ForTune -wytwórnia zjawisk niepokornie ulotnych

Zaczęty przez miniabyr, Styczeń 06, 2015, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


Księgowy

... to może trochę malin i kaktusów dorzucę do puli nagród w konkursach. Jeszcze mam kilka sztuk. Będzie można sprawdzić, kto co lubi.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

miniabyr

Przesłuchałem 3 pozycje i powiem że płyta akordeonisty Zbigniewa Chojnackiego bardzo mi się podoba .Dla mnie to malinowe granie! Akordeon + elektronika. Bardzo dobre :) Kwarter Igora Osypowa -też wchodzi bez wazeliny  :D . I teraz leci świetny kaktus ale jakże malinowy i qfa podoba mi się bardzo czyli panowie Dys;Jorgensmann ;Marcus - free szaleństwo które bardzo mi odpowiada.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#103
Maciek ! Słucham sobie 5 płyty odrzuconej przez ciebie i .............bardzo ci dziękuję ,bo to kolejna świetna pozycja dla mnie ;D ! Płyta z serii etno  . Jest to trzecia płyta z serii "muzyka do języków". Michał Górczyński skomponował muzykę do wierszy  perskiego mistyka Dżalaluddina Rumiego. Cudo !Mogę posłuchać języka perskiego !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


kawosz


miniabyr

 ;D ..................projekt Trzy dni później  "Pokój jej cieniom "  to trzy panie spiewające  "ludowiznę" z elektroniką Ja z zadowolenia odpadam  ;D ;D  . Cytat ze strony ForTune;  "Trzy Dni Później został laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga.
Pokój Jej Cieniom to zbiór naszych autorskich, oraz zebranych impresji muzycznych, które dedykujemy naszym Babciom. Ich niełatwe losy nauczyły nas jak ze spokojem wypatrywać światła (najlepiej przy tym nucąc). Wszystkie słowa i melodie ukazują wielokulturowość, która definiuje Dolny Śląsk, z którego pochodzimy. Interesuje nas ten tygiel wydarzeń historycznych, widziany oczami kobietna przestrzeni kilku wieków. Tym samym, obok muzycznych wspomnień naszych bliskich, pojawiają się również te oparte na twórczości Anny Louise Karsch (urodzonej w XVIII w Świebodzinie poetki, uznanej za pruską Safonę) oraz na wspomnieniach głogowianki żydowskiego pochodzenia Ester Golan (urodzonej w Głogowie na początku XX wieku). Rzeczywistość, która?opisałyśmy w tym albumie, widziana również ich oczami, to próba uratowania ponadczasowego świata, w którym człowieka nie definiuje jego narodowość, pochodzenie, czy status społeczny, ale działania, jakie podejmuje, aby ocalić człowieczeństwo w sobie i w innych"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Tjaa....  :o

To ja może jednak posłucham Zenona Martyniuka  ;D

miniabyr

Nie wpadaj w panikę   :P  Trzeba jednak przyznać ,że oferta FT jest skierowana do specyficznego odbiorcy (czyli mnie ;) ) Mi najbardziej podoba się różnorodność stylistyczna nawet w samym  gatunku jazzu .Nigdy takiego wysypu  znakomitych wykonawców w  polskim jazzie chyba nie było, nie licząc lat 60'  Tak czy siak płyty z FT są wyjątkowo ciekawe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Taki w miarę spokojny jazz od Fortune....

Tak mnie naszło po Bałdychu....🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Co rok, od jakiegoś czasu, zawituje stoisko Fortune na Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim....
I tak było w tym roku......
Miła pani sprzedaje ichnie płyty..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A w związku z tym, że staram się być co rok na tym stoisku tak też stało się na ostatniej edycji Festiwalu.....

Płyty, którą zaraz zaprezentuję, pewnie bym nie kupił.....
Bo historia zakupu się zakręciła......
Na koncertach był ze mną Spookyghost i wcześniej odwiedził stoisko.....
I chwali mi się co kupił....
Patrzę ładna okładka..... zerkam na tyłeczek..... I już biegnę do Fortune po zakup.....

No to słuchamy.....
Bernard Maseli Septet
Good Vibes of Milian
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Bo co to ja tam ujrzałem?

Tam było zdjęcie czterech wibrafonistów.....
Na 2 giej edycji Festiwalu właśnie oni grali.
I ta płyta to jest materiał z tego koncertu.
Jak nie kupić takiej płyty?

.
.
.
.
I tyłeczek.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A ten pierwszy z prawej wibrafonista to Karol Szymanowski.
Jako jedyny grał trzema pałeczkami w każdej swojej ręce na swoim instrumencie.
Niezły wyczyn...... 😀

Płytę polecam, warta zakupu i słuchania..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I obrazki..... 😀

PS. Na drugim widać te 6 pałeczek...... 👏👏👏
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Miło tak kupić sobie płytę z koncertu, na którym się było, na którym się klaskało....
A ci wibrafonisci bardzo mi się podobali....
I proszę, po latach mam płytę..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Napiszę, że na działce, na werandzie ta płyta wchodzi REWELACYJNIE!
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Wiki dzięki za przypomnienie o moim wątku-) Będę musiał zerknąć na ofertę FT - bo zapomniałem o tej witrynie, a moim zdaniem jest czego posłuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !