Telefunken rb 25

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 30, 2022, 21:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Powiem wam że jabłoń indyjska mi się podoba.    Ale żeby było ok to z długością ponad 2 metry wyciąłem tylko jeden kawałek na mały wzmacniacz..  tylko ten fragment mi pasował na wzmacniacz.. chodzi o słoje. Fornir nie jest jeszcze wyszlifowany.

jjacek


Mikut1982

#102
Dokładnie taki mam.  Ale cena wysoka.

jjacek

Jest opcja: Make an offer- zloz oferte moze bedzie cos taniej ...

jjacek

Cytat: jjacek w Maj 16, 2022, 07:38
Jest opcja: Make an offer- zloz oferte moze bedzie cos taniej ...
Tylo ogladalem te oferte a przeslali mi sami "specialna oferte" 20 euro...

Mikut1982

10 zł  2szt...  ale myślę ze złote są ładniejsze
To już niech znajomy sam zdecyduje.

Piterski

To mi na głośnik wysoko tonowy nie wygląda, raczej obejmuje zakres części średnicy i wysokich tonów i nie jest to głośnik współosiowy dwuzakresowy. Dywaguje, że pewnie ciągnie gdzieś w okolice do 13kHz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 16, 2022, 09:49
To mi na głośnik wysoko tonowy nie wygląda, raczej obejmuje zakres części średnicy i wysokich tonów i nie jest to głośnik współosiowy dwuzakresowy. Dywaguje, że pewnie ciągnie gdzieś w okolice do 13kHz.
Zapisy na pierwszej stronie watku są, że ciagnie do 16000 Hz zgodnie z DIN 45573.
Ciekawe z jaką tolerancją?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Cytat: Mikut1982 w Maj 15, 2022, 18:20Podłączyłem je z ciekawości pod lampe.   No powiem wam że szkoda że nie są moje..  naprawdę potęga,   wokal jaki z nich się wydobywa jak dla mnie jest świetny.. mocny dół... mam wrażenie jakby kolumny były 3 drożne... góra rewelacyjna.  Lampa wyciąga z nich wszystko co tylko możliwe..   niesamowite stereo. Dzwiek rozchodzi się po całym pomieszczeniu.. może dlatego że tyl jest otwarty.
Właśnie dlatego, że tył jest otwarty...

Piterski

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że szerokopasmowy papierowy przetwornik tych rozmiarów osiąga realną skuteczność przy 16kHz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

19/4/80 0x
Spalt 0,9
Takie oznaczenie ma ten głośnik.. może gdzieś są jakieś parametry.. 

Mikut1982

B19/5/80 33 Cu
DIN 45578
To oznaczenia tego większego...   przetworniki na 90% telefunken.

Mikut1982

#112
Kolumny na szczęście już nie śmierdzą.   Mogą spokojnie stać w salonie.   Dziś miałem czas by sobie to wszystko przetestować.    Na początku opus mi nie grał,  no ale 30min min to za mało by coś stwierdzić,  nawet nie zdążył się dobrze nagrzać..  lampa wypadła jak do tej pory najlepiej pod każdym względem..    grundig sv 40  także wypadł znakomicie, korting neckerman już nieco gorzej.    Kondensatory w telefunken zaczynają się wygrzewać,  postanowiłem podpiąć je z powrotem pod opusa, w końcu jest dedykowany do tych kolumn.. wtedy tylko wokal mnie podniecał,  dołu prawie nie było.    Możliwe że kolumny długo stały nie używane i dopiero teraz się rozruszały i zaczęły porządnie grać.. także pierwsze miejsce opus, drugie lampa... w opusie jednak słychać więcej detali... choć sama lampa ma nieco lepszy dół.  Ciężko będzie mi się z nimi rozstać.... jutro wstawię parę  fotek z efektu końcowego...reasumując za parę złotych można mieć bardzo fajne kolumny.   Oczywiście jeśli będą w dobrym stanie, tutaj renowacja przekroczyła wartość kolumn..  no ale takich gratów jest teraz coraz mniej. Mam nadzieję że znajomy będzie zadowolony.  Niedługo będę się brał za samego opusa.  Tam będzie sporo pracy...  jako laik nie potrafię inaczej opisać wrażeń odsluchowych.

Mikut1982

Sam opus ma fajną funkcję.  Basisbreite.  Coś jakby super stereo..

wiki

Mikut1982, dzięki za opis.....
Taki normalny jest najlepszy..... 😀😀😀
Bez poezji......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Super robota.  Fajnie poczytać i popatrzeć. Sam mam takie stare radyjko na lampach i może  pokuszę się kiedyś na jakieś ładne deseczki tak dla klimatu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Mikut1982

Tył oprócz materiału tam gdzie znajdują się otwory,  orginał..  znajomy chciał by oznaczenia były widoczne.

Mikut1982

....

Mikut1982

...

Mikut1982

...

Mikut1982

...

Mikut1982

....

Mikut1982

....

Mikut1982

....

Piterski

Odrestaurowałeś je jak zwykle pięknie. Brawo  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.