Sony Cdp-557esd - odtwarzacz CD lub transport CD

Zaczęty przez wiki, Czerwiec 30, 2022, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Luty 10, 2024, 22:48
Cytat: spookyghost w Luty 10, 2024, 19:47Ten drugi to ludzie inteligentni. 😝
Gratuluję
Mariusz, sam się prosiłeś takimi uwagami jak twoje powyżej. Ja się szczepiłem w sumie nawet czterema dawkami ale np. kupiłem grafitową matę do gramofonu bo zagrało mi na niej lepiej. Wyraźnie lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

@Piterski
Tylko że ja nic nie mam do mat gramofonowych. Osobiście preferuję te twardsze, i z ciekawością czytałem o Waszych wrażeniach.
 🙂

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Piterski próbowałeś wykorzystać K-1 jako dac i podpiąć mu inna szufladę np. z DVD?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Generalnie korzystałem z niego jako z DAC-a podpinając sygnał z TV i jeśli dobrze pamiętam zrobiłem tak z Blu-ray Pioneer BDP-51FD (połączenie optyczne).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

aqs

Sony 557ESD już u mnie gra,  podłączony jako transport , gra bardzo płynnym analogowym dźwiękiem, zero cyfry, mocny zwarty bas, góra zaokrąglona ale nic nie ucieka z detali, średnica neutralna, odpowiednio zaznaczona na scenie, dobra separacja, scena dość szeroka i głęboka, nie gra pasko, nie gra plamą, czyli jest bardzo dobrze, powiedziałbym że gra liniowo, żadne pasmo nie wychodzi przed szereg, taki idealny kompromis, bardzo przyjemnie się słucha.
35lat a czyta wszystkie płyty w ułamku sekundy, jednym słowem rewelacja.

szwejo

Sony 557 ESD to rewelacyjny transport , a po modzie ciężko znaleść coś lepszego ,podobno ML jest lepszy ale tego jeszcze nie sprawdzałem .

wiki

Miło, że kolejny użytkownik zadowolony... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

aqs

Cytat: szwejo w Luty 14, 2024, 13:14Sony 557 ESD to rewelacyjny transport , a po modzie ciężko znaleść coś lepszego ,podobno ML jest lepszy ale tego jeszcze nie sprawdzałem .
Dodam że jest bardzo czuły na kable cyfrowe, mam kilka i z każdym jest inaczej, czuły nawet na odwrócenie wtyczki w gniazdku.

Mówisz o modzie by wiki?

Fotka

szwejo

Tak można powiedzieć ale ja poszedłem jeszcze dalej ,mam między innymi  stabilizatory Muzga i  wyłącznik wyświetlacza ,wiem ,że Wiktor ma w planie jeszcze coś pomodzić ,czekam cierpliwie na jego działanie .

aqs

Mnie w zasadzie oryginał bardzo się podoba dzwiękowo, a sporo mogę korygować i ustawiać pod swoje preferencje kablami cyfrowymi. Może kiedyś zdecyduje się na mod

wiki

Oryginał brzmi bardzo dobrze.
Ale po modyfikacji robi się odjazd.

Tak, mam w planach dalszą modyfikację zasilania, stabilizatory jak ma szwejo i może zegar inny z reclokingiem jak ma sheykk.
Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Bynajmniej temu transportowi skrzydeł dodaje bardzo dobry kabel cyfrowy.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

aqs

Cytat: wiki w Luty 16, 2024, 19:26Ale po modyfikacji robi się odjazd.
Cytat: szwejo w Luty 14, 2024, 23:28Tak można powiedzieć ale ja poszedłem jeszcze dalej ,mam między innymi  stabilizatory Muzga i  wyłącznik wyświetlacza ,wiem ,że Wiktor ma w planie jeszcze coś pomodzić ,czekam cierpliwie na jego działanie .
Przekonaliście mnie :)