Słuchawki IEM hybrydowe KZ ZSN Pro2

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 16, 2026, 02:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Typowe KZ, których wykres układa się w literkę V. Ciekawe, że górka jest dużo niżej niż 20 tys. Hz Niby jak w ak w Moondrop Kadenz, a charakter brzmienia zupełnie inny. KZ to ewidentnie uwypuklenie samych skrajów. Dzieląc się tymi wątpliwościami wrzucam pozostałe parametry ze strony producenta.

1.Nazwa produktu: ZSN PRO 2
2.Marka: KZ
3.Materiał: metal + plastik
4.Typ słuchawek: douszny
5.Impedancja: 26 Ω
6.Czułość słuchawek: 108dB/mW
7.Zakres częstotliwości: 20 Hz-4 KHz
8.Typ wtyczki: 3,5 mm
9.Długość kabla: 120±5 cm
10.Kabel: Płaski kabel z miedzi beztlenowej
11.Czy z kablem: Tak
12.Typ pinu: 2Pin 0,75mm
13.Czy z mikrofonem: Opcjonalnie
14.Czy można wymienić kabel: Tak

Słuchawki KZ są klamotami. Zawsze ma się uczucie wciskania cegły w ucho. Firma ma jakieś preferencje, swoje maniery w budowie korpusu. Zwykle płaski dekielek metalowy, boczne ścianki wyoblone tylko w jednej płaszczyźnie, część przylegająca do małżowiny zaś wykonana z żywicy, chyba zawsze przeźroczystej. Wystające gniazdo 2 PIN

Poszczególne modele różnią się nieco rozmiarami obudów, te tutaj należą do mniejszych, ale ponieważ firma ma radość z upychania po kilkanaście przetworników armaturowych w słuchawce, bywają i większe.

W tym przypadku mamy do czynienia z głośnikiem dynamicznym niskośredniotowym i wysokotonowym armaturowym w jednej słuchawce.

Cena atrakcyjna, dźwięk w stylu wież z końca lat 80- tych. Bum- cyk. Skutecznie, efektownie, ale raczej nie do każdej muzyki.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wybrałem złote, a skromne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jeśli założyć, że słuchawki są monitorami, to ten konkretny model służy do analizy pracy talerzy. Przejrzystość tej strefy dźwięków jest atrakcyjna dla mnnie. Sporo słychać artefaktów, ale gdy realizacja nagrania poszła nie halo, potrafią też przeraźliwie syknąć. Średnica to dół na wykresie, wokale i damskie i męskie są  odchudzone, suche. Takie trochę za blisko moich uszu. Chciałbym odepchnąć osobę wokalizującą, bo za dużo słyszę syknięć między plombami, a za mało sensu całości. Bas przez braki w podbudowie na niskiej średnicy jest taki o. Zwykle gdzieś w tle, zbity i lepiej jak tak jest. Gorzej gdy utwór lubi epatować niskimi rejestrami. Robi się dziwnie.

Całość przekazu jest trochę specyficzna, ale dla wybranej muzyki, nastoju, osób może być zupełnie atrakcyjna. Gdybym miał porównać to co słyszę z tym co widzę to byłaby nie tyle litera V, co litera U. Dołek na średnicy jest szeroki. Głęboki dużo bardziej niż na załączonym wykresie

Tak jest w fabrycznych gumkach. Próbowałem dwóch innych producentów i niby robi się normalniej, ale i nudniej. Na fabrycznych przynajmniej jest jakieś jajo, wiadomo po co są i są charakterne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Parę dni minęło. Po pierwsze nie pamiętam kiedy producent dopasował rozmiar i typ wkładek dousznych tak, bym po wypróbowaniu paru innych wrócił do fabrycznych. Transmitują atrakcyjny dźwięk i trzymają się w uchu. Czego chcieć więcej? Przewodu, który się nie plącze. Przewód jest żenująco cienki i zawiązuje się w supły od samego patrzenia. No nic, sięgam do konkurencji. Ogólnie to jest fajny przewód, ale może być za sztywny do tych leciutkich, niedużych jak na IEM słuchawek i zwyczajnie je wypychać z optymalnej pozycji. Więc być może tym razem nie ten:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Do tych słuchawek idealnie pasuje żółty,  miękki, elastyczniejszy, ale nie plączący się przewód QKZ. Tani jak barszcz, a audiofilski. Po podłączeniu go dziś pierwszy raz dźwięk stał się jakiś taki mądrzejszy. Taka dziwna korekcja uszlachetniająca wszystkie składowe pasma przenoszenia. Byc może to głośniki się ułożyły, a być może nie. Człowieki piszą, że to przewód cuda czyni. Voodoo za 20 zł. To lubię.

Wada przewodu? Powleczony jest czymś w rodzaju teflonu, gumy, która śmierdzi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Skłaniam się nieśmiało ku myśli, że ten przewód jednak gra. Powiem więcej- to dzik i kontynuując zwierzęce nawiązania wszystko zmierza do tego, że słuchawki, które są bohaterem tego wątku grają mi w moich uszach najlepiej ze stajni firmy KZ. Z tych, które posiadam, później policzę ile ich jest. Co ciekawe w stajni jest model AS24 PRO ( zdjęcie poniżej) wyceniany w Polsce przez importera na 900 zł. Kobyły Konia Polskiego, które może i potrafią grać, ale nijak nie potrafię uzyskać stałego ich pozycjonowania w uchu. Więc grają drętwo tak normalnie.

A więc grajek za niecałe 500 zł, kabel za 20 zł i słuchawki za 70 zł i jest sztos. Wypad z trampków, gacie zerwane i w ogóle. Gramy!

Ale ten kawałek ma ogień!




ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przepraszam, powołuję się na cenę z Aliexpress, że 70 zł- żeby było sprawiedliwie oficjalna cena ZSN Pro2 i teraz mamy sprawiedliwie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Zapomniałem, że w skład zestawu wchodzą jeszcze przejściówki, których używam do wygodniejszego zagnieżdżenia słuchawek w kanale słuchowym. Po prostu dodaję sobie w ten sposób do średnicy opasania przewodu wokół ucha.

W każdym razie taki zestaw... i się zastanawiam, żeby taką prezentację sformułować w pokoju odsłuchowym, to pomijając akustykę pomieszczenia ile trzeba pieniędzy na sam sprzęt? Moim zdaniem 20 tys będzie za mało. Może 50 tys za wzmacniacz, źrodło, kolumny, okablowanie.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Chińczycy lubią zmieniać, poprawiać, a ponieważ nie zawsze im wychodzi zamówię drugą taką parę. Będzie okazja sprawdzić niemal w locie czy jest różnica między słuchawkami wygrzanymi, a prosto z pudełka i czy ten żółty przewód rzeczywiście gra cudownie czy to tylko omamy. Czyli będzie test:

1. ZSN Pro2 wygrzane, żółty przewód kontra niewygrzane ten sam drugi przewód.
2. ZSN Pro2 wygrzane- różne przewody.

Prawda, że pięknie? Znalazłem przekrój przez słuchawkę:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93