Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Tu się nie ma co wzajemnie przekonywać. Po prostu, brak dowodu na istnienie jakiegoś zjawiska, nie jest dowodem na jego nieistnienie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: Melepeta w Sierpień 19, 2022, 22:00brak dowodu na istnienie jakiegoś zjawiska, nie jest dowodem na jego nieistnienie
To twierdzenie jest sprzeczne z współczesnym pojmowaniem świata - patrz brzytwa Ockhama.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

I tym oto sposobem zakończyliśmy naszą dyskusję.
"Z nieba nie mogą spadać kamienie, bo w niebie nie ma kamieni". Patrz - meteoryt :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Pboczek

Brak dowodu to brak dowodu i wskazanie, że nie można tezy traktować za udowodnioną. Skoro tak, nie można mieć pewności że jest prawdziwa.

Mariusz, jakie warunki wykonywania tego odsłuchu nieprzypadły ci do gustu?
Producenci się sieciówek powinni sponsorować takie sprawdziany. Czy na jakiś targach audio, coś takiego się praktykuje? Sieciówek coraz więcej, a testów jakby nie.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

A do mnie już jadą Inpostem trzy kable..... 😀😀😀
Głośnikowy,  interkonekt i sieciówka.....

Wszystko podobno na bazie Neotecha.....

Nie firmowe,  ktoś robi.....

Już nie mogę się doczekać .... 🗿🗿🗿
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Cytat: Pboczek w Sierpień 21, 2022, 19:55Skoro tak, nie można mieć pewności że jest prawdziwa.
Jako i wyrokować o jej nieprawdziwości.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 21, 2022, 19:55jakie warunki wykonywania tego odsłuchu nieprzypadły ci do gustu?
A zechciałbyś doprecyzować? Lub zacytować? Bo nie bardzo wiem do czego odnieść pytanie.
Cytat: Pboczek w Sierpień 21, 2022, 19:55Producenci się sieciówek powinni sponsorować takie sprawdziany. Czy na jakiś targach audio, coś takiego się praktykuje? Sieciówek coraz więcej, a testów jakby nie.
Kablotestów jest od groma.
Chociażby tutaj Miniabyr, Melepeta i Wiki napisali ich masę.
A co do targów to: "proszę przyjść za godzinę, wtedy będziemy zmieniać kable".
Niestety albo trzeba mieć zaprzyjaźniony salon albo samemu :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Sierpień 19, 2022, 21:44
Cytat: Piterski w Sierpień 19, 2022, 08:13Z tym słyszeniem różnić to jest jak z wrażliwością człowieka, jeden ma ją większą drugi mniejszą
I ci z wrażliwością na poziomie kostki brukowej kabli nie słyszą.
Wielkie, :censored:, dzięki.
Ja przecież nie stawiam tezy, że nie masz wrażliwości muzycznej. Przy twojej pasji jaką są opery i różne jej wykonania uważam, że jesteś w materii bardziej wyczulony na niuanse niż np. ja. Tak więc nie wiem skąd takie wnioski.

Teraz już chyba wiem, że nie o słyszenie kabli chodzi tylko o to przekonanie z jakim o tym czasami piszemy.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: vasa w Sierpień 19, 2022, 21:44Cytat: Piterski w Sierpnia 19, 2022, 09:44

    na moich oczach kolega bezbłędnie wskazał wszystkie trzy przewody jakie brały udział w teście

Też miałem okazję poznać takich magików. Ale zawsze jak chciałem powtórzyć test na moich warunkach to woda była rzadka.

Chodziło mi o to, jakie miały być twoje warunki i co nie odpowiadało w istniejących.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Marek miał trzy interkonekty. My mieliśmy kartki. Na początku Marek pościł nam materiał po kolei na każdym z nich a potem zamieniał nie wiedzieliśmy na jaki czy inny czy ten sam. Tylko Inżynier (ciekawe czy Mariusz) go pamięta właściwie wytypował wszystkie trzy wskazując w każdej próbie ten właściwy. Marek miał własna rozpiskę by mu się nie pomieszało. Przypominam że wskazania były zapisywane na kartkach, każdy na swojej, jaki teraz gra tak że nie było mataczenia.
Przepinania i interkonektów nie widzieliśmy bo Marek zrobił z kartonu parawanik. Nie wyobrażam sobie bardziej ślepego testu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 22, 2022, 14:05jakie miały być twoje warunki i co nie odpowiadało w istniejących
Piterski opisał prawidłowo przeprowadzony test.
Nie ma tylko jednej informacji - o ilości prób.
W testach które uważam za sensowne prób było >10 na kabel.
W końcu przy jednej próbie wciąż jest sporo szans na to że ktoś miał, po prostu, farta.
Przy 80% trafień test jest zdany. Przy 70% wiarygodny.
Niżej to już losowanie.
Cytat: Piterski w Sierpień 22, 2022, 15:13czy Mariusz go pamięta
Pojęcia nie mam o kim piszesz  :-\ ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Mariuszu, Inżynier (forumowicz z lukarnet), ma na imię Krzysztof, audiofil z warszawy. Swoją drogą to były stare dobre czasy, a jaka pasja :) tylko z kasą było dużo gorzej.
Pamiętam jak z Markiem jeździliśmy po Polsce to Wrocław to gdzieś do kolegów na śląsk posłuchać SE na 300B to znowu do Hienki do Radomia posłuchać klonów Passa, a to znów do Krakowa poznać kolumny produkcji Marcina, doskonałe konstrukcje DIV, przez moment miały być nawet masowo produkowane, ale jak zwykle coś tam z inwestorem nie poszło.
W teście po 10 prób na pewno nie było na pewno kilka ale już nie pamiętam dokładnie ilości.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: wiki w Sierpień 21, 2022, 19:59
A do mnie już jadą Inpostem trzy kable..... 😀😀😀
Głośnikowy,  interkonekt i sieciówka.....

Wszystko podobno na bazie Neotecha.....

Nie firmowe,  ktoś robi.....

Już nie mogę się doczekać .... 🗿🗿🗿
Dojechały.....
Jeden ogólny zonk....
Bardzo krótkie te kable.
U mnie w systemie ciężko podpiąć.

Wstępnie posluchalem głośnikowego mono.  U! Dobry on jest.... 😀
I zasilający też trochę poporównywałem.

Może jutro uda się w innym systemie to wszystko spiąć.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Vasa, przy większej ilości powtórzeń pojawia się błąd wywołany zmęczeniem słuchacza.
To że po domach testujemy kable to jedno, testy prowadzone w kilka osób wg jakiś reguł to drugie ale nie ma testów branżowych. Nie chodzi o opisy recenzentów ale o firmowych odsłuchiwaczy np. sieciówek, którzy potrafią stanąć do testu i odróżnić przynajmniej swoje wyroby. Zawodowców brak, choć produktów przybywa. Może zresztą są a ja nie wiem o tym, bo nie czytam?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 23, 2022, 21:08Vasa, przy większej ilości powtórzeń pojawia się błąd wywołany zmęczeniem słuchacza.
Czasami trzeba się poświęcić i pomęczyć ;D
Cytat: Pboczek w Sierpień 23, 2022, 21:08Nie chodzi o opisy recenzentów ale o firmowych odsłuchiwaczy np. sieciówek, którzy potrafią stanąć do testu i odróżnić przynajmniej swoje wyroby. Zawodowców brak, choć produktów przybywa.
To by było wbrew interesowi owych "odsłuchiwaczy".
Biznes działa na takiej zasadzie że producent/dystrybutor płaci a "branża" pisze reckę.
Kwota umowy reguluje ilość ochów i achów.
Chciałbym się mylić, ale mam wrażenie że na odsłuch przedmiotu recenzji często brakuje czasu.

Zresztą, daję się wciągać w dyskusje które uważam za kompletnie bezzasadne i jedynie kindersztuba powstrzymuje mnie przed zachowaniem a la Bum.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Kilka różnych kabli

Byłem wczoraj u spookyghost.
Mieliśmy kilka różnych kabli do potestowania.... 🙃

Głośnikowe:
1 - Neotech Nemos 3080 "w przeplocie". Jest wątek o tym kablu na forum.  Podłączenie pierwsze z pierwszego wklejonego  rysunku.
2 - Robione przez pewną osobę,  częściowo na materiale od Neotecha. Sztywne jak nie wiem co. Trzeba się pomęczyć aby to poukładać za półką i aby podłączyć.

Interkonekty:
1 - Srebrne kable koncentryczne Yarbo (ten cyfrowy 75 ohm) na wtyczkach Bulletach srebrnych (chyba tych podrabianych przez chińczyków).
2 - Robione przez pewną osobę, częściowo na materiale od Neotecha,  na wtykach KLE (srebrne albo posrebrzane, do końca nie wiem).

Cyfrowe:
1 - Srebrny kabel koncentryczny Yarbo 75 ohm z wtyczkami WBT srebrnymi 75 ohm.
2 - Jedna sztuka z interkonektów (2), podobno też gra świetnia jako cyfrowy. Rzadko się zdarza taka przypadłość, a tu właśnie tak jest.

Zasilające:
1 - Yarbo 1100 "w przeplocie" + zmieniona konfiguracja żył uziemiających, na wtykach Neotech rodowanych.
2 - Robione przez użytkownika forum, na materiale od Neotecha. Jedna wtyczka Schuco Neotech złocona,  druga wtyczka IEC, nie pamiętam jaka (dużo gorsza od tego Neotecha).

I tak sobie poprzełączaliśmy i poposłuchaliśmy muzyki na różnych kablach.
Porównywaliśmy w każdym segmencie kabel 1 do kabla 2.
😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Sierpień 25, 2022, 19:07Kilka różnych kabli
Werdykt już jest.
Kable, które zagrały lepiej..... 😀

Głośnikowy
Wygrał kabel nr 2.
Chyba największa  różnica w dźwięku w całym teście.
Najważniejsze cecha -  łatwość grania dźwięków i niesamowita przestrzeń.

Interkonekt
Wygrał kabel nr 2.
Ale cały czas jest niewiadoma czy to nie dzięki wtyczkom KLE.
Nie wiadomo czy przewody lepsze czy wtyki.

Cyfrowy
Wygrał kabel nr 1.
Tu też niewiadoma czy to nie dzięki wtyczkom WBT.
Nie wiadomo czy przewody lepsze czy wtyki.

Zasilający
Wygrał kabel nr 1.
Kabel nr 2 miał jedną wtyczkę gorszą, znacznie. Myślę, że rodowanie lub złocenie na jednej wtyczce może jakiś drobiazg wnieść ale nie duże zmiany.
Natomiast nie wiadomo jaki byłby wynik gdyby były wtyczki takie same.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A!
I jeszcze jedna uwaga......
To wszystko w systemie spookyghost.
Kto wie, jak gdzie indziej by te kable zagrały.....? 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

amati74

Cytat: miniabyr w Grudzień 15, 2021, 16:01
Cytat: vasa w Grudzień 15, 2021, 15:43


Cytat: GB w Grudzień 15, 2021, 15:25Ok, to widzę, że zacząłeś się rozglądać.

Ależ skąd?
Miniabyrowi i tak nie zaimponuję [emoji3064]
He dobre . Co prawda takiej głupoty z określeniem do jakiego stylu dany kabel użyć,nigdy nie widziałem ( aż mnie zatkalo moje kakao) ale proponuje dołączyć jeszcze jedną kategorię . Disco Polo ! Jak wiadomo tego czegoś słucha 90 procent tej krainy, to dlaczego nie zarobić na nich ! Karnie kupią wtyk z podobizną Zenka ,z oplotem jak"Majteczki w kropeczki" . Podrzucam interes życia ,chce tylko 5% od zysku ! I niech się nikt nie waży powiedzieć, że wpadł na ten pomysł wcześniej niz miniabyr !
[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

wiki

Taki oto kabel ma kolega testować zasilający.....
Przewodnik ze srebra i wtyczki ze srebra.....
Ciekawym jestem jaki efekt to da.
Mam nadzieję, że wkrótce się dowiem.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Zamówiłem kilka różnych kabli z audiophonics.......
Ceny zdecydowanie tańsze niż u nas.....miałem nadzieję, że podziałam coś w weckend, ale paczka nie dotarła......  :(
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

W kablach głośnikowych też coś tam się dzieje..... 😀

Szukam konkurenta do mojego Neotecha Nemos 3080 "w przeplocie" ...😀
W zasadzie znalazłem..... tylko cena mnie "zabiła"..... to prawie tyle ile dałem za kolumny!!!

Więc szukam dalej....

Testuję sobie taki jeden kabelek w różnych konfiguracjach....
Jutro może z kolegą posłucham to i coś skrobnąć się uda.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#1024
Zapomniałem aby coś tu napisać.....

Więc tak.
W pierwszej konfiguracji, pierwsze zdjęcie powyżej kabel był ciut lepszy od Neotecha 3080.
W drugiej konfiguracji zadziało się dużo więcej....
Wyszło na to, że Neotech jest słabawy.

A jeszcze była jedna ciekawostka, wyciągnąłem kawałek z kabla jako osobny odczep.
I podłączając go do "-" przy wzmacniaczu dawał lekką poprawę w przestrzenności.
A po podłączeniu "ogonka" do kondycjonera masy było jeszcze lepiej.
Także takie oto cuda...... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka