Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

GB, zanotuj tylko jaki tam jest gwint (dokładnie jakie M i jaki skok gwintu). Coś dobierzemy.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Luty 24, 2022, 09:04
GB, zanotuj tylko jaki tam jest gwint (dokładnie jakie M i jaki skok gwintu). Coś dobierzemy.

Łukasz, nie będzie chyba takiej konieczności, a jeśli ona zajdzie, to coś wykombinuje.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Czyli zamawiasz oryginalne dokładki do przeciwwagi? To by było na wypasie!  U+1F44D
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Luty 24, 2022, 09:30
Czyli zamawiasz oryginalne dokładki do przeciwwagi? To by było na wypasie!  U+1F44D
Napewno jedną mam, czy wszystkie pokazane przez Ciebie na fotce - nie pamiętam - jak będę w domu to sprawdzę dokładnie.

Ale w wątku o techniks wkleiłem dane o 1200G, i jest tam napisane, że taką wagę wkładki i główki mocującej ten gramofon ogarnia.

Czyli powinno być ok.

PS.
My tu o gramofonach, wkładkach, etc..., a jutro może wyzioną na na Syberię.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Moim zdaniem bez dodatkowej przeciwwagi nie wyważysz takiej ciężkiej "główki"
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Luty 24, 2022, 09:55
Moim zdaniem bez dodatkowej przeciwwagi nie wyważysz takiej ciężkiej "główki"
Chyba moja artykulacja jest niejasna. Mam dodatkową przeciwwagę, ale nie wiem czy w ilości szt.3 czy szt.1.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Spoko, to dobrze.

Rzeczywiście o Technics'ie gadajmy w wątku o Technics'ie. ;)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: kangie w Marzec 01, 2022, 09:26Wieczorem poszukam swoich rysunków puszki pod elektronikę sterowania gramofonu DIY.
Jednak mam szkice. Do CADa nie przenosiłem.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

#558
Trochę z próżności (ale chciałem mieć taki gadżet) zamówiłem niewielkich rozmiarów poliwęglanowy dysk stroboskopowy. Średnica 105mm czyli mieści się w zagłębieniach mat obu moich talerzy, ewentualnie można kłaść go na label płyty.
W planach zakup lampki LED sterowanej kwarcowo. Na razie korzystam z podświetlenia wprost z ekranu TV.

P.S. Dodatkowo 11 punktów kontrolnych do sprawdzenia poprawności ustawienia przesięgu. Kółka może i zbyt wielkie, ale od czego jest lupka?
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: Kangie w Styczeń 08, 2020, 06:47Plintę zawiozłem do fornirowania. U speca spędziłem dwie godziny na dobraniu właściwego koloru "rosewood". To było dla mnie cenne doświadczenie jak gość podchodzi do swojej pracy i może godzinami rozmawiać o fornirach, kolorach, odcieniach, technice klejenia, szlifowania, lakierowania itp. Na codzień zajmuje się meblami. Plintę gramofonu robił pierwszy raz w życiu i potraktował to jako wyzwanie

Chciałem żeby fornir był odrobinę podobny do Micro Seiki DD-40. Facet dał mi do domu trzy próbki rosewooda i miałem mu dać znać który wybrałem. Tydzień czasu oczekiwania i plinta od tamtej pory wygląda tak.
Znalazłem próbki. Spośród ok. 30 próbek "rosewood" wybrałem trzy. Przywiozłem do domu i porównywałem do forniru z Micro Seiki. Nie chciałem, żeby były identyczne, ale żeby zachowane były w podobnym tonie. Żeby mieć świadomość jak plinta będzie wyglądała na gotowo, należy fornir nasączyć odrobinę wodą. Najlepiej przetrzeć mokrą gąbką lub zwykłą szmatą. Wybrałem nr 2. aczkolwiek muszę przyznać, że miałem przez chwilę chęć na "Koto". Ale to całe "Koto" wchodzi w czerwonkę/wiśnię i odwidziało mi się następnego dnia.
Life is too short for boring HiFi.

Mikut1982

Tak nr 2 wygląda pięknie.

Lyset

Podpinam sie pod temat.
Jakies polecanki gniazd RCA?Cos logicznego,nie za worek piniondzow.
Pytam poniewaz bede strugal nowa skrzynke do szlifierki.Bedzie wkladka MM jesli to wazne.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Bacek

Taniej i z lepszym efektem to będzie wbudowany kabel bez gniazd. Szczególnie pod MM bo pozbywamy się trochę pojemności z toru w ten sposób (tak pewnie z 20-40pF).