DINTER AUDIO EQUIPMENT "GENNETT"

Zaczęty przez GregWatson, Luty 15, 2019, 18:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Lampa oddaje pewną ilość WAT-ów i tego nie przeskoczysz, jak wzmacniacz zrobiony jest prawidłowo czyli nie oszczędzano na trafach wyjściowych to zawsze ma tę samą lampę i w dodatku SE.
Mój kolega gra na takich lampach, ma monobloki i wiem jak grały u niego klasyczne kolumny, a jak projektowane pod takie wzmacniacz kolumny wysoko skuteczne czyli na poziomie około 97dB.
Popatrz na obrazki z targów jakie kolumny są łączone z takimi wzmacniaczami. Twoje kolumny ze względu na układ 4 drożny nie są łatwe do napędzenia.
Nie twierdzę, że nie będziesz zachwycony ale posłuchaj go kiedyś z kolumnami projektowanymi do takich wzmacniaczy to sam się przekonasz w czym jest sedno moich "mądrości" :-)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Ja podpinam pod JBL-250 TI Sherwood S-5000 mk II z 1964 r i gra pięknie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

On ma chyba 80 watt dlatego jest w stanie je napędzić bez żadnego problemu
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

nosferartur

Greg gratuluję zakupu. Jestem pewien, że zagra tak jak wszystko to, co z tej stajni. Może 90 dB, to nie spektakularna skuteczność, ale zawsze można pobawić się w bi amping, gdy pałeru nie wystarczy, sprzętu masz pod dostatkiem.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Piterski

Cytat: nosferartur w Maj 13, 2024, 17:45[...] Może 90 dB, to nie spektakularna skuteczność, ale zawsze można pobawić się w bi amping, gdy pałeru nie wystarczy, sprzętu masz pod dostatkiem.
O... to jest niezła myśl :-)
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Nie da rady z tym biampingiem.
Te JBL-e nie posiadają podwójnych zacisków.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Pan Stanisław wykonał upgrade swojego wzmacniacza lampowego Set 845 Amplifier. Będzie miał teraz zupełnie inne parameetry niż jego pierwsza wersja. Niebawem zawita u mnie i dopinając pre MM Gennett w końcu będę miał przyjemność posłuchania winyla. Wizualnie mało się zmieniło ale niebawem napiszę więcej szczegółów.

Piterski

Cytat: GregWatson w Lipiec 01, 2024, 08:45[...]Niebawem zawita u mnie i dopinając pre MM Gennett w końcu będę miał przyjemność posłuchania winyla. [...]

To jak to Grzegorz rozumieć że dotychczasowy sprzęt Ci nie daje takiej możliwości/przyjemności?
Ja już się pogubiłem ale Ty tam trochę tego masz, chyba nawet i sprzęt od Krzysztofa?

GregWatson

Tak. Trochę się nazbierało ale szykuje się też do wyprzedaży więc co lepsze zostaje a co troszku gorsze idzie do innych.

Na pierwszy rzut idzie CD - Pioneer PD-30AE za 999 zł. Jak nowy z pudłem i pilotem.

GregWatson

Z wizytą u Pana Stanisława.
Wczoraj przyjechałem po odbiór swojego wzmacniacza. A jako że to nad morzem nie mogło się odbyć bez tradycyjnej morskiej rybki i wędrówki brzegiem morza.

Cdn...

GregWatson

Po powrocie z plaży zaczęły się przygotowania do odsłuchów.
W rolach głównych oczywiście Gennett 845 i przedwzmacniacz Gennett plus JBL-100 wersja studyjna jeszcze z czarną nalepką bo późniejsze miały już logo czerwone i trochę inne głośniki.

Podczas słuchania płyt głównie jazzu okazało się że Pan Stanisław to istna kopalnia wiedzy o początkach oraz historii jazzu.
w sumie słuchanie opowieści jazzowych oraz płyt skończyło się przed godziną pierwszą w nocy. I gdyby nie to że musiałem rano wstać i wracać do domu to pociągnęło by nas słuchanie do samego rana.

GregWatson

Jeśli chodzi o ten wzmacniacz Pan Stanisław zbudował 9 sztuk. Z czego większość wyjechała za granicę.
Mój po przeglądzie został lekko zmodyfikowany - taka trochę wersja mk II.

Gra fantastycznie zarówno jazz, klasykę, pop i trochę innych pośrednich kierunków. Najprościej mówiąc trochę płyt Stanisława i trochę moich.

Chciałem już dziś podpiąć i zapuścić pierwsze nutki ale waga ponad 50 kg powiedziała do mnie nie dasz rady na trzecie piętro. No i faktycznie. Odpuściłem. Jutro ściągam ciężarowca i dygnie mi to do góry.

Pboczek

Kawał rasowego sprzętu, bardzo mi się podoba.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

Ciężarowiec zamówiony. Dziś pierwsze odpalanie.

GregWatson

Pierwsze uruchomienie. Chwilowo jeszcze wszystko na glebie.

GregWatson

Słuchamy winyli i CD.

Konfiguracja:

- gramofon MS RX-2000 z Denonem DL-103R - Ortofon Verto - przedwzmacniacz lampa Gennett MM - no i ten nowy czyli Wzmacniacz Gennett SET 845.

- CD Pioneer PD-T-07HS Limited - no i ten nowy czyli wzmacniacz Gennett SET 845.

No i bym zapomniał i to wszystko leci na JBL-250 TI.

GB

GregWatson

Lampy 4x 6SN7, 2x 845.Tylko 845 symetryzacja żarzenia lamp 845. Bias - regulacja prądu anodowego lamp 845 ujemnym napięciem.

GregWatson

Jeszcze czekają mnie próby na Sabach Professional 1300 zobacze jak grają z tym wzmacniaczem. Ale na wszystko przyjdzie czas. Póki co jestem zachwycony.

vasa

Cytat: GregWatson w Lipiec 09, 2024, 07:41Póki co jestem zachwycony.
Wcale się nie dziwię :)
Czy byłoby wielką niedyskrecją zapytać o cenę wzmacniacza?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Piterski

Grzesiu to nie mam jakiegoś cennika wzmacniaczy tego Pana? Jest tylko wycena indywidualna pod klienta?
Pytam bo Lampizator to w sumie też manufaktura ale jakiś cennik jednak jest. Przynajmniej jako punkt wyjścia.

GregWatson

Tu cennik jest bardzo indywidualny. Ale można spojrzeć na wzmacniacze podobnej klasy to oscylują w granicach 20 tyś. A zdarzają się przypadki z dużo wyższą ceną. Pan Stanisław nie jest osobą której zależy na dużych zarobkach mimo iż jest fachowcem dużej miary w swojej dziedzinie. Dlatego jak wspomniałem to jest kwestia indywidualna.

Piterski

Ok. czyli dlatego nie podajesz zakresu ceny bo jest ustalana indywidualnie i mogła by się ona różnić od twojej. Ok. rozumiem.

PS. Odnoszenie się z ceną do innych marek nie jest dobrym wskaźnikiem bo jeśli jest to firma to w przypadku śmierci właściciela nie zostajesz praktycznie bez wsparcia, a to dla niektórych klientów ma znaczenie. Dlatego też konstrukcje robione jednostkowo na zamówienie, przez fachowca w swym zawodzie, nie są wyceniane tak jak te z paragonem gdzie jako klient masz inne prawa i inne są wymagania co do zapewnienia serwisu itp.

GregWatson

Prawie każdy Set 845 jest inny. Urządzenie powstało prawie 20 lat temu ale każde jest modyfikowane z unowocześniane także mój.

Dlatego ceny się różnią no i oczywiście ceny kiedyś a teraz to przepaść.