haydn, ale o nich totalnie nic nie wiem.

Pboczek

Chwalone były. Myślę że kluczowy jest dobór kolumn do wielkości konkretnego pomieszczenia i wzmacniacza.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Keef98

Właśnie w Top HajFaju chciałam posłuchać VA z kilkoma wzmacniaczami, ale ich nie było. :/ Znajomy ma kolumny podłogowe VA i przypadły mi do gustu. U mnie podłogowe odpadają, bo mam 2-letnią kocią radość oraz ograniczone zaufanie do tego, co odwali.

Pboczek

Z tego co widzę to one potrzebują porządnego pieca, i fachowych podstawek jak każde monitory.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Vieny podłogowe potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza, same Waty nie wystarczą.

ProAc miał bardzo ładnie grające monitory.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Keef98

#16
Cytat: Piterski w Lipiec 06, 2022, 22:19Vieny podłogowe potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza, same Waty nie wystarczą.
Nie no, podłogówki odpadają, bo całość ma grać w sypialni, więc miejsca nigdy nie będzie strasznie dużo, a podłogowe zagracą pomieszczenie. No i nie chcę, aby na takich kot tępił pazurki, a jednak porysanych standów nie będzie mi tak szkoda (drewniane sama odnowię, a metalowych kot nie zepsuje).
Cytat: Piterski w Lipiec 06, 2022, 22:19ProAc miał bardzo ładnie grające monitory.
Dzięki za sugestię, chętnie sprawdzę.
Znalazłam VA, to niedługo pojadę na odsłuch. Mam kilka opcji, ciekawszych i mniej ciekawych, więc na spokojnie będę się musiała zastanowić.
Ogólnie coś mi mówi, że jednak będę musiała zwiększyć budżet, ale lepiej kupić raz, a porządnie, a skoro i tak inflacja wszystko zjada, to... 

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Haydn Grand grają ciepło. Mają przyjemną barwę, ładnie wypadają barwowo wokal i niektóre instrumenty. Niestety im wyższe rejestry, tym mniej się dzieje. Uładzone, posłodzone. Ale taka jest sygnatura  dźwięku tej manufaktury.

Monitor na standach zagraca przestrzeń w identyczny sposób jak kolumna podłogowa. Być może nie zakładaj tych szmat chroniących głośniki. Gołe głośniki ( chyba) nie wzbudzają zainteresowania kotów. Natomiast jak kotu przyjdzie do głowy wskoczyć z podłogi na kolumnę- wypierdzieli tak samo i tą na standzie, jak i podłogówkę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: Keef98 w Lipiec 07, 2022, 14:13
będę musiała zwiększyć budżet, ale lepiej kupić raz, a porządnie, a skoro i tak inflacja wszystko zjada, to...
A Michał Flaga wystawił właśnie Elektry [emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 07, 2022, 20:13


Cytat: Keef98 w Lipiec 07, 2022, 14:13
będę musiała zwiększyć budżet, ale lepiej kupić raz, a porządnie, a skoro i tak inflacja wszystko zjada, to...
A Michał Flaga wystawił właśnie Elektry [emoji16]
Fajne kolumny ale chyba jednak nie do Rotela.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 07, 2022, 20:24
Cytat: vasa w Lipiec 07, 2022, 20:13


Cytat: Keef98 w Lipiec 07, 2022, 14:13
będę musiała zwiększyć budżet, ale lepiej kupić raz, a porządnie, a skoro i tak inflacja wszystko zjada, to...
A Michał Flaga wystawił właśnie Elektry [emoji16]
Fajne kolumny ale chyba jednak nie do Rotela.
Keef ma Musical Fidelity.
Może jej nie wzmacniacza tylko kolumn potrzeba [emoji846]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

To zmienia postać rzeczy, byle tylko podołał prądowo bo z tym może być problem i z małymi monitorami jak będą miały ekstremalny spadek impedancji. To co podaje producent zawsze się mija z prawdą. Impedancja u nich w deklaracjach zawsze jest nie mniejsza niż 6 Ohm, a skuteczność 88dB.
Może Andrzej Kisiel miał je na warsztacie to pomiary będą na pewno.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

NAD C356BEE po mojej modyfikacji. Do 3000 nie znajdziesz nic lepszego a mój dobry kolega taki chce sprzedać prawie nieużywany.
Zaraz po modyfikacji sprzedałem mu też swojego Accuphase E-210  ( często zmieniam sprzęt ) który gra ciut lepiej. Accuphase też chce sprzedać ( obydwoje na Lyngdorfy przeszliśmy ) ale to inne pieniądze.
C375 nie kupuj, nie gra lepiej od modyfikowanego C356BEE a droższy i seria C37X jest wadliwa. W skrócie, często się psują.
Modyfikowany C356BEE jest uniwersalny i dobry jako punkt wyjściowy do szukania kolumn i z wieloma się dogaduje. Do Node 2i bym dokupił DAC bo po RCA to dociążona buła jest ale dobry DAC dużo tu da.

Inna opcja to jak uda się Tobie kupić za około 4000zł Unison Simply Italy to BARDZO DOBRY wzmacniacz ale do kosztów dolicz nietanie lampy NOS i ograniczony wybór kolumn ze względu na moc chociaż znam udane połączenie jego z Kefami LS50 w małym pokoju ;)

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 07, 2022, 16:02
Haydn Grand grają ciepło. Mają przyjemną barwę, ładnie wypadają barwowo wokal i niektóre instrumenty. Niestety im wyższe rejestry, tym mniej się dzieje. Uładzone, posłodzone. Ale taka jest sygnatura  dźwięku tej manufaktury.

Monitor na standach zagraca przestrzeń w identyczny sposób jak kolumna podłogowa. Być może nie zakładaj tych szmat chroniących głośniki. Gołe głośniki ( chyba) nie wzbudzają zainteresowania kotów. Natomiast jak kotu przyjdzie do głowy wskoczyć z podłogi na kolumnę- wypierdzieli tak samo i tą na standzie, jak i podłogówkę.
Chodzi o to, że głuptas może sobie zrobić drapak z części drewnianej. Już tak kombinował przy Grundigach, ale ustawienie ich wyraźnie ponad jego zasięgiem rozwiązało problem, a maskownic nigdy nie używam. Cymuś to bardzo szczuplutki kotek (miał problemy zdrowotne), więc trudno mu będzie je przewrócić.
Cytat: vasa w Lipiec 07, 2022, 20:30Keef ma Musical Fidelity.
Mam, ale używam innego.
Cytat: vasa w Lipiec 07, 2022, 20:30Może jej nie wzmacniacza tylko kolumn potrzeba
I wzmacniacza, i kolumn. :) Planuję zmienić i to, i to. Obecnie mam Bowers & Wilkins 607 i Grundigi.
Do Rotela chyba Elaci są ciekawą opcją. Chciałam też sprawdzić Pylony, ale takiego odsłuchu nie ogarnę w żadnym sklepie :/
Cytat: muda44 w Lipiec 07, 2022, 21:15dobry kolega taki chce sprzedać prawie nieużywany.
A gdzie sprzedaje? Chodzi o to, czy będę mogła podjechać.