ForTune -wytwórnia zjawisk niepokornie ulotnych

Zaczęty przez miniabyr, Styczeń 06, 2015, 12:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jest. Tu niektóre pozycje wyjdą po 28 zł. Ładnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja ich biuro mam pod nosem (15minut na piechotę) ,więc udam się tam niebawem ,czyli jak zarobię pieniądze.  ;D :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Szkoda, że na stronie sampli nie ma.
Ci wykonawcy to dla mnie czarna magia.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Można czasem mocno wtopić w eksperymentalną i avant. Jest youtube :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Są sample! właśnie słucham Ed Cherry trio
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Bo jak coś nie jest czarne, nie pochodzi ze Skandynawii, gra jazz a w dodatku jest żywe to nie mój klimat  ;D


miniabyr

#33
Ponieważ jest promocja na wszystko z wytwórni For Tune ,udałem się do siedziby i po 28 złotych za szt. kupiłem 5 pozycji . Od awangardy improwizowanej po prawie klasyczny jazz. Jestem zafascynowany tym wydawnictwem ,które na przekór muzycznej miałkości wylewającej się z każdej medialnej dziury ,proponuje coś "trudnego" dla melomana kochającego po prostu muzykę.Właśnie słucham Gorzycki&Gruchot .Projekt awangardowy ,improwizowany. Dla mnie cudne dźwieki i jaki relaks dla mózgu! :)   ..............................................................Gorzycki & Gruchot -Piekny odlot muzyczny.Świetne.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#34
Łukasz Borowicki Trio. Doskonała płyta!!!! Zastanawiam się skąd zaostali "wygrzebani" wszyscy polscy artyści zgromadzeni  wokół tej wytwórni? Jeszcze mało znane nazwiska- chyba już niedługo-  ale ich  poziom ,warsztat i to co proponują jest wręcz nieprawdopodobne.Jest czego słuchać ,bo katalog ForTune liczy sobie kilkadziesiąt pozycji!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#35
Dziś stałem się właścicielem  trzech nowych wydawnictw z ForTune. Jedna już przesłuchana i bardzo mi się podoba. To Franiciszek Raczkowski Trio "Apprentice" . Światowe granie! . A reszta to free jazowe trio Purusha  oraz Ganelin Trio "Solution"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wygryz

W zeszłym roku chodziły słuchy o wydaniach winylowych. Z tego co widzę na stronie to nic się nie pojawiło na czarnej płycie. Ktoś coś może wie na ten temat? Nie mam w tej chwili odtwarzacza CD i nie zanosi się na zakup w najbliższej przyszłości, a sample są bardzo ciekawe.

miniabyr

Było by miło mieć winyl,jednak w wieku przypadkach z powodów długości pojedynczych  utworów (np.43 minuty) wersja winylowa nie jest mozliwa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dobra jestem świeżo po odsłuchaniu Ganelin trio............i to będzie najkrótsza recenzja w historii muzyki.  Omijać szerokim łukiem.Amen :o ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Eeee 500 się należy ........a na serio to jest jedna z niewielu pozycji ,która wywołała u mnie agresję i  agresję .........zapomnieć jak najszybciej. Natomiast polecam trio Franciszka Raczkowskiego.Moim zdaniem lepsze od Marcina Wasilewskiego ,bo nie ślizga się po muzycznych banałach . To naprawdę światowy poziom.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Ciekawy projekt folkowy z wytwórni ForTune. Chyba jedyna dziedzina  w której sprawdza się multikulti czyli przedsięwzięcia związane ze sztuką Płyta Warszawa-Dakar Marii Pomianowskiej i muzyków z Senegalu czyli Groupe Gainde. Jak brzmi? Na szczęście nie zalatuje Cepelią . To takie improwizowanie na bazie tematów z rejonów Mazowsza i ekspresji muzyków z Afryki. Bardzo lubię brzmienie instrumentu strunowego coro -to bardzo charakterystyczne brzmienie trochę przypominające gitarę.Na tej płycie tego brzmienia jest całkiem sporo. Jedynie co mi przeszkadza to śpiew samej Pomianowskiej. No ale jak sie słyszało płyte z muzyką z rejonów Kurpi i Mazowsza w mistrzowskim wykonaniu Apolonii Nowak i fenomenalnego zespołu Ars Nova to można kręcić nosem . Tak czy siak polecam!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Wiem o tym projekcie od Audio Show.Już nie mogę się doczekać .To bedzie uczta dla zmysłów. Dwaj wielcy . Wybitny saksofonista i wybitny kontrabasista w jednym projekcie. Cudo..................tak ,tak wiem że jeszcze nie słyszałem tego materiału ale efekt musi byś spektakularny ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Do mnie właśnie dostarczono.
Koperta bąbelkowa = pęknięte pudełko.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

#48
takie coś do sprżątania włączyłem

http://store.for-tune.pl/borys-janczarski-stephen-mccraven-quintet-travelling-east-west


jest dobrze, mainstream wysokich lotów, buja, bluesi, swindży, po prostu jazz :) 

"Janczarski & McCraven Quintet to synteza pięciu muzycznych charakterów, pięciu instrumentów, pięciu odmiennych wrażliwości. To świadomy jazz, niepozbawiony wyczucia i smaku. Tworzą go doświadczeni muzycy, na co dzień członkowie zespołów gwiazd tak rodzimej, jak i zagranicznej sceny jazzowej. Na szczególną uwagę zasługuje gość specjalny, członek legendarnego chicagowskiego AACM – trębacz Rasul Siddik, postać znana zarówno w USA, gdzie się urodził, jak i w Europie, gdzie mieszka od przeszło trzydziestu lat. Jego doświadczenie zdobywane w zespołach światowych legend, w połączeniu z bogactwem wpływów i inspiracji w równym stopniu płynących z tradycji co z awangardy, czynią zeń niezwykle barwną muzyczną postać, której energia i charyzma dodaje kolegom z zespołu skrzydeł.

"3 x tak dla Travelling East West! Ta niezwykle melodyjna, pełna swingu płyta ucieszy ucho każdego słuchacza. Ode mnie 5 gwiazdek. Świetna robota, panie McCraven!"
Bobby Few, pianista jazzowy z Paryża
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Grudzień 20, 2015, 13:08
takie coś do sprżątania włączyłem

http://store.for-tune.pl/borys-janczarski-stephen-mccraven-quintet-travelling-east-west


jest dobrze, mainstream wysokich lotów, buja, bluesi, swindży, po prostu jazz :) 

"Janczarski & McCraven Quintet to synteza pięciu muzycznych charakterów, pięciu instrumentów, pięciu odmiennych wrażliwości. To świadomy jazz, niepozbawiony wyczucia i smaku. Tworzą go doświadczeni muzycy, na co dzień członkowie zespołów gwiazd tak rodzimej, jak i zagranicznej sceny jazzowej. Na szczególną uwagę zasługuje gość specjalny, członek legendarnego chicagowskiego AACM – trębacz Rasul Siddik, postać znana zarówno w USA, gdzie się urodził, jak i w Europie, gdzie mieszka od przeszło trzydziestu lat. Jego doświadczenie zdobywane w zespołach światowych legend, w połączeniu z bogactwem wpływów i inspiracji w równym stopniu płynących z tradycji co z awangardy, czynią zeń niezwykle barwną muzyczną postać, której energia i charyzma dodaje kolegom z zespołu skrzydeł.

"3 x tak dla Travelling East West! Ta niezwykle melodyjna, pełna swingu płyta ucieszy ucho każdego słuchacza. Ode mnie 5 gwiazdek. Świetna robota, panie McCraven!"
Bobby Few, pianista jazzowy z Paryża
O, zamawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9