Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

Powiem, że duży SZOK - po założeniu dwóch pasków obroty ustabilizowaly się na poziomie setnych po przecinku. Dotychczas pływały po dziesiatej części 33, i bujanie - teraz pływają po setnej części 33,3 i bujanie. Nic wiecej nie chcę choć ideałem było by - GDYBY WCALE NIE PŁYWAŁY !!! Oba paski nowe. :D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A może TRZY paski...hehehe
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

No widzisz i teraz należało by wejść pod stół i .....  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Pod stół wejdę chętnie gdy obroty będą stały jak w wielu gramofonach o, których pisałem. A sterownik PZ jeśli nie ustawia ich na zero to jest Gie wart.
Dodam nieśmiało, że pływanie przy dwóch paskach ma trochę szerszy zakres niż wydawało mnie się. :( :( :(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#829
Pływanie - 33,288 - 33,313 - patrzę i słucham  ;D :( choc bywa co jakiś czas raz większe raz mniejsze. Co napawa mnie w chwilach gdy jest mniejsze - nadzieją, która pryska gdy jest większe (PŁYWANIE). Ale przy moim chorym optymiżmie wierzę w to czego oczekuję "0" pływania ;D ;D przy dalszym majdrowaniu....ale czy przy sterowniku PZ?????? WĄTPIĘ
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Masz wyświetlacz z pomiarem to załóż sterownik obrotów jak w AdFontesie i już jeśli mają być takie stabilne to się przekonasz na ile to wpływ sterownika na ile innych elementów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Można też posłużyć się płytą testową i oscyloskopem. Będzie widać czy jak na dłoni.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

TomFon2017

#832
Oscyloskopu używam nagminnie. Niestety w ramach tzw. oszczędności - IDIOTYCZNIE kupiłem oscyloskop jednokanałowy OWON HDS1021M-N, zmiast dołożyć parę złotych i kupić taki sam, ale dwukanalowy - HDS2062M-N. Ale to, poza dodatkowym pomiarem i stratą czasu na wykonanie go i porównaniem obu pomiarów w obu kanałach, nie jest zbyt bolesne...choć - boli ;D :-[ Dodam, że przed wykonaniem pomiarów oscyloskopem niezwykle ważna jest kalibracja jego sondy !!!
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Zawsze skupiałem się obrotach 33,33. Okazuje się, że sterownik PZ zdecydowanie dokladniej stabilizuje obroty na 45,00. Pływanie jest dużo mniejsze niż przy obrotach 33,33. Ciekawe co tego przyczyną jest ?! Zapewne program zaszyty w procesorze jest niedopracowany, ale to tylko moje przypuszczenia - bo co innego może być  - zanęcam tych, ktorzy mają jakokolwiek wiedzę w tego typu oprogramowaniu  >:D >:D >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

Jakiś czas temu sugerowałem, że Twoje problemy ze stabilnością obrotów nie są wynikiem złego działania samego sterownika ale wynikają z niedopasowania ustawień tego sterownika do Twojego układu masa talerza/moc silnika/tarcia łożyska etc. Dostęp to tych ustawień masz po podłączeniu się kabelkiem USB do portu i odpaleniu softu, który służy do grzebania w tych parametrach. Program dla obrotów 33 jak i 45 jest zapewne dokładnie ten sam (bo dlaczego miałby być inny) ale dla obu tych prędkości jest osobny zestaw ustawień. To o czym właśnie napisałeś wydaje się definitywnym potwierdzeniem mojej teorii - parametry dla 45 są lepiej dopasowane do Twojego gramofonu a dla 33 trzeba nad nimi popracować. Raczej nikt Ci nie podpowie co tam trzeba poustawiać ale pobawienie się tymi ustawieniami nie kosztuje nic poza czasem.

TomFon2017

#835
Żadne obroty nie są LEPIEJ czy gorzej dopasowane do mojego gramofonu ( i nie tylko mojego ale i kilku innych opisach w moim wątku) Nie chodzi o lepsze czy gorsze dopasowanie tylko o to by obroty NIE PŁYWAŁY. Oprogramowanie sterownika Zontka daje możliwość regulacji, np czasu staru talerza do zadanych 33,33 czy 45,00 obrotów uwzględniając jego masę. Ale nie ma tam nic co reguluje pływanie obrotów. Po prostu sterownik ma taką, a nie inną tolerancję, która przy pomiarze stroboskopem jest nieuchwytna . PZ również nie miał pojęcia o wprowadzaniu zmian w programie do stabilizacji obrotów - rozmawiałem z nim i powiedział, że nie ma o tym pojęcia bo sterownik ustawia obroty na 100% bez majdrowania w nim. Natomiast moje zabawy ze zmianą parametrów wykazały jakieś tam drobne zmiany dotyczące czasu startu i TZW STABILIZACJI obrotów, ale w tzw widełkach pływania. Czyli obroty nigdy nie były stabilne zawsze pływały. Natomiast regulacja powinna ustawić je na stałym poziomie np. 33,011 i dopiero po osiągnięciu tej stałej można by je przyspieszyć do 33,33. A tak nie da się ich wyregulować - bo pływają!
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Spróbowałeś ustawić to na analogowym sterowniku od AdFontesa?
Masz porządny silnik więc spróbuj i zauważ jak się to zachowuje, skąd masz pewność ze to np. nie łożysko powoduje to pływanie?
Zawsze trzeba wyeliminować lub wykluczyć inne przyczyny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jacek-k-wawa

Pomijając kwestę zrozumienia tego o czym piszę to czasem mam wątpliwość czy my aby na pewno mówimy o tym samym sterowniku? Bo w dwóch wersjach oprogramowania które mam w moim sterowniku jest dość sporo parametrów i nie są to tylko parametry typu czas startu talerza oraz predkość obrotowa. Ok - zgadzam się, że nie wiadomo na co te parametry mają wpływ bo nigdzie nie jest to wyjaśnione ale nic nie szkodzi pobawić się nimi i może cos zatrybi. Masz coś w tym stylu jak na fotkach załączonych?

TomFon2017

#838
WIELKIE DZIĘKI ZA KONSTRUKTYWNE PODEJŚCIE do tematu ;D
Mamy tą samą wersję sterownika V1.1. Od kilku lat bawię się we wpisywanie różnych wartości w okienkach od 1 do 6. Wyniki mówią, że można zmienić w pewnym zakresie obroty, ale po każdej zmianie one dalej pływają. Gdyby po zmianie stały się stałe, np. 31,089 to mozna by próbować podciągnąć je do 33,333. Niestety pływanie jest zawsze w granicach 33,178 - 33,401 choć bywa to różnie jak widać na wykresach. Więc ustawienie jakiejkolwiek stałej wartości jest niemożliwe.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

Jak widzisz ze zdjęc moje screeny sa z dwóch wersji firmware'u w tym sterowniku- 1.1 ale też 0.7. Chyba mam obie wersje binarek bo kiedyś dostałem od Pawła - moze warto spróbować z wcześniejszą wersją? Chcesz się pobawić?

TomFon2017

#840
TAK - z przyjemnością - jeśli możesz podeślij wersję starszą i biorę się do roboty ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#841
 I tak wygląda stabilizacja obrotów przy użyciu sterownika PZ....zielona dioda to informacja o tym, że sterownik osiągną, zgodnie z zapewnieniem autora stu procentową stabilizajcę obrotów - tzn 33,33......a to nie prawda.....Od 6 lat staram się rozwiazać ten problem i nie da się tego zrobić - chyba, że będę stosował pomiar smartfonem czy innym tego typu pseudo urządzeniem. To o czym piszę ma uzasadnienie, a pokazują to pomiary paru gramofonów, które testowałem przy użyciu profesjonalnego urządzenia do pomiaru obrotów i nie tylko JA. By nie ponawiać dyskusji proponuję poczytać to o czym piszę w moim wątku - jesli ktoś ma inne zdanie to proszę spojrzeć na pomiar obrotów talerza np. gramofonu LIN, którego dokonywanym przy użyciu, tego właśnie urządzenia !!! ZERO PŁYWANIA  >:( i o tym też pisałem............
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Ponowię moje pytanie. Czy próbowałeś napędzać ten talerz bez tego sterownika uzyskując stabilne obroty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

#843
Tak, pisałem o tym wcześniej. Do zasilania użyłem laboratoryjnego zasilacza stabilizowanego. Wyniki były stabilne i też je zamieściłem swego czasu. Zasilacz ma dodatkowy potencjometr tzw. precyzer,  który nie ustawia napięci odpowiedniego dla 33,33 - ustawia np. 8,32V zamiast 8,39V - taka jego uroda - stąd nie mogłem otrzymać obrotów  33,33, były inne, ale chociaż nie pływające GÓRA - DÓŁ, tylo zwalniały lub przy większym napięciu przyspieszały.
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Prawdę mówiąc nie pamiętam filmiku z tej próby, podobnych do tych z sterownika Zontka.
No ale nie w tym rzecz, byłem ciekaw jak Ci trzyma obroty przy ustawieniu stałego napięcia. Rozumiem że stabilnie i ani drgną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

#845
Stabilne to są, ale nie na poziomie 33,33 bo tego z racji felernego zasilacza ustawić nie mogę :( :( :( ALE NIE PŁYWAJĄ GÓRA - DÓŁ, a to napawa optymizmem i kasuje pseudostabilizację PZ zarazem informując, że ze sterownikiem PZ jest coś nie TAK bo ten nie wiedzieć czemu szuka stałych obrotów non-stop GÓRA - DÓŁ i nie może ich ustawić na 33,33 lub na jakimkolwiek innym,ale stałym poziomie !!!
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

To faktycznie raczej wyklucza łożysko, bo z tym różnie bywało i kieruje uwagę tylko na sterownik. Daj sobie z nim w takim razie spokój i zrób to na sztywno z regulacją potencjometrem. Masz wyświetlacz więc możesz to sobie kontrolować i wygodnie ustawić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Tak i tak też zamierzam zanim wymienię potencjometr
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#848
......... oraz drobne korekty ramienia z użyciem szablonu zakupionego w chinach za 23zł z przesyłką :D
Wszystko co się da zmierzyć tym szablonem jest idealnie równoległe na obu ramionach - OT pochwała siebie samego.............po kilku godzinach ustawiania :) Teraz odpuszczam pomiary i słucham.............
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Azymut to powinieneś skontrolować lusterkiem nie samym bloczkiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.