Nowy gramofon do max. 4000 PLN

Zaczęty przez BloodHar, Październik 18, 2020, 12:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Wydaje mi się, że trop z przedwzmacniaczem jest słuszny.

Najlepiej wypożyczyć, coś ze sklepu i sprawdzić w swoim systemie.

Jeśli się to sprawdzi poszukać jakiegoś sensownego pre.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

Miałeś jakieś oczekiwania co do winyla.Wyobraziłeś sobie jak to u Ciebie zagra.Rzeczywistość okazała się inna...Może musisz się przyzwyczaić do tego brzmienia bo na pewno winyl gra inaczej niż cyfra? Sama wkładka, którą posiadasz nie jest za bardzo szczegółowa, ale nie określiłbym ją mianem "przymulona".Na początek jest dobra.Większą rolę odegrałby tu na pewno pre.To on może tu diametralnie wszystko zmienić.

frywolny trucht

Przedwzmacniacz w K3 gra ciemno, dużo dołu, mało góry. Misiowato. Wiem, bo mam. Sorry nie zauważyłem tego wpisu z października.
2M Red gra tak samo. Ciemno. Wiem, bo miałem.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Technics SL 1500 jako napęd- gra ciemno. Domyślam się, bo to podobna konstrukcja do mojej.
Współczesne płyty z Biedry grają zwykle przeciętnie. W ogóle jest tendencja w wydawaniu nowych płyt, że one grają ciemno. Warto nabyć trochę płyt z epoki winyla. Szczególnie jazz był dobrze realizowany.

Tak jak koledzy pisali: pre, kabel między gramofonem, a pre ( poczytać, pouczyć się), inna wkładka ( 2M Bronze, coś Audio Technica, w moim Technicsie fajnie się sprawdza wkładka Hana EL, ale to jest MC LO)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67


Piterski

Wkładka też potrzebuje z kilkanaście godzin by się ułożyła w sensie mechanicznym jej zawieszenia i wtedy gra lepiej.
Już się z twojego opisu obawiałem, że coś jest nie tak z sprzętem lub podłączeniem.

Najprościej jest w tym wypadku sprawdzić jak wypadną inne preampy. Nie koniecznie te najdroższe. Na winyl.net jest wątek z prampem DIV, można się zapisać na listę i go posłuchać. Moim zdaniem warto chociaż się z nim zapoznać, słuchałem go u siebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Porównujesz wysokiego daca - topping90 z podstawową wkładką. Słuchasz go co prawda przez Chroma po wifi, więc z ograniczoną jakością ale jak widać, ten tor pomimo tego rozkłada analog. Może zamiast kupować gramofon, pre, lepszą wkładkę, zainwestuj w streemer? 


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

paul_67

U mnie jedyna wkładka, która zagrała ciemno to była Goldring Elektra, ale to było dawno na jakimś gramofonie Sherwooda.

ziko369

Cytat: BloodHar w Grudzień 31, 2020, 10:52Dzisiaj na płycie Soundgarden zaczęło mi to w miarę grać

Dlatego moje pytanie o płyty 😋

paul_67

Cytat: ziko369 w Grudzień 31, 2020, 01:46A u mnie grają...
Możesz rozwinąć co jest w nich nie tak?
Często słyszy się takie opinie,że płyty "biedronkowe" grają gorzej i na nic zdaje się argument,że to te same płyty co w innych sklepach.

ziko369

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 31, 2020, 11:26Współczesne płyty z Biedry grają zwykle przeciętnie. W ogóle jest tendencja w wydawaniu nowych płyt, że one grają ciemno

Ta ciemność Arku zależy również od reszty systemu...
U mnie winyle z robala grają doskonale...a wręcz Florence jest dla mnie "za jasno" wydana...

paul_67

Te same płyty kupione w MM grają o niebo lepiej :)

ziko369

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2020, 11:50Często słyszy się takie opinie,że płyty "biedronkowe" grają gorzej i na nic zdaje się argument,że to te same płyty co w innych sklepach
Nigdy w życiu nie słyszałem tak zajebiście granego Master...Mety, czy In Utero...Nirvany...

ziko369

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2020, 11:52Te same płyty kupione w MM grają o niebo lepiej
Wiadomo 😈
A tymczasem narzekałem na Metę z robala dopóki nie przestawiłem kolumn...
A ludziska powiadają, że gitary basowej na Mecie nie ma 😈
A tymczasem Burton jak żywy 💪🏼💪🏼💪🏼

paul_67

Cytat: ziko369 w Grudzień 31, 2020, 11:54Nigdy w życiu nie słyszałem tak zajebiście granego Master...Mety, czy In Utero...Nirvany...
OK, ale być może otoczenia buraków degraduje ich brzmienie? Stąd wniosek- zależy gdzie leżały :)

BloodHar

No u mnie ewidentnie coś jest nie tak na linii pre do wzmaka. Sam wzmacniacz mi bardzo pasuje. Gra bardzo fajnie nawet przez bluetooth. Plan z gramofonem był taki, że jak jakaś płyta z Taidal mi podpasuje. To kupię ja w winylu. Stąd nie myślałem o lepszym źródle cyfrowym. Muszę załatwić jakiś lepszy pre i pomyśleć o kabelakch. Rozumiem że chodzi tutaj o impedancję i poziom wejściowy? Na pewno poziom wejściowy z pre wbudowanego w gramofon jest niższy o jakieś 20%. Bo żeby uzyskać to samo wysterowanie kolumn muszę podnieść głośność właśnie o jakieś 10-20%.
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

frywolny trucht

Cytat: ziko369 w Grudzień 31, 2020, 11:50
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 31, 2020, 11:26Współczesne płyty z Biedry grają zwykle przeciętnie. W ogóle jest tendencja w wydawaniu nowych płyt, że one grają ciemno

Ta ciemność Arku zależy również od reszty systemu...
U mnie winyle z robala grają doskonale...a wręcz Florence jest dla mnie "za jasno" wydana...



Nie o to chodzi. To są albo wznowienia, więc współczesny, cyfrowy remaster, albo współczesne wydanie- więc tym bardziej cyfrowa obróbka. Sugeruję zdobyć jakiś dżezik z lat 70-tych. Płyty, które wtedy zostały wytłoczone.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ziko369

Spokojnie, daj sobie czas...mój gramofon stał dwa lata jako eksponat...

ziko369

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 31, 2020, 12:01Sugeruję zdobyć jakiś dżezik z lat 70-tych.
Arku, nie chcę szukać miotełek 😉
Ja słucham muzyki "na tony"...
Zawsze panowała opinia, że polskie płyty z lat 80tych źle grają...powiem tak, g...no prawda 😋
Bez urazy oczywiście 😉

paul_67

Cytat: ziko369 w Grudzień 31, 2020, 12:06Zawsze panowała opinia, że polskie płyty z lat 80tych źle grają...powiem tak, g...no prawda 😋
Były tłoczone na kiepskim winylu, ale brzmieniowo tragedii nie ma.

tomcio

Cytat: ziko369 w Grudzień 31, 2020, 01:46
Cytat: tomcio w Grudzień 30, 2020, 23:01Te "biedronkowe" mi raczej nie grają.

A u mnie grają...
Możesz rozwinąć co jest w nich nie tak?



Biedronkowe płyty to zwykły badziew... mam kilka to mogłem porównać do starych wydań tych samych płyt.
Kiedyś kupiłem w Biedronce jakichś Purpli i podobało mi się.... ale tak się złożyło, że tego samego dnia szwagier kupił tę samą płytę ale starą/używaną i przyjechał z nią do mnie. Nie było co porównywać, to była przepaść.
Mam stare jednopłytowe wydanie "Brother in Arms" (słuchałem tej płyty milion razy na "gramofonie ARTUR" więc nie jest w dobrej kondycji) i to dwupłytowowe z Biedry. Przepaść, przepaść, przepaść. Biedronkowe brzmią jakby sobie sąsiad w garażu w samochodzie bumcykcyk włączył i kazał mi słuchać przez rurę od odkurzacza.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

audiokawosz

Akurat reedycja dwu płytowa  "Brother in Arms" na 33 gra dobrze . I nie jest to tylko moja opinia . Mam to wydanie z epoki . Holendra i Brytyjczyka. Reedycja gra najrówniej.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

BloodHar

Samych dobrych reedycji na nowy rok! Bo tematu dobrych płyt też już się boje. :) Czy jak mam wkładkę 2M Red to ustawienie anti-skating na 1,5 jest ok?
Obecnie używam: Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany + Innuos Zen Mk3 + Topping D90 mqa. Od niedawna Technics SL-1500C + Ortofon 2M Blue + Tube Box DS.

frywolny trucht

Jeśli masz nacisk na 1,5g. Przy czym producent zaleca nacisk 1,6- 2,0g. Ja bym jeszcze sprawdził azymut. Czy ten headshell jest prawidłowo przez fabrykę zmontowany.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

BloodHar nacisk ma ustawiony na 1,8g.
Możesz trochę zwiększyć anti-skating, ale dla szlifu tej igły to nie będzie miało wielkiego znaczenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369