Metal to nie rurki z kremem

Zaczęty przez SVART, Maj 30, 2014, 23:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

voyager747

Całkowicie nie znam tej kapeli. Dobrze brzmi?

moon

ja slucham muzyki, a nie brzmienia. zreszta nie bede ocenial brzmienia po plikach 128kbps z bandcampa. Plyta dzisiaj sie ukazal, wiec LP nie mam jeszcze

voyager747

voyager747

Jeszcze raz Megadeth:

https://www.youtube.com/watch?v=K5ze4DDvWgE

Moja kolekcja CD, coś tam na MP3 jeszcze jest.

il cattivo

W thrashu nie chodzi o brzmienie czy produkcję, tylko o jebnięcie w ryj, bo to nie rurki z kremem.

moon

i po Katatonii i Megadeth ;)

voyager747

Cytat: il cattivo w Marzec 24, 2023, 15:22
W thrashu nie chodzi o brzmienie czy produkcję, tylko o jebnięcie w ryj, bo to nie rurki z kremem.
Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem i jak widać niepotrzebnie pytałem. Ja jednak wolę gdy płyty brzmią przyzwoicie, a metal, to nie tylko thrash, jeśli dobrze pamiętam.
Megadeth się przykładał do brzmienia i produkcji, pewnie niepotrzebnie.
Posłucham sobie Megadeth, zremasterowanego, lepiej brzmi:
https://www.youtube.com/watch?v=2gXfZLwk7AA

moon

voyager747

Dzięki, jeszcze gdzieś zrobiłem błąd? 

voyager747

Cytat: moon w Marzec 24, 2023, 12:12
ja slucham muzyki, a nie brzmienia. zreszta nie bede ocenial brzmienia po plikach 128kbps z bandcampa. Plyta dzisiaj sie ukazal, wiec LP nie mam jeszcze

Skoro się już poprawiamy, to....

moon

voyager747

Poprawiasz mnie za jedną literkę, a sam piszesz nie wiadomo po jakiemu?  Coś jeszcze się nie podoba?
Myślałem, że to forum audiomaniacy, więc pytanie o brzmienie nie jest jakimś nietaktem.
Lubię Katatonię i Megadeth i co, nie mogę?
Lubię gdy płyty dobrze brzmią, a je...cię w ryj mnie nie interesuje.

il cattivo

Kolego voyager747, nie bierz tego za bardzo do siebie. Zwyczajnie ubawiło mnie szukanie dobrego brzmienia w metalu, a w thrashu już w szczególności. Niestety historia pokazuje, że im bardziej zespół metalowy przywiązuje wagę do brzmienia, tym mniej ciekawego ma do zaproponowania w warstwie czysto muzycznej. Także tego, nie dąsaj się, najważniejsze, że Tobie gra jak lubisz.

Edit: literówki.

voyager747

Ja mam mnóstwo różnej muzyki, brzmiącej różnie, wiadomo. Metal różnie bywał nagrywany, ale przecież były remastery, złote wydania itp. to chyba komuś zależy.
Mam też dużo CD brzmiących źle, tak jak pisałem już np. Iron Maiden, ale tak nagrali i nic nie poradzimy.
Nic złego nie napisałem, a takie łapanie za jedną literkę, to jest bardzo małostkowe. Staram się pisać po polsku i używam polskich znaków.

Miałem od lat "Master of Puppets", też wyszła rematerowana, kupiłem drugą, a tamtą starą sprzedałem. Chyba nie napiszecie, że to nie jest thrash, tylko jakieś pitu pitu.
https://www.youtube.com/watch?v=E0ozmU9cJDg

Kapitan Bomba

...Jak powiedział Sofronow.

il cattivo

Cytat: voyager747 w Marzec 24, 2023, 17:23Chyba nie napiszecie, że to nie jest thrash, tylko jakieś pitu pitu.

Oczywiście, że nie napiszę.
Po prostu mamy zupełnie inne spojrzenie na tę muzykę. Dla mnie jej główna siła tkwi nie w brzmieniu, tylko w buncie, złości i niszczeniu strefy komfortu. Zresztą jak sam zauważyłeś na przykładzie "Master of Puppets", ta płyta zaczęła przyzwoicie brzmieć dopiero po 30 latach od jej wydania. Jej moc na pewno nie tkwi w produkcji.

voyager747

Jasne, że nie, ale dobrze wyprodukowanej słucha się o wiele fajniej, nawet po 30u latach. Czarna od razu brzmiała jak żyleta.To tylko parę lat później wydana.
Dla mnie obojętne czy metal czy jazz, płyty powinny brzmieć przyzwoicie.

il cattivo

Cytat: voyager747 w Marzec 24, 2023, 18:20Czarna od razu brzmiała jak żyleta.To tylko parę lat później wydana.

No i co z tego, skoro przy "Masterze" to jakaś wydmuszka. Zdecydowanie wyżej cenię następny album Mety.

voyager747

Ja najbardziej lubię "Master", ale rynkowo, to chyba czarna się sprzedała lepiej.

il cattivo

Cóż, dla mnie to żaden argument. Obawiam się, że rynkowo w Polsce na przykład w tej chwili lepiej sprzedaje się Zenek, niż dajmy na to J. S. Bach.

voyager747

To zespół decyduje o tym jaką muzykę nagrywa i widocznie oni wtedy chcieli nagrać taką. Czarnej płyty sprzedali chyba z 20 mln, to chyba jednak Zenak nie ma szans.

il cattivo

Czyli jeśli dobrze rozumiem, wg Ciebie Czarny Album jest lepszy, bo lepiej brzmi i również lepiej się sprzedał, ale jednak bardziej lubisz gorszego "MoP"... Ok, nie nadążam.

wiki

Jak trasz to trasz.......😋

Metallica
Ride The Lightning
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I graffika......  >:D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka