SME 3009

Zaczęty przez Pboczek, Maj 22, 2021, 17:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Feickert jest na azymut i żeby ustawianie było frajdą, gniazdo powinno kręcić się bez przesadnych oporów.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomcio

Nie psikaj bezpośrednio bo usyfisz wszystko wkoło.
Weź strzykawkę z cieńką igłą i napsikaj czegoś typu WD-40 do strzykawki i dopiero wtedy zaaplikuj kropelkę tego środka na gniazdo/rurkę.

Pboczek

Tomcio, tak bym się za to zabierał. Zaaplikował kropelkę na szczyt.
Myślisz że WD40 będzie dobre?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomcio

Może pomóc, zwłaszcza jak trochę pokręcisz prawo/lewo..... ale ja to i tak bym rozebrał i wyczyścił 8)

Analog

Cytat: tomcio w Grudzień 29, 2022, 19:27
Nie psikaj bezpośrednio bo usyfisz wszystko wkoło.
Weź strzykawkę

U mnie to sprzedają WD-40 z aplikatorem, taka cienka rurka, co to robi psyt punktowo  ;)

Pboczek

Aplikator ma za duże ciśnienie. Tylko igła i kropelka.

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 19:17
Feickert jest na azymut i żeby ustawianie było frajdą, gniazdo powinno kręcić się bez przesadnych oporów.

Można Feickertem, drogi i już nie produkowany, ale można darmowym edytorem dźwięku, w obu przypadkach trzeba mieć płytę z sygnałami testowymi, tylko kanał lewy, tylko kanał prawy, sygnał 1 kHz.
Wyskalowana poziomniczka też się przyda :) 

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 20:08
Aplikator ma za duże ciśnienie. Tylko igła i kropelka.

Trzeba mieć czucie w palcu, jak się naciska ten przycisk ;) Krótkie psyt. ;)

Pboczek

Pewnie te same pomiary można wykonać taniej. Sprawiłem sobie Feickerta, żeby nie mieć problemów z interpretacją wyników. Tu wszystko jest opisane. W zestawie jest też poziomiczka, co 0,5 stopnia. Razem z kartą dźwiękową jest to dobry zestaw pomiarowy i m.in. azymut kit.
Feickert przestał już aktualizować oprogramowanie do obecnych systemów operacyjnych i nie wspiera produktu.

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 20:25
Pewnie te same pomiary można wykonać taniej. Sprawiłem sobie Feickerta, żeby nie mieć problemów z interpretacją wyników. Tu wszystko jest opisane. W zestawie jest też poziomiczka, co 0,5 stopnia. Razem z kartą dźwiękową jest to dobry zestaw pomiarowy i m.in. azymut kit.
Feickert przestał już aktualizować oprogramowanie do obecnych systemów operacyjnych i nie wspiera produktu.

Oczywiście, takim programem zrobi to się szybciej wygodniej itd, bez dwóch zdań
Ale jak już jesteśmy przy tym programie, to na dołączone płycie, na stronie B jest sygnał B3a 1 kHz Signal, Stereo, 0 dB
Czy mógłbyś ten sygnał przegrać do komputera, do pliku wav i gdzieś podesłać
Zobaczylibyśmy jak twój cały zestaw zachowuje się w czasie odtwarzania płyty.
Ten program pokazuje, gdzie wypada szczyt rezonansu, ale już jak jest jego amplituda, nie pokazuje, tzn określa ją, w sobie tylko znanej skali.....

Pboczek

Zrobię to przy okazji najbliższej kalibracji.

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 29, 2022, 20:57
Zrobię to przy okazji najbliższej kalibracji.
Dziękuję

Pboczek

Kolega donosi mi że WD40 nie jest dobrym pomysłem. W gnieździe jest plastik, który lubi się rozpuszczać pod wpływem takich substancji. Problem zdaje się można rozwiązać inaczej. Jest tam blaszka - obejma, którą da się odginać, zmieniając naprężenia. Sprawdzę to z jego pomocą i zdam relację po Nowym roku.

Analog

Cytat: Pboczek w Grudzień 30, 2022, 10:59
Kolega donosi mi że WD40 nie jest dobrym pomysłem. W gnieździe jest plastik, który lubi się rozpuszczać pod wpływem takich substancji. Problem zdaje się można rozwiązać inaczej. Jest tam blaszka - obejma, którą da się odginać, zmieniając naprężenia. Sprawdzę to z jego pomocą i zdam relację po Nowym roku.

WD40 czyni cuda, ale plastiku to on nie rozpuszcza :)

No widzisz, trzeba było kupić SME III, i nie byłoby takich problemów, ba, nawet specjalny klucz dawali do obracania tym headshellem ;)
Mnie zastanawia, jak ty dopasowałeś tą ATOC9/II do tego ramienia :)   

Pboczek

Pboczek

Miałem okazję gościć u kolegi Jakuba który rozkłada i składa ramiona SME z zamkniętymi oczami. Po za przyjemnością słuchania jego klasowego zestawu, miło było popatrzeć z jaką wprawą obchodzi się z takim sprzętem. Dobrał się do gniazda z którym miałem problem. Zasadniczo mieliście rację, samo psikanie czymkolwiek nic by nie dało. Elementy wymagały nie tylko dogięcia jak przewidział producent ale też zeszlifowania wnętrza rurki i wtyku headshella z jakiś pozostałości zapieczenia i konserwacji. Działa, wreszcie.

Jakub jesteś ekspertem SME, serdecznie dziękuję!

Pboczek

Wyszło że podłączenie masy potraktowałem źle. Mam takie kabelki jak na poglądowym zdjęciu. Czy ma znaczenie jak podłączam masy od strony gramofonu, tzn. czy podwójny przewód powinienem spinać z ramieniem, a pojedynczy z gramofonem?

Piterski

Zapewne ma i już kiedyś coś dyskutowaliśmy na forum o tym kablu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Piotrek, pamiętasz wnioski albo który to wątek?

miniabyr

Jeśli to kabel Van Den Hul to właśnie mam go na testy. Niestety u mnie wypadł słabo, ale muszę to powiedzieć ,że mam problem z dobraniem kabla do mojego nowego ramienia i wkładki SPU. Nie wykluczone, że powoli moja wkładka odchodzi do audiofilskiego nieba i stąd te problemy.
Jeden kabel uziemiającym podłączyć do obudowy gramofonu , drugi do ramienia. Pojedynczy do phono.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Paweł u mnie kable nie odgrywają takiego znaczenia jak u ciebie. Zdjęcie jest poglądowe, mam taki lub b.podobny kabel i od strony gramofonu ma on jedno uziemienie na jednej żyle i drugie uziemienie na dwóch. Pytanie czy łączyć z gramofonem dowolne, czy konkretne?

ahaja

Ściągnij sobie serwisówkę i manual do swojego ramienia z VE i tam znajdziesz co i dlaczego producent miał na myśli robiąc tak kabel.

Pboczek

Nie mam konta na VE.  :(

Piterski

Cytat: Pboczek w Styczeń 14, 2023, 14:59
Piotrek, pamiętasz wnioski albo który to wątek?
Niestety nie bo bym Ci dał linka. Chodziło właśnie o to podłączenie widełek. Coś mi się tłucze po głowie że dwie widełki szły do ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Tak zrobiłem. Widełki z dwoma kablami do ramienia z jednym do gramofonu.