Progresywnie

Zaczęty przez gratefullde, Październik 18, 2015, 12:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Z Frippem jest ten problem, że on, zamiast się ustabilizować, i do emerytury grać wszystko na jedno kopyto (czytaj: wyrobić sobie styl i się go trzymać ;) ) - zawsze chciał mieszać i odkrywać nowe. Sam KC po to przecież powstał. Już sama nazwa grupy wskazuje na to, co Frippowi sie zamarzyło: zostać Królem Chaosu i, hehehe, niszczyć zastany porządek. Ja bym raczej KC wrzucił do awangardy. Tam pasuje na 100% całą swoją dyskografią :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Jeśli całe KC zaliczymy do rocka progresywnego, to - siłą rzeczy, również np. to:

Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Ale tu nie mamy sporu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

 :)

Ważne (dla mnie) jest pytanie o granice rocka progresywnego, w szczególności rozgraniczenie pomiędzy progresją a awangardą ... To nie to, że chciałbym wpływać na to, o czym rozmawiamy w tym wątku. Ale naprawdę mnie to interesuje :) Bo, IMHO, granica jest baaaardzo płynna ... O ile dla - po prostu - słuchania muzyki - wydaje się, że nie jest ona istotna :) , o tyle, dla zaspokojenia czysto intelektualnej ciekawości - myślę, że warto podyskutować :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: gratefullde w Październik 18, 2015, 19:27
Co z Haskelem?

Dla mnie to rewelacyjny balladzista ... jego związek z KC chyba zresztą był dość krótki ... O teraz przełączyłem się na "Harrys Bar" - jak ulał pasuje do pogody za oknem ... i szklaneczki czegoś fajnego :)

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A tak, BTW, kapitalny wątek :)
Po rzeczonym Haskellu dobrze widać, jaki wpływ na współczesną muzykę popularną ma rock progresywny ... związki widać wszędzie we wszystkich, chyba gatunkach... Progresywna Rewolucja jest chyba jedną z niewielu i udanych i bezkrwawych jednocześnie rewolt w historii w ogóle :)
Pozdrawiam, Wireless

WOY

No to ja te Wasze nieśmiertelne tuzy atakuję tak.
Electric Light Orchestra i może jeszcze.......Supertramp?
Hehehe.
O... i dorzucę Procol Harum

gratefullde

Dlatego nie chce by wątek był wąski, jak zazwyczaj, i dotyczył kilku grup. Myślę że avant też tu powinno być,  ale to płynne, te najbardziej znane przeniknie się z krautrockiem jak Faust nap. A, jest wyjątek. Psychodelia. Ma swój wątek i tu jej nie chcemy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 19:54
No to ja te Wasze nieśmiertelne tuzy atakuję tak.
Electric Light Orchestra i może jeszcze.......Supertramp?
Hehehe.
O... i dorzucę Procol Harum
Procol Harum to czysty progres, uwielbiam.
Electric to już tak ostrożniej ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: wireless w Październik 18, 2015, 19:08Potem - UK. Elem nie podzieli mojej fascynacji tą grupą, z tego co pamiętam

Nie tak było :) Sam nazwałeś "Nothing To Lose" progresywną dyskoteką  :P

Tu się spieraliśmy:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=710.msg41871#msg41871

UK mam wsio na LP, 1 i live nawet w dwóch edycjach  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 18, 2015, 20:04
Cytat: wireless w Październik 18, 2015, 19:08Potem - UK. Elem nie podzieli mojej fascynacji tą grupą, z tego co pamiętam

Nie tak było :) Sam nazwałeś "Nothing To Lose" progresywną dyskoteką  [emoji14]

Tu się spieraliśmy:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=710.msg41871#msg41871

UK mam wsio na LP, 1 i live nawet w dwóch edycjach  ;D
U.K. to nie trudno mieć wszystko ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

No i Supertramp - jak najbardziej :)

Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: elem w Październik 18, 2015, 20:04
Cytat: wireless w Październik 18, 2015, 19:08Potem - UK. Elem nie podzieli mojej fascynacji tą grupą, z tego co pamiętam

Nie tak było :) Sam nazwałeś "Nothing To Lose" progresywną dyskoteką  :P

Tu się spieraliśmy:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=710.msg41871#msg41871

UK mam wsio na LP, 1 i live nawet w dwóch edycjach  ;D


No bo to jest progresywna dyskoteka :). Nie umniejszając grupie, którą uwielbiam :) Cała reszta jej twórczości już dyskotekowa nie jest :)
Na winylu mi Live brakuje (ale już na CD mam) ... a tam jest świetnie zagrane np. rendezvous ... :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

No to sobie dziś posłuchamy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: gratefullde w Październik 18, 2015, 20:05U.K. to nie trudno mieć wszystko

to było do wirelessa, co by mnie jako antyfana UK nie ustawiał  ;)

wireless, mam chyba dwa x Live na LP, podesłać ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 18, 2015, 20:10
Cytat: gratefullde w Październik 18, 2015, 20:05U.K. to nie trudno mieć wszystko

to było do wirelessa, co by mnie jako antyfana UK nie ustawiał  ;)

wireless, mam chyba dwa x Live na LP, podesłać ?
Mi podeślij ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Box Bitli kup, dorzuce gratis  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Już wysłany request na priva :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

@Andrzej,

A gdzie mamy wątek o psychodelii ... ? Czy to ten z Floydowaniem ?
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Mamy. Nawet SA tam się udzielał :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: elem w Październik 18, 2015, 20:13
Box Bitli kup, dorzuce gratis  ;D
Bitli już mam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

WOY

A po co do mnie z tą psychodelią czy któryś z zespołów Panu nie pasuje.:)))

Wireless

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 20:20
A po co do mnie z tą psychodelią czy któryś z zespołów Panu nie pasuje.:)))

Myślę, że to nie do Ciebie, tylko ogólnie, aby np. floydów nie wrzucać tutaj, i słusznie, zresztą :) Bo często jedno z drugim się błędnie utożsamia.
To taki kolejny mój dylemat, jak już zadane pytanie: czy to awangarda jest, czy już progresja, że tak sparafrazuję Grechutę ;)
Pozdrawiam, Wireless