Mój gramofon Oracle Delphi mk II

Zaczęty przez vasa, Październik 01, 2014, 00:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Cytat: Pboczek w Styczeń 05, 2022, 15:43A kapnąć coś na taką opaskę, jakby filcową, wewnątrz tuleji?

Jeśli jest to po to co w starszym bracie Garradzie to tak.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3817.msg330859#msg330859

Pboczek

Masza, czytałem jak o tym pisałeś ale nie doszukałem się odpowiedzi. Takie coś jak pokazałeś mam w tulei, na obu końcach, tylko jakby cieniutkie, wtłoczone w metal.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Nie napisałem w temacie ale podparłem sie jeszcze mailem do jednego z największych dostawców oryginalnych gratów do Garrarda - classichifi-shop.co.uk - i tam potwierdzono, że filcowe uszczelniacze sa po to żeby były nasączone oliwą  U+1F44D

wiki

Pboczek, czyli jest szansa, że wystartujesz?
No nie mogę się doczekać..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Ja też  :). Składam to do kupy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Kręci się  :). Fabryczna prędkość wg appki 33,28 stabilna jak głaz. Tarcza stroboskopową jednak pokazuje że wolałaby bliżej 33,33. Dali śrubokręt. Trzeba będzie kręcić 🙄.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cytat: masza w Styczeń 05, 2022, 17:46że filcowe uszczelniacze sa po to żeby były nasączone oliwą

Widzę że takie też moje wróciły od Oracla po przeglądzie. Zakapali tam czymś.

Co do obrotów, Jacques pisze żeby delikatnie przekręcić śrubeczką. Przy 33,28 powinno wystarczyć do 1/4 obrotu. Sądzę że to robi się raz w życiu z silnikiem gramofonu. 🙄 Wstrzymam się więc do wyników z dr. Feickerta zanim zacznę go regulować, bo appka to słaby pomiar. To zaś wymaga najsamwpierw montażu ramienia. Czeka mnie tyle zabawy, że nie mogę się już doczekać. 😀
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

No właśnie wstrzymaj się . Obroty sprawdzane przez aplikację w telefonie są niemiarodajne. Masz Feickerta i nim trzeba to sprawdzić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Oracle przygotowywany do ustawienia obrotów. >:D

Robert główny Inż. MKChA zadowolony z postępu prac.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

A na kiedy przewidziana premiera?  :)

Pboczek

Nie wiem, nie przyjęliśmy terminarza prac.  ;D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Kurde, koń-kret projekt! Z inżynierami daleko zajedziesz! Zawsze to wsparcie i będzie na kogo zwalić winę. ;)
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

 ;) lecimy z tym pomalutku, żeby czasu na słuchanie muzyki na zajmować.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369


Pboczek

Poziomowane wraz z ramieniem zakończone. W trakcie zorientowałem się jakie były przyczyny tak szczegółowego rozpisywania o tym w instrukcji, dorabiania przyrządów, wprowadzenia zmian technicznych. Chodzi o to, że w MK I, to nie jest bułka z masłem. Stoik poziomuje się banalnie, lecz chassis już lepiej robić w dwie osoby. Zwłaszcza że Inż. projektu - Robert, zdecydował o zastosowaniu nakrętek kontrujących na kolumnach, z których Oracle zrezygnował, pewnie z powodu dodatkowej uciążliwości tego rozwiązania dla użytkowników. Jest to jednak raczej lepsze, bo pozwala na zablokowanie kolumny. Samodzielnie bym tego za pierwszym razem nie ogarnął, potrzebna jest druga para rąk. Za drugim, po przygotowaniu dodatkowych prostych pomocników, być może. Zdaje mi się że te późniejsze modele, poszły w ułatwienia obsługi kalibracyjnej, bo inaczej byłoby to zbyt wyrafinowane.

Przy mocowaniu ramienia, dostrzegam lekki kiks. Te śruby od Oracla i ich patent, nie pozwalają ładnie, równo dociągnąć mocowania podstawy, tak by była w jednej płaszczyźnie z chassis. Tu ratowaliśmy się korektą poprzez dokręcenie samego ramienia ale to trzeba zmienić. Tam chyba powinny być jakieś gumowe, być może połówkowe podkładki żeby to równo dociągnąć?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

To tak nie mogło być. Musiał nastąpić demontaż.  :(

Osadzając ponownie akrylowe gniazdo w subchasiss, widzę że wiertającemu otwory montażowe chyba się nie pomyślało. Jeden otwór jest zbyt blisko otworu mocowania ramienia to raz. Dwa, nie da się idealnie dociągnąć akrylu do subchasiss, bo źle są rozplanowane. Zdaje się będę musiał nawiertać dwie nowe dziury, żeby było normalnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Luty 02, 2022, 22:22Zdaje się będę musiał nawiertać dwie nowe dziury, żeby było normalnie.

Zamów nowe kółko akrylowe. Najlepiej z rantem opierającym się od góry na kółku chasis.
Od spodu możesz wtedy przykręcić śrubami maszynowymi gwintując otwory w akrylu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Zamiast pójść do sklepu i kupić sobie prodżekat i grać "od pierwszego strzału" to nie...
Jak my lubimy utrudniać sobie życie  ;D ;D ;D  :np:

Pboczek

W sklepie nuuudy. :D

Cytat: vasa w Luty 02, 2022, 22:40Zamów nowe kółko akrylowe. Najlepiej z rantem opierającym się od góry na kółku chasis.

Musiałbym mieć rysunek techniczny, do tego trzeba zdjąć wymiary. Mam co prawda jeszcze jedno takie, mógłbym wysłać na wzór i wyjaśnić o co biega. Ale kto by to mógł wykroić?
Zanim taka operacja nabierze rozpędu, wykonam jeden dodatkowy otwór, mam pewien patent na wyrównanie tego akrylu. Powinno chwycić.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Luty 02, 2022, 23:37wykonam jeden dodatkowy otwór,
Nie tyle otworowanie mnie niepokoi co fakt że to kółko krzywo siedzi. To od razu powoduje krzywe ustawienie ramienia, ergo nie skalibrujesz wkładki.
Jezeli nie będziesz miał go dokładnie wpasowanego to klops :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Wpasowuje się i ustawia idealnie płaściutko. W jednym miejscu minimalnie się rusza, przesunięcie otworu powinno je zblokować.  :) Zastanawiam się jeszcze nad tym, gdzie go nawiertać?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

TomFon2017

Pozbyłem się tych problemów: dzięki CNC1310 - trochę nauki z tym jest związane, ale wszystko co wycinam na tym mikro ustrojstwie jest jest bajecznie perfekcyjnie.. pozdrawiam ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

To może zrobisz Piotrowi takie kółko akrylowe? po co zaraz ma kupować browar  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Otwory wywiercone, patent działa i zdaje się być równo.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Luty 03, 2022, 20:54Otwory wywiercone, patent działa i zdaje się być równo. 
Ja już nie wiem czy Ty to składasz czy się drażnisz?
Czemu to jeszcze nie gra? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.