Autor Wątek: Leben  (Przeczytany 275242 razy)

Offline GB

• Księciunio
  • maniak
Odp: Leben
« Odpowiedź #1225 dnia: Marca 19, 2022, 11:44 »
Wymieniłem lampy 6L6WGC na EL34 Electro-Harmonix.

Muszę powiedzieć, że od strzału EL34 grają znacznie lepiej. Góra jest wyrazista, talerze perkusyjne świetnie wybrzmiewają, choć nadal prezentowana są nieco wycofanie. Środek i dół taki jak, ja oczekuję, nic dodać nic ująć.

Co będzie jak się jeszcze ułożą?

Natomiast z 6L6WGC na początku nie byłem w stanie się zaprzyjaźnić. Grały nieznośnie - właściwie chrzęściły, nie dało się ich słuchać, były nie do zaakceptowania. Z czasem dzięk uległ znacznej poprawie - w szególności jego górne pasmo. Ich granie oceniłbym na 6.5 / 10.

PS.
Tak więc słuchamy. I o to w tym chodzi. Przyznam, że ostatnio nie potrzebnie włączałem się w dyskusje nie mające nic wspólnego z tym, co w audio najlepsze - słuchanie i podziwianie kunsztu wykonawców muzyki.

Zrobiło się bardzo niemiło na forum. Mam w to swój wkład. Wszystkich urażonych, dotkniętych moimi wpisami przepraszam. Postaram się nie reagować na zaczepki i pyskówki i sam nie będę ich zapalał. Weltfrieden w szególności dla Ukrainy.

Offline gutekbull

• *
Odp: Leben
« Odpowiedź #1226 dnia: Czerwca 17, 2022, 08:57 »
Wczoraj w Lebenie CS600X zmieniłem lampy z EL34 RFT na TAD KT66 i bardzo mi sie podobało to co usłyszałem. Mam pytanie , przełącznik Cathody przełączam,ale drugi przełącznik Voltage stoi napisane że mogę ,ale nie muszę? O co tu chodzi , proszę o wyjaśnienia i co lepsze dla lamp itd. ?