Byłem w siedzibie Pro-Ject w Mistelbach

Zaczęty przez michał_flaga, Wrzesień 28, 2022, 13:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

Poniżej kilka zdjęć z siedziby P-J w Mistelbach, w Austrii. To największy obecnie producent gramofonów w Europie, dystrybutor kilku znanych marek (między innymi Musical Fidelity), współproducent płyt winylowych i taśm, firma, która prowadzi prace projektowe nad ramionami gramofonowymi (Pro-Ject i Grado), planuje uruchomić produkcję wkładek gramofonowych oraz producent elektroniki. Właściciel firmy Heinz Lichtenegger jest kolekcjonerem płyt i taśm oraz właścicielem niemałego wcale muzeum audio. Kolekcja płyt to ok. 100.000 do tego niezliczona ilość ramion, gramofonów i wkładek. Pasjonat o ogromnej wiedzy dot. konstrukcji gramofonów i ramion. Bardzo miłe dwa dni...

Pboczek

Czego słuchaliście, na czym i jak to grało? :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Jak jest odpowiednia kolekcja to nie potrzeba ustrojów akustycznych na ścianie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Pboczek w Wrzesień 28, 2022, 14:11
Czego słuchaliście, na czym i jak to grało? :)
A mi się wydaje, że po prostu grała muzyka i nie ważne z czego była prezentowana. Ale pewnie Lechu coś więcej napisze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Jak na takie audio bogactwo, monitorki wyglądają skromnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Skromnie to fakt , ale może właściciel przestał się ścigać i po prostu słucha muzyki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Dzięki za artykuł i fajne zdjęcia! Ciekawe, co też tam skrywane jest za kotarą...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GB

Co to za przetwornik w tym monitorku? Ciekawą ma fakturę.

PS.
U nas w siostrzanej spółce w Germanii, jest tak zwana strefa: feel good zone: znajduje się w niej fotel z masażem, sprzęt audio z słuchawkami oraz możliwość napicia się dobrej kawy.

Ciekawy jestem, czy ten pokój, w którym odbywały się rozmowy, to taka właśnie 'feel good' strefa, do której może przyjść każdy pracownik poszukać muzyki i odpłynąć w jej objęciach.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

michał_flaga

#8
Ta sala akurat miała bardzo naturalną i przyjemną akustykę. Płyty prawdopodobnie są doskonałymi ustrojami... Monitory to oddech przyszłości, bo jest to kolejna wersja najzwyklejszych zestawów serii Speaker Box z nieco innymi przetwornikami i kolorowymi obudowami. Wzmacniacz do niego podłączony to MaiA i gramofon Debut Pro... całość za mniej niż 10.000.- To prawda: radością była tu myzyka bo na takim spotkaniu nie ma za bardzo czasu na krytyczne odsłuchy. Na jednym ze  zdjęć Heinz trzyma płytę live, nagraną w pomieszczeniach biurowych, do tej płyty jest wydana taśma.

Tematem prezentacji była przestrzeń (orkiestra), głos damski (Lyn Stanley) i męski (Jazzy Zoetrope). Nie była to prezentacja możliwości sprzętu, choć zestaw za wymienioną wcześniej kwotę mógł zadziwić swoimi możliwościami. Na koniec zdjęcie fabryki...

dla miłośników dobrych nagrań - gratka. Gdyby ktoś miał ochotę na tę LP, mogę pomóc kupić.
https://www.audiophile.com.hk/shop/pro-ject/pjr001/

1. Za kotarą w zasadzie nie ma nic
2. Nie do końca można tam przyjść posłuchać muzyki, bo to miejsce pracy. Rozumiem pytanie, ale odniosłem wrażenie, że nie jest to strefa "feel-good feel-free... Jest oczywiście przestronna kuchnia i ekspres do kawy oraz lodówka. Ale pamiętajcie to Austria...


miniabyr

Hmm Lechu widziałeś zapewne ceny tych płyt z linku który wrzuciłeś? Sorry ale 460 usd za album na 2 winylach to nawet nie wiem co napisać .-(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Ja tam widząc takie ceny wolę kupić SACD  ;)
Gra bardzo dobrze, a jest tańsze nawet jeśli patrzeć na ceny MoF.

Budynek fakturą elewacji fajnie nawiązuje do płyty vinylowej  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Wrzesień 28, 2022, 21:54
Ja tam widząc takie ceny wolę kupić SACD  ;)
Gra bardzo dobrze, a jest tańsze nawet jeśli patrzeć na ceny MoF.

Budynek fakturą elewacji fajnie nawiązuje do płyty vinylowej  :)
Piotrze to zerknij na ceny wydań sacd z tej strony ............tylko najpierw usiądźhttps://www.audiophile.com.hk/labels/shop/apsacd/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle ta strona to jakiś przekręt. Zobacz nazwę tego azjatyckiego banku.
Tę płytę kupisz w MoF za około 30$ + pewnie 50$ wysyłka i do tego 23% VAT.

https://www.audiophile.com.hk/shop/mofi/udsacd2226/
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Hong Kong - to chyba jest dolar hongkoński ! To by się zgadało !  ;D  Zobacz jak wierzę Lechowi ! Wrzucił link -mi wydawało się ,że ze spotkania w Austrii - a okazuje się że to Hong Kong !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Nie wpadłbym na pomysł proponować znajomym tego typu wydawnictwo, w tak dziwnej cenie... przecież napisałem, że mogę pomóc i jest to pomoc prawdziwa!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

No to żeśmy Paweł obaj strzelili gafę  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

no więc nie powinno być drożej niż 250 zł. Album w "gatefold" jest podwójny. 7RAY feat. Triple Ace (2LPs/180g) Jazzy Zoetrope, Studio Baumgarten

miniabyr

#17
Cytat: Piterski w Wrzesień 29, 2022, 08:28
No to żeśmy Paweł obaj strzelili gafę  ;D
Jak go spotkam, to będę się kajał. Na razie biegnę w stronę Wisły i przepraszam -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

ingoodtone

Gdzieś słyszałem że PJ przenosi swoję fabryki z Chin do Austrii. Prawda to?

Old Man Kensey

Cytat: ingoodtone w Wrzesień 30, 2022, 13:52
Gdzieś słyszałem że PJ przenosi swoję fabryki z Chin do Austrii. Prawda to?

Pojedź do Mistelbach i sam zapytaj. Będziesz mieć odpowiedź z pierwszej ręki.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

ingoodtone

Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 30, 2022, 16:21
Cytat: ingoodtone w Wrzesień 30, 2022, 13:52
Gdzieś słyszałem że PJ przenosi swoję fabryki z Chin do Austrii. Prawda to?

Pojedź do Mistelbach i sam zapytaj. Będziesz mieć odpowiedź z pierwszej ręki.
Przepraszam że pytam.

michał_flaga

PJ nie produkuje w Chinach... Heinz ma pomysł, aby robić wszystko wg własnych pomysłów... dlatego tak mocno promuje koncepcję dual-mono w swoich gramofonach, a fabrykę lokuje w Czechach. Chodzi o poprowadzenie sygnału symetrycznego od wkładki do wzmacniacza. Powinniście spróbować tej koncepcji, bo producent obiecuje oprócz mniejszej ilości szumu wzrost dynamiki do poziomu CD. Nawet jeśli drobne podzespoły pochodzą ze wschodu, montaż jest organizowany lokalnie. Należy też pamiętać, że PJ nie jest w zdecydowanej większości high-endem. Oferta PREMIUM to urządzenia, które zobaczymy za kilka lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pboczek

Dual mono? Tego jeszcze chyba nie było w gramofonie, ciekawe.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ingoodtone

Bardzo ciekawe. Nie jestem zorientowany ale czy istnieją wkładki MM lub MC 6 pinowe, symetryczne? Czy ktoś upchnął do wkładki dodatkowe cewki pracujące w przeciw fazie do cewek głównych? Ciekawe na ile inżynieryjnie byłoby to skomplikowane. Pełny tor zbalansowany z gramofonu.