Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Nie.

Genalex to Russia. Tak jak i TungSol, Sovtek, EH.
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Cytat: GB w Luty 27, 2022, 12:36A Genelex to nie Złoty Lew z Chin?
Genalex Golden Lion jest produkowany w fabryce Reflektor w Saratowie w Rosji.
I to jest jedyny powód, dla którego dzisiaj bym na nie nawet nie splunął  :zyg:

Piterski

Cytat: sonus_fan w Luty 27, 2022, 12:09Każdy orze jak może, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D
No to mam kolegę, który jest zapewne znacznie zamożniejszy ode mnie i sporo elektroniki zrobił sobie sam ale nie słyszałem z jego ust takich filozoficznych mądrości, kiedy słucha i ma styczność z bardzo drogimi urządzeniami.

To ap ropo punktu siedzenia :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sonus_fan

Widocznie nie chce komuś zrobić przykrości.
Ja walę prosto z mostu. Prawda gorą.

Filozofia nie ma tu nic do rzeczy.

GB

Cytat: sonus_fan w Luty 27, 2022, 13:49
Widocznie nie chce komuś zrobić przykrości.
Ja walę prosto z mostu. Prawda gorą.

Filozofia nie ma tu nic do rzeczy.
Takie pytanie:

Czy cały swój sprzęt hifi wykonałeś własnoręcznie?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sonus_fan

Oczywiście, że nie. Trudno sobie wyobrazić, by w warunkach domowych zbudować od podstaw gramofon czy odtwarzacz CD. Nie mam też warsztatu mechanicznego ani stolarskiego, ani też możliwości wytwarzania półprzewodników, lamp, linii do produkcji płytek drukowanych.
Przecież to oczywiste, więc nie wiem po co takie pytanie.

kangie

GB, nie czaisz o co chodzi?

Ja Ci powiem. "Biznesa" zrobiłeś z panem Łukaszem z wrocławskiego sklepu audio. Ja tam prawie kupiłem gramofon, ale zdecydowałem się na inny model w innym salonie audio.
Pan Łukasz prowadzi sklep z myślą o raczej zamożnych klientach. Nie ma tam asotrymentu dla Kowalskiego, zarabiającego w magazynie Leroy Merlin. Nawet interkonektu dla mnie nie miał. To znaczy miał, ale najtańszy kosztował w 2012 r. 2400zł zatem nie robiliśmy biznesu, bo ja nie byłem skory do płacenia takich pieniędzy.
Kupiłeś dużo relatywnie drogiego sprzętu audio.
Wklejasz zdjęcia na forach, zatem mimochodem musisz liczyć się z wpisami i ocenami forumowiczów. Sam nie raz byłem obiektem docinków i kpin, sam też nieźle dawałem w kość "oponentom".
Ważne, że zadowolony jesteś z zakupu. Możliwe, że jesteś miłośnikiem marki "Leben" zatem nic nam wszystkim do Twoich wyborów.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

#1207
Jest jeszcze taka sprawa jak "relatywnie wybitne" brzmienie audio za relatywnie nieduży pieniądz. Da się to mieć bez wydawania 27 000zł za preamp lampowy. Jak ktoś ma szczęście do akustyki pomieszczenia, to już ma 50% sukcesu "za darmo".

No, ale wątek jest o Lebenie i niechaj dobrze tu będzie. Krytyka tu nic nie da. Wybór GB, nic nam do tego.

To, że ja bym inaczej spożytkował pieniądze - to nikogo przecież nie obchodzi. Moja sprawa i mój wybór.

Mnie się podoba wzornictwo Lebena. Gdyby ta mała 15W lampa od Lebena za 10900zł (cena z 2012 r,) napędziła moje kolumny, pewnie bym ją kupił. Wybrałem inny piec, bo miałem możliwość komfortowego posłuchania i wpasował się w system. No i nie płaciłem 10900zł. Jednak biorąc pod uwagę drabinki rezystorowe Khozmo, 9 kpl. lamp mocy to już się kaska robi... Ale dramatu jeszcze nie ma. Plus, że doświadczenia przybyło.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: sonus_fan w Luty 27, 2022, 15:03
Oczywiście, że nie. Trudno sobie wyobrazić, by w warunkach domowych zbudować od podstaw gramofon czy odtwarzacz CD. Nie mam też warsztatu mechanicznego ani stolarskiego, ani też możliwości wytwarzania półprzewodników, lamp, linii do produkcji płytek drukowanych.
Przecież to oczywiste, więc nie wiem po co takie pytanie.
Czyli jesteś, tak jak ja frajer, bo przecież przepłaciłeś tyle pieniędzy - a jakbyś kupił części to byłoby taniej.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Jak stać to kupować. Niestety wielu ma ból dupy. Sam się czasami na tym łapię.
Life is too short for boring HiFi.

GB

#1210
Cytat: kangie w Luty 27, 2022, 15:21
Jest jeszcze taka sprawa jak "relatywnie wybitne" brzmienie audio za relatywnie nieduży pieniądz. Da się to mieć bez wydawania 27 000zł za preamp lampowy. Jak ktoś ma szczęście do akustyki pomieszczenia, to już ma 50% sukcesu "za darmo".

No, ale wątek jest o Lebenie i niechaj dobrze tu będzie. Krytyka tu nic nie da. Wybór GB, nic nam do tego.

To, że ja bym inaczej spożytkował pieniądze - to nikogo przecież nie obchodzi. Moja sprawa i mój wybór.

Mnie się podoba wzornictwo Lebena. Gdyby ta mała 15W lampa od Lebena za 10900zł (cena z 2012 r,) napędziła moje kolumny, pewnie bym ją kupił. Wybrałem inny piec, bo miałem możliwość komfortowego posłuchania i wpasował się w system. No i nie płaciłem 10900zł. Jednak biorąc pod uwagę drabinki rezystorowe Khozmo, 9 kpl. lamp mocy to już się kaska robi... Ale dramatu jeszcze nie ma. Plus, że doświadczenia przybyło.
Sonusowi chyba nie chodzi o to kto, jakie wybory dokonuje, a bardziej o to, że jesteśmy - łagodnie mówiąc - frajerami - bo kupujemy sprzęt licząc po koszcie części 5-10x droższy.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Kurka wodna, piękna jest ta 15-stka!
Może bym ją spróbował? Lampy EL84 grają piękie parzystymi harmonicznymi.
Wiem, bo mam takie w swoim gitarowym Laneyu LC15. Tyle że w tym Laneyu robotę robi zastosowany głośnik Celestion, który nie jest "tępy". Potrafi przenieść to co najlepsze w gitarze elektrycznej.
Life is too short for boring HiFi.

sonus_fan

Cytat: GB w Luty 27, 2022, 15:28Czyli jesteś, tak jak ja frajer, bo przecież przepłaciłeś tyle pieniędzy - a jakbyś kupił części to byłoby taniej.

Nie namawiam nikogo do tego, by nie kupował sprzętu, tylko składał go sam, To oczywiste. Nie interesuje mnie również to, jak ktoś gospodaruje swoim domowym budżetem.

Napisałem jedynie, że to co dostajemy w środkuobudowy Lebena jest conajmniej dziesięciokrotnie przewartościowane. I to wszystko.

Kiedyś liczyłem ile kosztowałoby mnie zrobienie klona jakiegoś przedwzmacniacza MxIntosha, który był wystawiony na allegro w cenie ok 14 kzł. Wyszło mi około 12 kzł. Więc niewiele mniej. Oczywiście nie liczyłem robocizny.  Więc nie zawsze skladanie czegoś wychodzi taniej. I nie o to tu chodzi. Realny koszt tego Lebena to 2 kzl. Dodajmy do tego robociznę - powiedzmy 2-3 kzł. Wychodzi nam 5 kzł. I tak to wygląda.

A jak się zastanowimy  nad kabelkami ....

To jest dopiero lichwa :D

kangie

Cytat: GB w Luty 27, 2022, 15:31Sonusowi chyba nie chodzi o to kto, jakie wybory dokonuje, a bardziej o to, że jesteśmy - łagodnie mówiąc - frajerami - bo kupuje sprzęt licząc po koszcie części 5-10x droższy.
Ja po części rozumiem Sonusa i po części zgadzam się z nim. Branża audio leci często "w chooya". To podoba się ludziom tzw. "elity" - wykształconym, na wysokich stanowiskach, co myślą że są elitarni i "lepsi" od prostej szarej masy ludzi "o gorszych" i "mniej ambitnych" zainteresowaniach, o ile jakikolwiek zainteresowania mają. Ci ludzie lubią wydawać pieniądze na drogi sprzęt. I nic w tym złego, zwłaszcza kiedy ten sprzęt "zapierdala". Czasami nie chce grać i czasami jest ból, że u kolegi gra lepiej, a kolega wydał na audio 10x mniej.
Dlatego ja nie chodzę do ludzi, ani specjalnie nie zapraszam do siebie.
Life is too short for boring HiFi.

GB

#1214
Cytat: kangie w Luty 27, 2022, 15:39
Cytat: GB w Luty 27, 2022, 15:31Sonusowi chyba nie chodzi o to kto, jakie wybory dokonuje, a bardziej o to, że jesteśmy - łagodnie mówiąc - frajerami - bo kupuje sprzęt licząc po koszcie części 5-10x droższy.
Ja po części rozumiem Sonusa i po części zgadzam się z nim. Branża audio leci często "w chooya". To podoba się ludziom tzw. "elity" - wykształconym, na wysokich stanowiskach, co myślą że są elitarni i "lepsi" od prostej szarej masy ludzi "o gorszych" i "mniej ambitnych" zainteresowaniach, o ile jakichkolwiek. Cinludzie lubią wydawać pieniądze na drogi sprzęt. I nic w tym złego, zwłaszcza kiedy ten sprzęt "zapierdala". Czasami nie chce grać i czasami jest ból, że u kolegi gra lepiej, a kolega wydał na audio 10x mniej.
Dlatego ja nie chodzę do ludzi, ani specjalnie nie zapraszam do siebie.

Wiesz patrząc na każdy przemysł i firmę, to wszystkie z nich nastawione są na zysk.

W ten sposób podchodząc do sprawy, za każdym razem, kiedy kupujemy masło jesteśmy frajerami, bo zamiast iść do parku i narwać trawy - kupujemy gotowy produkt, na którym, ktoś inny zarabia.

Taki świat, Ty pracując zarabiasz na tych, którzy kupują produkty, czy usługi jakie wytwarzasz a sam jak dostaniesz kasę wydajesz na inne mniej lub bardziej potrzebne rzeczy, wytworzone przez innych.

Ale dla mnie, ktoś, kto kupił Porsch'e, bo go na to stać, nie jest frajerem, bo przecież mógł wytworzyć sam części i poskładać sobie sam taki samochód za mniejszą kasę.

Z drugiej strony ludzie są różni, i każdy ma prawo do swojej opinii. Tak więc, nie rozumiem Sonusa, ale akceptuje, że ma odmienne zdanie.

Gdybym, go chciał nawrócić na siłę, to pewnie stałbym się 2gim Putinem.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

sonus_fan

Patrzysz na to z pozycji ambicjonalnej. Przecież tu nie chodzi o ciebie. Każdy kupuje sobie co tam chce i mnie nic do tego.
Nie rozumiem, dlaczego parę słów o tym nieszczęsnym Lebenie cię tak dotknęło.
Niestety większość lampowego sprzętu jest tak wyceniana, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. I tyle.
Mniej emocji a więcej myślenia :)

GB

Cytat: sonus_fan w Luty 27, 2022, 15:56
Patrzysz na to z pozycji ambicjonalnej. Przecież tu nie chodzi o ciebie. Każdy kupuje sobie co tam chce i mnie nic do tego.
Nie rozumiem, dlaczego parę słów o tym nieszczęsnym Lebenie cię tak dotknęło.
Niestety większość lampowego sprzętu jest tak wyceniana, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. I tyle.
Mniej emocji a więcej myślenia :)
Pochwal się co tam ciekawego siedzi w Twoim audio.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

GB, chodzi o to, że dużo sprzętu audio nie jest warta swojej ceny.

Przykład z masłem nietrafiony, moim zdaniem. Ale przykład z suplementami diety i wieloma debilizmami branży farmaceutycznej - jak najbardziej tak. Ludzie wydają na te gówna miliony zł. Bo łykają reklamy jak pelikany.
Life is too short for boring HiFi.

sonus_fan

Cytat: GB w Luty 27, 2022, 16:13Pochwal się co tam ciekawego siedzi w Twoim audio.

Dwie pary kolumn, dwie końcówki mocy, lampowiec, który może być trzecią końcówką, przedwzmacniacz liniowy, przedwzmacniacz gramofonowy, gramofon, kilka wkładek, CD, dwa szpulowce i dwa kaseciaki.
Nie lubię się chwalić, bo sprzęt jest dla mojej i moich bliskich przyjemności, a nie po to, by publikować zdjęcia na prawo ilewo. Tu akurat zgadzam się ze Sly, który nie publikuje zdjęć swojego systemu. A gdzie mnie tam do jego klocków :D


masza19

Nawet najstarszy i najbardziej cierpliwy użytkownik am odpuścił sobie pisanie tu.
Chyba miał rację  U+1F44D

GB

Cytat: sonus_fan w Luty 27, 2022, 16:21
Cytat: GB w Luty 27, 2022, 16:13Pochwal się co tam ciekawego siedzi w Twoim audio.

Dwie pary kolumn, dwie końcówki mocy, lampowiec, który może być trzecią końcówką, przedwzmacniacz liniowy, przedwzmacniacz gramofonowy, gramofon, kilka wkładek, CD, dwa szpulowce i dwa kaseciaki.
Nie lubię się chwalić, bo sprzęt jest dla mojej i moich bliskich przyjemności, a nie po to, by publikować zdjęcia na prawo ilewo. Tu akurat zgadzam się ze Sly, który nie publikuje zdjęć swojego systemu. A gdzie mnie tam do jego klocków :D
Co za lampa?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: masza w Luty 27, 2022, 16:28
Nawet najstarszy i najbardziej cierpliwy użytkownik am odpuścił sobie pisanie tu.
Chyba miał rację  U+1F44D
Tu w wątku czy tu na forum?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Na forum. Greg


frywolny trucht

Macie wrażenie, że ktos trolluje, zgłaszajcie. Temat Lebena słabo mnie interesi i tu nie zaglądałem. Greg przestał się udzielać także na fb.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: GB w Luty 27, 2022, 16:29Co za lampa?
raczej nie odpowie bo znowy wyciszony  :o ciekawe za co bom miał pytac o te ... 2 szpulowce ....  ;)
Pozdrawiam S.CH.