Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 09, 2024, 20:59od wersji 3 tych traf AN robi aż trzy warianty - to determinuje do wyboru konkretnej wkładki.
Muszę się wybrać do mądrego od traf i dowiedzieć się o co chodzi z tymi zakresami dopasowania.
A jak się dowiem to się podzielę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TomFon2017

Jeśli ktoś stara się udowodnić,że dźwięk nabiera jakości po przesłaniu go kablem czy innym "interkorektem" wykonanym ze złota czy też innej platyny to uważam, że jest NAWIEDZONY..Swego czasu starałem się to sprawdzić - kabel wypożyczony za paręnaście stówek i kabel zasilający ŻELAZKO ( tak, tak ...sieciowy) ..... ŻADNEJ RÓŻNICY ... chyba, że mamy furę kasy co  spowoduje, iż uznamy, że................ lub mamy inne FIKSUMDYRDUM")
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

miniabyr

A to ciekawe, bo u mnie grały sut'y Lundahla  wersja srebrna i wersja miedziana o tych samych parametrach i różnica była spora. Więc to nie jest tak, że ktoś jest nawiedzony lub nie. 
Nie jestem statystycznym Polakiem.

TomFon2017

#1253
A co do transformatorów nawijanych przez specfirmy to też wszystko związane z dokładnością tego procesu. Oporność - indukcyjośc i dokładność........
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Powiem tak, im więcej zainwestujemy w tzw. zł tym więcej oczekujemy. Swego czasu - a o tym pisałem - kilkukrotnie... uczestniczyłem w odsłuchiwaniu sprzętu za niebotyczną kasę - WSZYSTKOI CZEGO SŁUCHAŁEM nijak miało się do tego czym zachęcali nas wytwórcy....KABLE...WTYKI....KONDENSATORY HIEND czy też inne bajery mające wyciągnąć z nas kasę ... jeśli coś grało to grało bez względu na kabelki czy woreczki z piaskiem z pustyni NEVADA mające zlikwidować wibracje....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

wiki

I tak można dyskutować w nieskończoność...


Ale kto ma rację?


Czy wkładka za 1500 zagra lepiej niż ta za 150?

We wkładkach to zawsze jest lepiej... gdy drożej...

Ale w kablach to marketing...

...

Kolumny JBL, transport CD, przetwornik (dac), TVC Luxman, końcówka mocy (pro audio).
Działka: JVC SX-911, Kenwood Model 600, transport CD Kenwood, przetwornik (dac), Lite przedwzmacniacz lampowy
Kable - własna produkcja. Miedź OCC, bawełna.

koobal

#1256
Cytat: wiki w Listopad 09, 2024, 20:56Koobal, czy to przedstawiciel producenta?
Oczywiście, jestem jednym z dwóch Krzychów, czyli twórców Circle Labs.

wiki

Ja to chyba się pogubiłem...
Koledzy piszą, że rozmawiali z przedstawicielem i było uzwojenie srebrne...
A Ty piszesz, że jednak miedziane...

To jak to właściwie jest?
Może to jakaś historia przejściowa z tym srebrem, czy co?
Kolumny JBL, transport CD, przetwornik (dac), TVC Luxman, końcówka mocy (pro audio).
Działka: JVC SX-911, Kenwood Model 600, transport CD Kenwood, przetwornik (dac), Lite przedwzmacniacz lampowy
Kable - własna produkcja. Miedź OCC, bawełna.

koobal

Cytat: wiki w Listopad 09, 2024, 23:07Ja to chyba się pogubiłem...
Koledzy piszą, że rozmawiali z przedstawicielem i było uzwojenie srebrne...
A Ty piszesz, że jednak miedziane...

To jak to właściwie jest?
Może to jakaś historia przejściowa z tym srebrem, czy co?
Ja piszę o Circle Labs i u nas są uzwojenia miedziane. Fezz czyli toroidy.pl robi na srebrze. Inne technologie, inne bajki.

wiki

Ok, rozumiem...
To ja się pogubiłem w producentach... znaczy się...

Koobal, dzięki za wyjaśnienie...🙂
Kolumny JBL, transport CD, przetwornik (dac), TVC Luxman, końcówka mocy (pro audio).
Działka: JVC SX-911, Kenwood Model 600, transport CD Kenwood, przetwornik (dac), Lite przedwzmacniacz lampowy
Kable - własna produkcja. Miedź OCC, bawełna.

miniabyr

Nie jestem statystycznym Polakiem.

Pboczek

Cytat: TomFon2017 w Listopad 09, 2024, 21:48Jeśli ktoś stara się udowodnić,że dźwięk nabiera jakości po przesłaniu go kablem czy innym "interkorektem" wykonanym ze złota czy też innej platyny to uważam, że jest NAWIEDZONY..

Bez przesady, nie o jakość tu idzie a o zmiany, a trafa grają i to zasadniczo.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

frywolny trucht

Bo to chyba leci w ten sposób, że ci o wykształceniu elektrycznym, elektronicznym wierzą tylko w topologię. Jeden układ kondensatorów i oporników może grać lepiej od innego, ale jakość tych elementów nie ma znaczenia. Albo coś przewodzi, albo nie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Jest prąd albo go nie ma. :)
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

TomFon2017

#1264
Co do TRAF to prawdą jest, ze sztuka ich konstruowania jest wielce skomplikowana choć konstrukcja niby prosta. Pamiętam, a było to ze 25 lat temu, że jedna z amerykańskich lub japońskich firm produkujących trafa i wzmacniacze do nich sięgnęła szczytu i wszyscy Ci którzy chcieli dokonać tzw. podróbki polegli. Kołacze mi się coś w mózgu, że chodziło o sposób nawijania i zalewania trafa. Więc w tym przypadku zapewne coś JEST :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A co do wiary i wiedzy.....no cóż....wiara czyni cuda, a wiedza tworzy realny produkt - choć Ci z wiedzą też mogą wierzyć w cuda choć ich już nie stworzą :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

vasa

Cytat: TomFon2017 w Listopad 10, 2024, 20:36A co do wiary i wiedzy.....no cóż....wiara czyni cuda, a wiedza tworzy realny produkt - choć Ci z wiedzą też mogą wierzyć w cuda choć ich już nie stworzą :)

Dałbym Ci lajka gdyby była taka możliwość :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TomFon2017

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Pboczek

Vasa, a u Ciebie trafa grają?
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

vasa

Cytat: Pboczek w Listopad 11, 2024, 10:18Vasa, a u Ciebie trafa grają?
Ano grają.
Niestety 🥴
Gdyby nie grały to nie byłoby problemu.
Jak z kablami 😁
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

To masz za swoje, żeby się zbyt łatwo od problemów nie wykpić.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

vasa

Cytat: Pboczek w Listopad 11, 2024, 14:40To masz za swoje, żeby się zbyt łatwo od problemów nie wykpić.
Trafa są fajne. Zróżnicowane i przeważnie dobrej jakości.
Dopasowanie do wkładki wydaje mi się istotniejsze od ceny i rynkowej oceny.
Są mało znani w audio producenci oferujący naprawdę dobre urządzenia. Np z moją wkładką lepiej pracowało trafo Sowter niż Verto.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacek-k-wawa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 10, 2024, 14:10Bo to chyba leci w ten sposób, że ci o wykształceniu elektrycznym, elektronicznym wierzą tylko w topologię. Jeden układ kondensatorów i oporników może grać lepiej od innego, ale jakość tych elementów nie ma znaczenia. Albo coś przewodzi, albo nie :)
o wypraszam sobie! :-)

TomFon2017

#1273
Szukając w internecie, od wielu lat,  układu stabilizatora obrotów talerza gramofonu, który będzie działał tak jak powinien, a nie tak jak sterownik Zontka, trafiłem na stronę  Kwarcowa stabilizacja obrotów talerza gramofonu. Część 1 - czujnik odbiciowy QR1113 .
Konstruktor tegoż stabilizatora to przemiła osoba gotowa nieść pomoc w wyżej wymienionym projekcie. Muzyk, programista i pasjonat tworzący swoje projekty zgodnie z zasadami sztuki, która powinna gwarantować jakość. Teraz jestem w trakcie tworzenia jego projektu tzn. płytki stabilizatora obrotów  zaproponownego przez wyżej wymienionego. Będąc pod wrażeniem filmików prezentujących stabilnośc obrotów tego projeku - choćby dość mocne spowalnianie obrotów talerza poprzez naciskaniu na talerz i braku reakcji w obrotach - co przy sterowniku Zontka niosło ze sobą natychmiastową zmianę obrotów, nie mówiąc o jego stałej niestabilności,  niesie ze sobą nadzieję, że sterownik będzie godzien polecenia. Gdy tylko projekt powstanie i zostanie przetestowany - po testach zamieszczę wyniki. Pełen ostatniej nadzieji w uzyskaniu 33,33 TomFon :-)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#1274
Doadam jeszcze, że koszt związany z konstrukcją tego sterownika to co najwyżej 30zł, a nie jak Zontka 1000zł -lat temu siedem. Ale to już historia i zapominjmy o niej :-)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers