Nowy gramofon do max. 4000 PLN

Zaczęty przez BloodHar, Październik 18, 2020, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

BloodHar

Witam wszystkich.

Wpadła mi do głowy myśl o pozyskaniu nowego źródła dźwięku, w postaci gramofonu. Chciałbym kupić nowy, ewentualnie kilkuletni. Gatunki jakich słucham: blues, blues rock, rock i heavy. Czasami coś łagodniejszego z ładnym kobiecym wokalem. Zestaw na którym obecnie słucham muzyki:
Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany (Ma w sobie wzmacniacz gramofonowy, ale nie wiem jaka jest jego jakoś. Na początku zapewne użył bym właśnie tego, jak zajdzie potrzeba to dokupię zewnętrzny).

Myślałem o Pro-Ject Debut Carbon Evo... ale to bardziej w oparciu o recenzję i przegrzebanie sieci. Nie wiem czy tutaj rozsądnie kombinuję. Generalnie chciałbym żeby ewentualny gramofon pasował poziomem do reszty zestawu. Nie mam jakoś przesadnie wysokojakościowego stereo, ale do mojej muzyki i mojej wrażliwości akustycznej, myślę że w sam raz. Finalnie budżet do 3 tys., za gramofon z wkładką. Jeśli trzeba będzie dopłacić, to powiedzmy maksymalnie do 4 tys. Dlaczego nowy? chciałbym mieć możliwość posłuchania, i usłyszenia czy ewentualny kandydat na mój osobisty gramofon pasuje mi dźwiękowo w salonie sprzedaży.

Z góry dziękuję za pomoc.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

U Ciebie będzie brzmiało jednak zupełnie inaczej (pomieszczenie, reszta toru). Jak nie za stary a niekoniecznie z salonu to popolował bym na Technics SL-1500C z drugiej ręki. Choć osobiście nie widziałem takich ofert.
Za 3K to już trochę sporo solidnych konstrukcji vintage się znajdzie. A jak się dogadasz to i u sprzedającego posłuchasz (choć czas co do tego niezbyt sprzyjający)

BloodHar

Widzę że ten Technics ma rzeczywiście fajne parametry. Ma też podnoszenie ramienia, co chyba nie jest mi niezbędne do szczęścia, ale fajnie że jest. Widzę że w sklepach jest dostępny, to jak nie zamkną kraju za chwilę, to się wybiorę posłuchać. A niezależnie oferty w internetach będę śledził.
Rzeczywiście jak kupowałem wzmacniacz i głośniki, to w sklepie brzmiało inaczej. Ale sygnaturę dźwięku dało się usłyszeć. A jak wiadomo, jak czyta się recenzję, to każdy sprzęt jest wyśmienity. :) Po tym jak się go już słucha.. to jest troszkę inaczej.

A co myślicie o Pro-Ject The Classic + 2MBlue? Widziałem oferty za nowe w moim budżecie. Stawiam że jak kupię gramofon to nie będę nic w nim kombinował, no może za wyjątkiem wymiany wkładki.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Bacek

Cytat: BloodHar w Październik 18, 2020, 12:50Ma też podnoszenie ramienia
Ma też wbudowane pre (które można pominąć) któe podobno jest całkiem przyzwoitej jakości co na start na jakiś czas może wystarczyć (do wkładki MM, od biedy do MC HO).

BloodHar

A używał ktoś na forum przedwzmacniacza phono w integrze Roksan K3 z gramofonem? Jak to gra? Pytam bo nie wiem na ile liczyć na wejscie phono we wzmacniaczu. Jeśli jest ok, to spróbuję też osłuchać ProJect the classic. On ma tylko wyjście phono.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Help. Please. Mam duży problem. Kupiłem tego Technics 1500C z wątku. Niestety w ciemno. Bez odsłuchu. I jest słabo.. na wejściu Phono we wzmacniaczu Roksan K3 jest nie do przyjęcia. Na wbudowanym wzmacniaczu w gramofonie, nie jest tak źle. Ale i tak dużo gorzej niż na dac Topping d90 + Chromecast audio. Co robię źle? Gdzie zabłądziłem? Przewody audio to monster cable (wiem że to takie trochę lepsze marketowe), takie same jak podłączone do dac. Tam gra petarda, a przy gramofonie jak by wszystko było za mgła.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

Piterski

Zdjęcia jak to wszystko wygląda i jaką masz wkładkę. Co nie gra z czym jest źle?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

BloodHar

Założona fabryczna wkładka ortofon 2m Red. Wyregulowane ramię na nacisk 1,8 g. Połączenie do wzmacniacza zrealizowane chinch. Założony przewód uziemiający między masą gramofonu a masą wzmacniacza.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Generalnie, dźwięk jest bardzo słabej jakości. Jakby za mgłą. Dużo poniżej tego co płynie z mojego wzmacniacza po podpięciu do wejścia Line 1 daca. Bardzo suchy dźwięk.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

EmilioE

Ta płyta jest fatalna. Wiem, bo mam ją. Posłuchaj muzyki z tłoczeń w latach 60-80. Będzie lepiej.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

miniabyr

Trochę te porady są dawane po omacku i na zasadzie a może to lub tamto . Ja zapytam sie o kabel między gramofonem a gnizadem phono we wzmacniaczu. Ponieważ to wkładka MM to jest czuła na pojemność kabla ! Czy masz jakiś inny kabel którym mógłbyś połączyć wyjście z gramofonu do pre? Do wkładek MM potrzebny jest kabel o niskiej pojemności . Takie ustawialne dopasowanie posiadają przedwzmacniacze z wyższej nieco półki. To oczywiście mój trop problemu ktory u ciebie wystąpił . Może się ta odpowiedź tobie przyda . Hej
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Z wbudowanego pre w gramofon lepiej nie będzie. Nie masz się co łudzić. Nawet jak powiesisz tam 2M Black to z cyfry zagra dużo lepiej . Powiedziałeś A czas powiedzieć B . Wypożycz lub zaproś kogoś z dobrym pre to usłyszysz jak to może grać.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

BloodHar

Dzięki za odpowiedzi i chęć pomocy. Może być że płyta jest do bani. Kupiłem kilka tanich płyt na promocji w Biedronce. Ale nie wiedziałem że różnica w jakości tłoczeń jest aż tak kolosalna. Wydaje się że pre w gramofonie jest lepsze od tego we wzmacniaczu. Użyłem do połączenia Monster Cable Mseries M550. Mam jeszcze M850 i M350. Będę próbował na innych interkonektach. Masę połączyłem miedzianym przewodem 6 mm2 z zaciśniętymi końcówkami typu widły. Czyli może być że pre jest do bani? Jest ktoś z Krakowa, kto może pokazać jakieś przyzwoite pre? Oczywiście zdaję sobie sprawę że za grzeczność będzie trzeba się odwdzięczyć.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

tomcio

No i jest jeszcze jedna sprawa. Napisałeś, że gramofon ma zainstalowaną fabryczną wkładkę - czy to nowy sprzęt czy używany ? Jeśli używany to może igła już nie teges......

BloodHar

Sprzęt nówka sztuka. Dzisiaj kupiłem. Liczyłem na bajkowe wrażenia.. :) więc gramofon to jednak droga.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

tomcio

Skoro nówka sztuka to może daj mu trochę pograć, kilkanaście godzin chociaż. Może wkładka się rozegra.

ziko369


BloodHar

Mam dosłownie parę. Nirvana Unplugged i tą która jest na zdjęciu. I jeszcze dwupłytowe wydanie Soundgarden superunknown. Wszystko nowe tłoczenia. Ale jest to muzyka która dobrze znam. Mam to osłuchane. Stąd od razu się zorientowałem że coś jest nie tak.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Plan był taki, że jak już zestawię system do odtwarzania. To rzucę się na kupowanie płyt. Ta..
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

tomcio

Cytat: BloodHar w Grudzień 30, 2020, 21:20Kupiłem kilka tanich płyt na promocji w Biedronce

W Krakowie jest kilka fajnych sklepików z płytami winylowymi, może kup jakieś porządne wydanie. Te "biedronkowe" mi raczej nie grają. Na Kazimierzu, w okolicach ulicy Miodowej były ze trzy takie sklepiki. No i na takim małym ryneczku (nie pamiętam nazwy ale może "Nowy Targ") były w soboty stragany z płytami.
I naprawdę "wygrzej" wkładkę.

audiokawosz

#20
Żebyś kupił MOFI na 45 to i tak preampa nie przeskoczysz. 2M Red to jest dobra wkładka na start. Gra przyzwoicie . Warunek to porządny preamp. Weź technicsa pod pachę i idź do przyzwoitego sklepu . W Krakowie jest ich sporo . Zapewne z chęcią Ci zaproponują odsłuch sprzedawanych pre.
Ps . Załóż konto na FB zapisz się do grup audio i zapewne znajdą się chętni z Krakowa co Ci zaprezentują swoje preampy. Audiofile lubią się chwalić ;) .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

ziko369

Cytat: tomcio w Grudzień 30, 2020, 23:01Te "biedronkowe" mi raczej nie grają.

A u mnie grają...
Możesz rozwinąć co jest w nich nie tak?

christo

Moim zdaniem problemów jest kilka. Wkładka - 2M Red to dość ciemno grająca, podstawowa wkładka ortofona. Przedwzmacniacz - wbudowany w gramofon lub integrę jest bo jest. Nie ma się co po nim cudów spodziewać. Trzecie - najważniejsze. Nie wierz w to, że każdy gramofon "miażdży" cyfrę za worek talarów. Tak nie jest. Analog to wymagające źródło i trzeba sporo zachodu (w tym również kasy) aby zagrało to na odpowiednim poziomie.
W wątku sprzedażowym jest wystawiony fajny przedwzmacniacz - Trigon Vanguard II (opis). Znam go bardzo dobrze - był kiedyś w moich rękach. Przemyśl sprawę. Cena zeszła do 800 (może da się coś jeszcze urwać) - prawdę mówiąc zastanawiałem się czy go nie odkupić aby mieć go w zapasie.
Jest jeszcze jedna ewentualność. Analog po prostu ci nie leży. Ale na to musisz sobie już odpowiedzieć sam.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

BloodHar

Ja kupowałem ten gramofon zakładałem że będę wymieniał wkładkę. Myślałem też o zakupie pre. Może rzeczywiście zbyt optymistycznie założyłem, że z rok pogram na tym co jest. Dziękuję za podpowiedź co do pre. A która wkładka będzie miała już zadawalający poziom. O jakich kwotach mówimy?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

BloodHar

Opanowałem trochę panikę. Dzisiaj na płycie Soundgarden zaczęło mi to w miarę grać. Tzn. dźwięk jest inny niż na dac. Rzekł bym jest mniej koloru, ale jest bardziej realistyczny. Może ten mój dac mnie przyzwyczaił do fajerwerków przy każdej piosence. Hm. Ogrywam powoli te płyty które mam. Może być że to się rozegra z czasem?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.