Kefas prezentuje - Stary Rock, Progrock,Jazzrock...

Zaczęty przez kefas, Sierpień 01, 2023, 12:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

No to posłuchajmy przypominając sobie ten szwajcarski zespół Circus. Ja przewrotnie przedstawię tutaj ich drugi album z 1977 roku Movin On  który w GAD records nie zauważyłem, ale zapewniam tych którzy nie znają tego zespołu, że wszystkie trzy studyjne płyty warte są wysłuchania. Poza tym  to ten właśnie album uważany jest za najlepszy. Co ciekawe, że prawie nie usłyszymy tu gitary elektrycznej oczywiście gitara basowa jest i gra na niej jedyny szwajcar nie Alemancki bo pozostali to ze szwajcarskiego obszaru językowego Rzymsko-Alemanckiego właśnie. Można również wyczytać, że byli pod wielkim wpływem VDGG i King Crimson jak i to, że styl muzyczny określono jako electric-prog choć ja częściej się spotykałem z jazz-prog i tego się trzymajmy.

kefas

W niedzielę trochę bluesa zapodam z żeńskim wokalem. Amerykański zespół Zephyr w którym to jeszcze młodziutki Tommy Bolin przygrywał sobie na gitarze a później jak niektórzy zapewne wiedzą grał w Deep Purple. Wokalnie jak już pisałem i na harmonijce ustnej udzielała się Candy Gives Płyta z 1969 roku to ich pierwsze dzieło które oprócz bluesa zawierało ciekawe objawy psychodelii. Mimo małego zainteresowania podówczas nagrali w sumie trzy albumy. Bardzo fajna płyta jak i dwie pozostałe docenione bardziej dzisiaj.

sheykk

Zapachniało blusem to wyjąłem pudełeczko z półki którego nie tykałem przez wiele lat i brzmi bardzo dobrze muzycznie i dźwiękowo.

kefas


sheykk

PELL MELL dojechało a że teraz mam inny muzyczny gust to  i tak nie jestem rozczarowany warto się zapoznać .Bardzo mnie ucieszyło że cd zremasterowane AAD i brzmi naturalnie a muzyka nie jest nudna.Wysłuchałem od A do Z.Wydano 1991.

kefas