Zeppelinowanie

Zaczęty przez Wireless, Październik 21, 2015, 18:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Jest wątek o floydowaniu, a nie było dotychczas o zeppelinowaniu. To niedopuszczalne !!! :)

Na początek - coś, co mi jaki tydzień temu wlazło do głowy, i nie może wyjść .... może i nie najbardziej reprezentatywny dla Grupy, ale - może dlatego właśnie - aby pokazać iwszechstronność Artystów.



Zapraszam do wspólnego zeppelinowania !!!
Pozdrawiam, Wireless

WOY

No ja zdecydowanie Kashmir. Już tu gdzieś deklarowałem jego doskonałość. Dla mnie kwintesencja rocka, metalu i czego tam jeszcze. Przyznałbym mu muzyczną nagrodę Nobla. Jak go sobie zapuszczam na tej swojej "elektrowni" to nic nie istnieje, może zabraknąć powietrza, płonąć dom i tak go wysłucham do końca:)
https://www.youtube.com/watch?v=ZDwotNLyz10

Wireless

A od tego, daaawno temu, zaczęła się moja fascynacja Cepami ...



Nie może tego zabraknąć !
Pozdrawiam, Wireless

WOY

Wiesz jestem tak bezkrytyczny że nie przeszkadzają mi nawet takie profanacje.
https://www.youtube.com/watch?v=rxuodY-c0yU

Wireless

Cytat: WOY w Październik 21, 2015, 18:45
Wiesz jestem tak bezkrytyczny że nie przeszkadzają mi nawet takie profanacje.
https://www.youtube.com/watch?v=rxuodY-c0yU

No - to jest profanacja :)

Kolejny must know. Utwór nie ich autorstwa, ale to Oni spowodowali, że każdy mieszkaniec tej planety go zna :)


Pozdrawiam, Wireless

elem

mój nr 1 to No Quarter, nawet "sprofanowany" robi ciary




Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

WOY

Kiedyś zapytano mnie abym polecił ich najlepszą z płyt i nie potrafiłem.
Każda ma dla mnie swoją własną magię.
To jedyny zespół którego dyskografię mam zdublowaną na winylu i cd.

elem

Najlepszej też nie potrafię polecić. Najsłabszą, owszem :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

WOY

A czy dopuszczasz w zeppelinowaniu rozmowy o solowych dokonaniach członków zespołu ?

Keef98

Tylko "Zooma" ;)
Nie no, Plant też ma niezłe kawałki, ale to jego smęcenie z Band of Joy doprowadza mnie do szewskiej pasji.

gratefullde

Po latach, solowe płyty podsumowując to Robercik jest świetny, Page raczej niestrawny, J.P.J. Znakomity a Zooma to obłędna płyta. Ale najlepszą muzę robi jammujac z amerykańskimi muzykami, jest tego trochę na YouTube.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Polecam przesłuchanie płyty Jimmy Page and The Black Crowes Live At The Greek.

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 21, 2015, 19:53
Polecam przesłuchanie płyty Jimmy Page and The Black Crowes Live At The Greek.
Ja bardzo lubię Black Crowes ale ten koncert z Page'm zupełnie do mnie nie trafił.

Trafił za to do mnie album Page i Planta jak i ich trasa koncertowa,  Katowice, który to był rok?  1992?  Mam gdzieś bilety...  Kumpel z boku do mnie krzyczał: zobacz qufa co komuna nam zabrała...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: WOY w Październik 21, 2015, 19:29
A czy dopuszczasz w zeppelinowaniu rozmowy o solowych dokonaniach członków zespołu ?


WOY - zasada działania każdego wątku u nas to: zobaczmy dokąd nas ta dyskusja poprowadzi. Tak więc - jak najbardziej przecież. Witaj w Audiomaniakach :)
Pozdrawiam, Wireless

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

bum1234

Cytat: gratefullde w Październik 21, 2015, 20:10
Trafił za to do mnie album Page i Planta jak i ich trasa koncertowa,  Katowice, który to był rok?  1992?  Mam gdzieś bilety...  Kumpel z boku do mnie krzyczał: zobacz qufa co komuna nam zabrała...

Luty 1998 ;)

bum1234

Cytat: elem w Październik 21, 2015, 19:00
Najlepszej też nie potrafię polecić. Najsłabszą, owszem :) 

Z najlepszą jest problem, ale najbardziej lubię Led Zeppelin III.

MarkN

Zeppelini to jak żelazny kwartet Coltrane'a - niezniszczalni i wieczni. Kanon rocka! Nie klasyfikuję ich płyt, bo wszystko co nagrali jest obłędne - w sumie to tylko dziewięć płyt (Cody nie liczę). Do najbardziej dojrzałych osiągnięć zaliczyłbym Presence. W latach polskich miałem wszystko na winylu - obecnie mam wersje kompaktowe, chyba wszystkie jakie istnieją - od pierwszych wydań do wszystkich wartościowych boxów. Pewnie za chwilę pojawi się następne pudełko z kompletem najnowszych remasterów i pewnie też kupię? Fajnie, że nagrali tylko dziewięć płyt - można się pokusić o wszystko co najlepsze w kontekście wydawniczym i mieć święty spokój - Bach, Coltrane, Led Zeppelin - wpływowe klimaty!


Wireless

Ha - no właśnie - Presence ... Ta płyta od zawsze zwracała moją uwagę swoją odmiennością od pozostałych ... :) . Nie mniej wspaniała, niż pozostałe, a zupełnie inna ...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Słucham Phisical...  Tu jest różnorodność. Bardzo lubię te płytę. In My Time Of Dying, znakomity.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

A czy wykonania nietrywialne też mogą być?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

MarkN

Było już wiele razy, ale co tam, pojadę tym, bo jest to znakomity cover, tak?


MarkN