Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: miniabyr w Styczeń 17, 2022, 21:41
Właśnie tak jak piszesz !
Ustawianie tego ramienia to istna przyjemność, nawet dla totalnego laika ;D 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

JanuszParówka

Jeśli da się ustawić przesięg i przesunąć ramię na sankach możesz wykorzystać różne szablony...
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

Piterski

Kuba ta wkładka ma tylko jedną dedykowaną geometrię i nic z tym nie zrobisz. Brak jej bowiem fizycznej możliwości zmiany geometrii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

#1103
Kto z soba nosi ten się nie prosi  :)
Protractor Feickerta już do mnie jedzie. Czekam jeszcze na odpowiedź w sprawie Adjust+.

Paweł, Ortofona na jaki punkt ustawiasz - Baerwalda, Lofgrena, Stevensona?

miniabyr

Maciek z tą wkładką musisz ustawić tak jak oni sobie życzą. Ale ja ustawiam swoją spu N na Bearwald (Lofgren A) . Wkładkę Kuzma na Kuzma też tak samo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Ty chyba masz tak samo jak ja punkty tzw null 66mm/ 120,8 mm
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Tak, szablony mamy identyczne.
Tylko wg mnie szablon dostarczony przez Bokranda nijak się ma do ubranej w bakelit SPU, do której jest de facto ramie dedykowane...   :-\

Sprawdzałeś szablon z Protractorem? Wychodzi na to samo?

miniabyr

Nie ,bo ja wyciągnąłem protractor i ustawiłem do niego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Ano właśnie. Już dawno powinienem go przytulić  :)

miniabyr

Maciek on może być dobry ,tylko strasznie trudno na szablon papierowy ustawić wkładką . Za cholerę nie ma tego jak spasować ,jak położyć i co najważniejsze prawidłowo ustawić wkładkę.
Który kupiłeś ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Feickerta
NG - New Generation  :o

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ja nie umiem się bez protractora obejść. Jest proste i wygodne. Jak raz spróbujesz to będziesz wiedział o czym mówię.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Cytat: Piterski w Styczeń 18, 2022, 08:49Kuba ta wkładka ma tylko jedną dedykowaną geometrię i nic z tym nie zrobisz.

Jak to, nie bardziej chodzi o geometrię ramienia, tylko wkładki? Proszę wyjaśnijcie jak krowie na rowie. 🙄
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Wkladka musi być ustawiona zgodnie z założoną geometrią dla danego ramienia. W przypadku SPU w bakelicie nie masz żadnej potrzeby korekcji tego, co zaprojektował  Ortofon . Masz mieć tylko odpowiednią długość montażową ,wkręcić wkładkę i po sprawie. Bardzo podobnie mam SME -ale tu firma ustaliła ,że kąt prowadzenia to oni dobrali najlepiej i pozostawili użytkownikowi prawidłowe ustawienie overhang.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

#1116
Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2022, 13:23W przypadku SPU w bakelicie nie masz żadnej potrzeby korekcji tego, co zaprojektował  Ortofon . Masz mieć tylko odpowiednią długość montażową ,wkręcić wkładkę i po sprawie.

No przecież to jest bez sensu...
A jak zamontujesz bakelitowe SPU na prostej rurce? Np na ramieniu Zontka?
Kąt prowadzenia będzie z dupy wzięty.
Montując z kolei ramię typu S lub J tylko na odległość montażową tez będzie do kitu! Punkt montażowy kilka stopni w górę lub w dół (oczywiście z zachowaniem odległości) też da inny kat prowadzenia.

Albo brak mi wyobraźni albo bez sanek, które mamy nie da się ustawić prawidłowo tej wkładki  :o
Sanek albo ruchomej podstawy ramienia tak jak u ciebie.

masza19

Tak wygląda wersja NG.
Na moje oko niczym się nie różni od poprzedniej.
Zamiast punktów - kropek jest przecięcie lini na krzyż  :o

masza19

#1118
U mnie wygląda to tak...
Przesięg w stosunku do szablonu Bokranda był za mały o jakieś 4mm.
Na szczęście było jak to naprawić (montaż ramienia na sankach).
Kąt prowadzenia o dziwo w obu punktach jest prawidłowy  U+1F44D
Fotki pod kątem + cienie i dobrze tego nie widać ale jest ok a jeszcze igła jest bardzo mocno schowana pod podwoziem... Koszmarne jest to SPU do zaglądania pod spódniczkę  :D
Teraz tylko czeka mnie zakup Adjust+

miniabyr

I po co było się tak denerwować !  :) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

No ale wyszło na koniec dnia na moje... Nie do końca ten alfredowy pasek papieru był dobry.

I to teraz słychać! Zwłaszcza na końcu ścieżki.

miniabyr

Małe (4 mm ) a cieszy . Wydaje mi się ,że szablon który mamy do ramienia jest ok ,tylko bardzo kłopotliwy w użyciu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Masza, pokaż jak ten pasek papieru wygląda.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

.

Piterski

#1124
Ok czyli taki jak myślałem po rozmowie z Pawłem. Jeśli jest prawidłowy to da się na tym wkładkę ustawić.
Kiedyś nie wiedziałem jak to się robi, teraz już w teorii wiem ale ustawiam za pomocą protractora bo jest wygodniejszy w użyciu.

PS. Jak się domyślam z twojego opisy wkładka po założeniu na ramię miała zły przesięg czyli Pan konstruktor czegoś tam nie przewidział lub się po prostu walnął w długości rurki lub szablonu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.