Audiofilski fotel

Zaczęty przez GB, Grudzień 16, 2021, 14:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Hej,

Człowiek posuwa się w latach do przodu, dlatego komfort słuchania muzyki staje się głównym priorytetem. Nie ważne z jakiego sprzętu słuchasz, ważne, że można się zdrzemnąć podczas odsłuchu.

Dawać mi tu proszę Wasze typy.

Mój to Ikea Muren.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Ikea. Skóra z chińskiego wieprza. Model? Poang?
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 14:51
Ikea. Skóra z chińskiego wieprza. Model? Poang?
Można się bujać.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Jak ktoś mi powie, że nie gra, to mówię "Bujaj się Ty stary ch...!". :D
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Pod nogi dawałem kiedyś pufa/pufę. Potem komplet mebli sprzedałem (z pufami) i nogi daję teraz na taboret z poduchą albo krzesło (miękkie siedzisko). Brakuje mi podparcia pod pięty.
Life is too short for boring HiFi.

romeksz

Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 14:59
Pod nogi dawałem kiedyś pufa/pufę. Potem komplet mebli sprzedałem (z pufami) i nogi daję teraz na taboret z poduchą albo krzesło (miękkie siedzisko). Brakuje mi podparcia pod pięty.
Przecież do IKEA Poang są podnóżki.

Świetny fotel. Mam nawet dwa, bujany/skóra i tradycyjny/tkanina - z podnóżkami, rzecz jasna.

Ale bądźmy szczerzy, audiofilski fotel jest tylko jeden [emoji56]



kangie

Cytat: romeksz w Grudzień 16, 2021, 15:09Przecież do IKEA Poang są podnóżki.
Za duży. Wielka krowa z niego!
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: romeksz w Grudzień 16, 2021, 15:09Ale bądźmy szczerzy, audiofilski fotel jest tylko jeden
Szczerze? Fajny, ale kojarzy mi się z filmem pt. "Guzikowcy". :D
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 14:57
Jak ktoś mi powie, że nie gra, to mówię "Bujaj się Ty stary ch...!". :D
Dobre.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 15:19Fajny, ale kojarzy mi się z filmem pt. "Guzikowcy".
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 15:23
Cytat: kangie w Grudzień 16, 2021, 15:19Fajny, ale kojarzy mi się z filmem pt. "Guzikowcy".
Recenzja intrygująca. Dupnąć guzik nabiera nowego znaczenia.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Zgadzam się z Romkiem, szczególnie jak słucha z gramofonu czy szpulaka ( projekt fotela jest z 1956 roku), acz ten szeroki zagłówek może się lepiej sprawdzać do słuchania na słuchawkach. Chodzi o odbicia fal. Jest tego mnóstwo podróbek w cenach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy.

https://www.atakdesign.pl/pl/p/Eames-Lounge-Chair-Ottoman-white-fotel-z-podnozkiem-od-reki/3722
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2021, 15:51
Zgadzam się z Romkiem, szczególnie jak słucha z gramofonu czy szpulaka ( projekt fotela jest z 1956 roku), acz ten szeroki zagłówek może się lepiej sprawdzać do słuchania na słuchawkach. Chodzi o odbicia fal. Jest tego mnóstwo podróbek w cenach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy.

https://www.atakdesign.pl/pl/p/Eames-Lounge-Chair-Ottoman-white-fotel-z-podnozkiem-od-reki/3722
Cena audiofilska.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Bacek

Oj tam, oj tam. Ludzie kable droższe kupują. Zawsze można powiedzieć Drogie ale jestem tego wart.

GB

Cytat: Bacek w Grudzień 16, 2021, 15:56
Oj tam, oj tam. Ludzie kable droższe kupują. Zawsze można powiedzieć Drogie ale jestem tego wart.
Wygoda i doznania pośladkowe tego wymagają.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

Jak ma być audiofilski, to nie może mieć niczego za głową. Żadnych zagłówków, oparć itp.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

#16
Co ciekawe, lounge chair powstaje w różnych rozmiarach obecnie, ponieważ zauważono, że człowiek jakiś taki wyższy się zrobił :) Widziałem ludków, którym ten zagłówek podpiera plecy :) Czyli ktoś wysoki zanabył najmniejszy model i nic mu się nie odbija z fali akustycznej. Znam ten fotel od czasów studiów, podoba mi się, ale czy kiedyś zainteresuję się nim w celu zakupu? Chciałbym. Oryginały są drogie niewyobrażalnie, nie wiadomo jakiej jakości są podróby ( fotel i podnóżek wyjściowo były luksusowe), mają sporo odstępstw, miejsca zestaw dużo wymaga.

Nie to, że taki mądrala ze mnie. Dziś zainteresowałem się tematem i przejrzałem internety, co to się dzieje z tym zestawem obecnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O tu o, oryginalne założenia. Tak miało być :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dziś:

https://www.youtube.com/watch?v=Vo2MyA69ZlE

Kupić nie kupić, ale warto znać, bo to ikona wzornictwa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

romeksz



nosferartur

To jest mój faworyt.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

GB

Cytat: nosferartur w Styczeń 30, 2022, 11:39
To jest mój faworyt.
Nieźle wygląda. Brakuje jeszcze opcji regulacji położenia poziomego.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

nosferartur

Cytat: GB w Styczeń 30, 2022, 11:40Brakuje jeszcze opcji regulacji położenia poziomego.

Mój obecny fotel ma taką regulację, kolejny z pewnością będzie jej pozbawiony. Jeżeli się w nim odchylę to cała audiofilska magia pryska i zostaje mi jedynie słuchanie samej kompozycji i tak zagrożone szybkim zaśnięciem. Nie o to mi w tej zabawie chodzi. Zresztą wszystkie tego typu fotele mają wysokie oparcia co nie jest pożądane.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Gdybym miał jakieś szlachetne Tannoye pewnie postawiłbym na eleganckiego chesterfielda z dedykowaną mu otomaną. Praktyczny mebel wtedy gdy nie zakłada się akurat na nią nóg można postawić jakąś tacę z kawą, herbatą, albo czym innym.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.