Philips DCC 951

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 17, 2024, 19:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No i jeszcze jeden format do kolekcji. Zawsze zastanawiałem się jak on brzmi. I udało mi się wyrwać magnetofon i trochę kaset w tym jedną oryginalnie nagraną (Mistrz Pavarotti - koncert w hyde parku) oraz jedną czyściutką 90 Philipsa, reszta to ok. 10 szt.nagranych (klasyka, rock).

Będzie zabawa.



Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Styczeń 17, 2024, 19:59udało mi się wyrwać magnetofon
A czy ten magnetofon ma wyjście cyfrowe?
Gdyby go podłączyć do zewnętrznego daca to można sprawdzić czy rzeczywiście "CD quality" jest prawdą.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

No tak to wygląda od tyłu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Widać że ma. Zarówno analogowe jak i cyfrowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Zapuściłem na nim zwykłą kasetę CC i poszła. Ale czytałem na forach żeby nie robić tego zbyt często ponoć źle wpływa to na mechanizmy magnetofonu. Coś więcej wiecie w temacie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Cytat: GregWatson w Styczeń 18, 2024, 13:26Zapuściłem na nim zwykłą kasetę CC i poszła. Ale czytałem na forach żeby nie robić tego zbyt często ponoć źle wpływa to na mechanizmy magnetofonu. Coś więcej wiecie w temacie?
Hm ale ten pomysł na odtwarzacz DCC to właśnie hybrydowe zastosowanie zwykłej kasety cc i dcc.  Tak to wymyślili.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Tak też pisze w instrukcji. Ale w necie różnie się wypowiadają. Żeby nie bo to niszczy urządzenie. Ja w każdym razie mam trochę kaset dcc i na nich jadę a cc słucham na magnetofonach cc.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Styczeń 18, 2024, 12:19tak to wygląda od tyłu.
Czyli komplecik połączeń na pokładzie :-)
Spokojnie można teraz posłuchać z CD i magnetofonu poprzez ten sam dac i porównać napędy.
Gdyby Ci się chciało to z chęcią poczytam.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: GregWatson w Styczeń 17, 2024, 19:59No i jeszcze jeden format do kolekcji. Zawsze zastanawiałem się jak on brzmi. I udało mi się wyrwać magnetofon i trochę kaset w tym jedną oryginalnie nagraną (Mistrz Pavarotti - koncert w hyde parku) oraz jedną czyściutką 90 Philipsa, reszta to ok. 10 szt.nagranych (klasyka, rock).

Będzie zabawa.
GregWatson, jak zwykle zawyżasz poziom... 😀
Bardzo lubię taki układ klawiatury sterującej. Tej ukośnej. Genialnie się to obsługuje.

A dcc, kiedyś w młodości czytałem o tym wynalazku i się aż "......" chcąc to mieć. Ale to nie były czasy na zakupy.... Ciągły brak gotówki... ☹️

Miło poczytać, że ktoś odkopuje te stare formaty aby sobie posłuchać... 😀😀😀
Brawo Greg.... 👏👏👏
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: miniabyr w Styczeń 18, 2024, 16:02
Cytat: GregWatson w Styczeń 18, 2024, 13:26Zapuściłem na nim zwykłą kasetę CC i poszła. Ale czytałem na forach żeby nie robić tego zbyt często ponoć źle wpływa to na mechanizmy magnetofonu. Coś więcej wiecie w temacie?
Hm ale ten pomysł na odtwarzacz DCC to właśnie hybrydowe zastosowanie zwykłej kasety cc i dcc.  Tak to wymyślili.
No właśnie... To dlaczego miałoby źle wpływać na sprzęt?
Chyba, że konstrukcyjnie coś spartolili i przy kasetach analogowych szybciej się zużywa...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

SBB

Miałem ten model jako nowy prosto ze sklepu.Na zwykłych kasetach grało kiepsko, jak za kotary.Nagrałem na nim kilkadziesiąt kaset DCC.Pierwsze wrażenie było pozytywne, ale przy dłuższym osłuchaniu się ze sprzętem zauważyłem, że coś jest nie tak z wysokimi. Jakby "brzęczało" na tych częstotliwościach.Na innych egzemplarzach było to samo.Nie każdy to słyszał.Sprzedałem.

GregWatson

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to że magnetofon ten nie ma możliwości wyboru rodzaju taśmy żelazo, chrom, metal. A kasety dcc z tego co doczytałem to taśma chromowa. I pewnie z automatu magnetofon po odczytaniu że ma kasetę dcc przełącza się w tryb - chrom.

W przpadku analogu też pewnie ma coś zadane z automatu i czyta po wstępnej przeróbce.


Trochę tego i trochę tamtego też.