Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Na zdjęciu jest Masza i Niedźwiedź ;)
( proszę się nie urażać panu na zdjęciu, wyglądam nie lepiej :)  )
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:36proszę się nie urażać panu na zdjęciu

Włosami zostałem urażony.
A w zasadzie ich brakiem  ;D ;D ;D
Mam jeszcze ich trochę  :)

A masza i niedźwiedź to ostatnio moja ulubiona rozrywka  8)

ne5532

Cytat: miniabyr w Listopad 22, 2017, 21:25Prezentacja Wile hehehe -ego tego gościa nie mieści się w żadne ramy .To pan Sylwester  z którym się nie dyskutuje . Straszny gość .
Znaczy się, że dużo straciłem. Lubię dyskutować. Ciekawe co takiego wygadywał?

frywolny trucht

Lubię norweską szkołę z Ectrocopaniet, ale tutaj nastąpiła jakaś katastrofa. Dźwięk zmulony, wypłowiały, a takie środki zebrano  :o
Co tu się odpierdzieliło się? Ja się pytam!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: frywolny trucht w Listopad 20, 2017, 18:39
Nie pytałem o łożysko. Bawiłem się ramieniem i tylko temu poświęciłem czas.

Ten gramofon widziałem w Audiopunkcie. Kosztowność była na poziomie 23 tys ?


Ktoś widział / słuchał najnowsze słuchawki Sennheisera? Te, które mają zastąpić wersję 600/650
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Teraz będzie chyba  kontrowersyjnie. Słuchałem wszystkiego co było w strefie ciszy. Czyli audofilskie modele Senka. Zdaje się, że ci następcy też były.
W każdym razie zamknięte dynamiki są jak wkładki MM. Czyli swoich fanów mogą znaleźć, acz dziwne, że wśród fanów MC LO  ;)
Senheisery grają podobnie. Na jedną modłę. Wraz ze wzrostem ceny ustępuje głównie plastikowość obudowy. Z taniego na droższy plastik. To znaczy jest różnica w dźwięku, ale ciągle to ten sam styl grana, z tymi samymi zaletami i wadami. Oceniłbym ich granie jako MC HI.

Planarów, elektrostatów proszę posłuchać. Prawdzie MC LO. Czy ja już to pisałem?
Planarami są Audeze, a one trochę pompują niskie tony, więc tutaj pewna ostrożność wskazana.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Słucham w słuchawkach sporadycznie. Miałem HD600, zdradziłem z K701 i 600ki niepotrzebnie sprzedałem. Czasami tęsknię do ich misiowatości.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 22:07Słuchałem wszystkiego co było w strefie ciszy.

Skłamałem. Nie słuchałem najdroższych słuchawek świata w tym pomieszczeniu. Jakoś nie polubiliśmy się z wyglądu. Takiej kasy pewnie w życiu nie będę w stanie wysupłać na słuchawki, więc po co? Żeby się gryźć jakby pięknie zagrały, czy hejtować bo za taką kasę powinny kosić trawę w ogródku, a nie tylko grać?

Pewnie jesteś zawiedzony, że nie za bardzo wiem jaka jest różnica między aktualnym modelem i następcą. Czy talerze zabrzmią czyściej, czy trąbka da w uszy bardziej finezyjnie? Po prostu, moim zdaniem, różnice konstrukcyjne w budowaniu przetworników/obudów są istotniejsze niż to ile wniósł następca tego samego rozwiązania. Mam nadzieję, że udało mi się oddać istotę problemu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 22:51Mam nadzieję, że udało mi się oddać istotę problemu.

Tak tak. Cudów się nie spodziewam i chyba bym nawet nie chciał. Różne "szkoły grania" kolumn i słuchawek, to nic więcej jak muzyczny klimat. Następcy mają go zachować + dodać coś dla dobrych recenzji i uzasadnienia wyższej ceny. Mi klimat Sennheisera się podoba, więc pewnie te nowe spodobają mi się too.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 22:07zamknięte dynamiki są jak wkładki MM.
Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 22:07Planarów, elektrostatów proszę posłuchać. Prawdzie MC LO.
Ano, co racja to racja. Staxy, HiFiMany czy Audeze to arystokracja wśród słuchawek. W sumie kupowanie kolejnych słuchatek dynamicznych to wywalanie kasy w błoto bo one się różnią, jak napisałeś, plastikiem.
Tyle że słuchatki to takie małe zło. Do słuchanie kiedy innym zawadza. A te pięknie brzmiące planary to same otwarte. (No, poza jednym)
To co mam kupić pięknie grające nauszniki i słuchać ich tylko wtedy, kiedy nikogo nie ma w chacie :o ?
To ja już wolę łagodnie i nastrojowo grające MM.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

SVART

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:03Co za Alan Shaw?

Nie zrobiłeś sobie fotki z Alanem? No weźźź... :). Z uwagi, że od jakiegoś czasu smakuję w herbatnikach, chwilę z nim porozmawiałem, bardzo sympatyczny Pan :).

SVART

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:54Lubię norweską szkołę z Ectrocopaniet, ale tutaj nastąpiła jakaś katastrofa. Dźwięk zmulony, wypłowiały, a takie środki zebrano 
Co tu się odpierdzieliło się? Ja się pytam!

Wg mnie grało dobrze, pewnie do tego pomieszczenia znowu wszedłeś po jakimś ostrym graniu :).

bum1234

Cytat: SVART w Listopad 26, 2017, 15:37
Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:03Co za Alan Shaw?

Nie zrobiłeś sobie fotki z Alanem? No weźźź... :). Z uwagi, że od jakiegoś czasu smakuję w herbatnikach, chwilę z nim porozmawiałem, bardzo sympatyczny Pan :).


Owszem, a jakie ma porządne poglądy na niektóre sprawy, zupełnie nieaudiofilskie :D

SVART

Tak, np. na jakie? Ja z nim raczej o dzieciach rozmawiałem i inne tematy :).

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Listopad 25, 2017, 16:14Ta prezentacja mi się podobała. Nie, że zaraz dźwięk wystawy, ale na spory plus. I było ciepło jak ze starego sprzętu. I był detal, który nieco dziwił, a przykuwał uwagę. Dziwne, że miniabyr nie wspomniał. On uwielbia takie drugowojenne wzornictwo

Ja byłem na tej prezentacji już w piątek .I siedziałem tam dobre 30 minut . Bardzo ciekawe brzmienie tego systemu . Ale słyszałem lepsze dwie prezentacje . A wzornictwo kompletnie nie dla mnie ,ale jeśli by to grało zajefajnie to po prostu zamknął bym oczy i po sprawie.                     
                     
                        
                           
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Listopad 26, 2017, 17:57A wzornictwo kompletnie nie dla mnie

Toć pokrętła z G36 wyjęte żywcem. Materiały, obłości. Naprawdę nie?

Cytat: SVART w Listopad 26, 2017, 15:39Wg mnie grało dobrze, pewnie do tego pomieszczenia znowu wszedłeś po jakimś ostrym graniu .

Tak ale Herbatników też słuchałem na Narodowym, gdzie jakby rozmach prezentacji był na porządku dziennym. A jednak znalazłem dla siebie punkt zaczepienia i zostałem dłużej. Nic mnie zatrzymało w pokoju Electro i WB. Dwa kawałki, początek trzeciego nic nie wniósł i wypad.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#168
Wypadałoby dokończyć relację. Prawdę mówiąc zawiesiłem się trochę na Nomosie. Nie byłem pewny, po zwiedzeniu hotelu,czy firma miała jeden pokój, czy dwa. Jednak jeden. Ale o tym za chwilę. W Sobieskim sporo pokoi miało "na zapleczu" systemu odsłuchowego całkiem bogatą ofertę płytową. Zarówno jeśli chodzi o CD jak winyl. Wystawę można potraktować więc jako rozłożysty sklep z nowymi i używanymi płytami. Oto jeden przykład:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#169
Pokój, który mnie skonfudował należał (wiem to po przejrzeniu relacji soundrebelsów) do firmy Audioform. I tu było tak se.
Natomiast Nomos jak zwykle błysnął. Ktoś tam ma dryg do zestrajania sprzętów, ciekawych aranżacji, które się pamięta -plus w tym roku w bonusie jabłka :)

W ogóle jeśli chcecie, aby to co widać na moich zdjęciach miało większe odniesienie do nazw producentów- to polecam ich relację. Ja parę firm ogarniam, ale oni ładnie wszystko udokumentowali co tam za firma na zdjęciu. No i zdjęcia jakby trochę lepsze. Nieznacznie ;) :

http://soundrebels.com/audio-video-show-2017-czesc-1/
http://soundrebels.com/audio-video-show-2017-czesc-2/
http://soundrebels.com/audio-video-show-2017-czesc-3/
http://soundrebels.com/audio-video-show-2017-czesc-4/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#170
To jeszcze moje. Jest klimacik, ale nic nie widać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przy okazji wyjaśniło się co to za gramofon. TENTOGRA  ;D ;D
https://www.tentogra.pl/ gramofony architektoniczne :)

Za Soundrebelsami: "Wzrok przyciągał również stołopodobny gramofon firmy TENTOGRA."
Prostaki. Nie stołopodobny tylko architektoniczny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Wsadzili patefon do designerskiej umywalki, a obok położyli wywrócony do góry dnem spodek z Ikei  :P

frywolny trucht

Ramiona Kuzmy. Żeby było nobliwie.
Tymczasem Nomos. Jest dobrze, szkoda się ograniczać do jednego pokoju przy takim potencjale.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

c.d.
całkiem sporo ludzi wsuwało te jabłka  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93