Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

A tu widać jak po zaświeceniu diody obroty są ustabilizowane na 33,33 :'( :'( :'(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#551
Ale.... by nie być pesymistą..... już za parę chwil zaprezentuję układ zliczający czas pracy wkładki gramofonowej.
Oprogramowanie napisane na Arduino Nano pokazuje całkowity czas pracy wkładki, czyli czas pracy po włączeniu każdego odtwarzania płyty, który po ponownym włączeniu sumuje się z czasem zapamiętanym. :) :) :) a to przecież takie proste oprogramowanie - gdyby nie moje zacięcie i pasja  :alc:
Pozdrawiam serdecznie mojego ...GURU ...TANIOFILA... ::)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#552
I tak jak zapowiadałem.......to jest to o czym marzy każdy właściciel wkładki gramofonowej....czyli czas jak nasza wkładka pracuje....... ;D ;D ;D teraz, tylko kwestia zamontowania by pomiar odpowiadał rzeczywistemu przebiegowi w momencie dotknięcia igły do płyty a to jest już przemyślane... >:D i....zrealizowane, a nie było to takie proste 8)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

masza19

Super sprawa  U+1F44D

Bacek

Dodaj jeszcze możliwość zdefiniowania i wyboru jednej z kilku wkładek i żonglerzy będą trzeć kolanami.

paul_67

Przydatna rzecz.W końcu będzie dokładnie wiadomo jaki igła ma przebieg, choć ja swoich jakoś nie mogę zajechać :)

TomFon2017

#556
Dzięki...działa bezbłędnie. Jeszcze zmiana wyświetlacza na bardziej "widoczny" i zamontowanie zgodnie z moim pomysłem oraz obudowa i okablowanie by było jak najmniej gryzące oczy, a to trochę roboty :'(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#557
I tak czas mija i już za chwilę świt, ale mam parę wolnych dni i różne myśli chodzą po głowie, więc pomyślałem o inklinometrze ? Ale też pomyślałem by zrobić to wszystko na jednym wyświetlaczu !!!.....pomiar obrotów, czas pracy wkładki oraz inklinometr - może coś wymyślę - choć wątpię bo moja znajomość programowania Arduino to mrugająca dioda  :-[ :-[ :-[,ale trening czyni mistrza - jestem pełen optymizmu i dobrej myśli ;D :( ;D :(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Cytat: Bacek w Październik 24, 2021, 17:15Dodaj jeszcze możliwość zdefiniowania i wyboru jednej z kilku wkładek i żonglerzy będą trzeć kolanami.
I jeszcze dla tych którzy kablami poprawiają jakość dźwięku ..... oprogramowanie, które pokazuje na wyświetlaczu ( w procentach) poprawę jakości dźwięku...i pełna radość z odsłuchu :) Zapewne zarobię furę kasy, którą zapłacą mi studia nagraniowe instruując jaki dedykowany kabel do konkretnego utworu.
Pozdrawiam
TomFon
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

masza19

Proponuję jeszcze opcje zliczania ile trwa serwis gramofonów Z u producenta.
Zaznaczam, że licznik powinien byc wyskalowany w latach  ;D

TomFon2017

#560
Cytat: masza w Październik 28, 2021, 20:06Proponuję jeszcze opcje zliczania ile trwa serwis gramofonów Z u producenta.
Zaznaczam, że licznik powinien byc wyskalowany w latach 

W LATACH ?! - OPTYMISTA :)
pozdro...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Kangie

Nieźle. Serwis gramofonów? Coś tam się serwisuje? ;)

masza19


miniabyr

No qrwa  w latach świetlnych !  :o  Czasem chce mi się krzyknąć QJP ale nie z zachwytu !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

A pmcompowi działa bez problemu czy tez uziemiony że się na garrarda przesiadł?

miniabyr

No akurat jemu wszystko kręci się jak ta lala !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


TomFon2017

#567
No to PRUJEMY.....i nie mam nic przeciw temu...byle nie olewać poprzednich klientów....

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

paul_67

Cytat: masza w Październik 28, 2021, 20:48A pmcompowi działa bez problemu czy tez uziemiony że się na garrarda przesiadł?
Paski już wymienił.Postęp jest :)

TomFon2017

#569
.....jeden słucha muzyki, drugi na tym korzysta... wszystko kwestią zaufania i wiary...byle nie było to kwestią wykorzystywania tych którzy zaufali :(
PO PRAWDZIE powiem tak.....konstruowanie gramofonu wciągnęła mnie maksymalnie, ale jeśli coś proponuję lub przedstawiam to robię to szczerze - z własnego przekonania i wiedzy jaką pobrałem z Internetu, a nie z chęci nabierania czy też olewania mi podobnych !!!....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Ale, ale, jeszcze chwila i zamieszczę zdjęcia zamontowanego wyświetlacza i filmik z jego działania, tzn. z pomiaru czasu użytkowania wkładki gramofonowej. Trochę jest z tym roboty ponieważ istotne jest by kable zasilające i kable doprowadzające sygnał z czujnika były jak najmniej widoczne. Sądzę, że wymyśliłem to w miarę bajerancko!
Ot, to takie info by się podbudować .... ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#571
Pierwsze zdjęcia - choć niewiele mówiące, ale już blisko końca - montaż wyświetlacza i układu na Arduino Nano w obudowie stroboskopu.............montaż w stosownym  miejscu.........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A cała reszta po głębokim przemyśleniu...............by było OK >:D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Bacek

A tym silnikiem nie majta na boki przy tak wysokim przeniesieniu napędu?

TomFon2017

#574
Obudowa z silnikiem toczona z walca aluminiowego nie ma prawa drgnąć.
Całość waży ponad 3 kilogramy ( 3,12 ) z środkiem ciężkości bliżej podstawy.

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers