Słuchawki KBear TB-PRO

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 18, 2026, 02:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jakie one są głośne! Co? Urfa, jakie one są głośne!!!

Piękne, biżuteryjne wykonanie, obudowa zimny metal, jakieś zatopione w żywicy koła zębate, cuda wianki. Sprzedawca pokazuje białe gumki ( najpewniej silikon) o dużej średnicy wylotu, tymczasem ja miałem założone gumki czarne o mniejszym wylocie. Inni kupujący na zdjęciach też chwalą się czarnymi. Dlaczego o tym piszę? Bo gumkami łatwo tym słuchawkom zmienić charakter brzmienia. Możemy mieć np dużo basu, a możemy sobie zawalić basem niemal całość przekazu. Samą wymianą gumek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Duże, tłuste pudełko, solidne etui, a nawet jakaś mini miotełka. Nie wiem, do czyszczenia siateczki dyfuzorów? Dla porównania gówniane opakowania firmy KZ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

KBear wygląda mi na firmę przypadkową. To znaczy jak coś wyjdzie to wyjdzie, ale tak normalnie to średnio. Traf chciał, że nabyłem wcześniej model KB-02 z przetwornikiem przewodnictwa kostnego, co dało bardzo imponujące brzmienie niskich rejestrów. Trzeba Wam wiedzieć, że na AliExpress ogólnie Chińczycy wszystko chwalą. Oni są zawsze zadowoleni. Czasem porównuję z tym co słyszę i uważam, że gunwo, a ci zadowoleni. Tu było inaczej. KB-01 nie było chwalone, a następca KB-02, które bardzo lubię- czyli KB-03 budzi wśród Chińczyków mieszane uczucia. Czyli w domyśle musi być wtopa. Miałem dziką ochotę nabyć następcę KB-02, ale się przeraziłem i wziąłem na warsztat te tutaj Tourbillon Pro.
Też jest ciekawie, na fabrycznie założonych gumkach dźwięk ułożony w ostrą V ( fał), a wg wykresu jak najbardziej zrównoważony. No niesamowite.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Założyłem słuchawkom takie gumki:

"Jeśli szukasz nowoczesnych, wygodnych i wysokiej jakości wtyczek do słuchawek, które poprawią jakość dźwięku i zapewnią komfort użytkowania, to HE Sonic Eartips Song of the Long River to idealny wybór. Ten produkt, stworzony przez renomowaną markę Harmonic Empire (HE) w współpracy z Tangzu, łączy w sobie innowacyjne technologie, elegancję designu i doskonałą funkcjonalność. W tym artykule dowiemy się, czym są HE Sonic Eartips, jakie mają zalety i dlaczego warto je rozważyć jako alternatywę dla innych popularnych rozwiązań, takich jak Final Audio E Eartips czy Final Audio Type E Eartips"

Jeżeli ktoś ma ochotę zanurzyć się po szyję w gęstym, błotnistym basie, to te wkładki będą idealne  diabełek
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Doczytałem, że białe gumki są od TRI model Clarion. Hmm, zapomnieli włożyć do pudełka, ale mam parę kompletów tych gumek, bo je lubię i patrzę, że stanowią jakby podstawę upgrade'u słuchawek dokanałowych.
Słuchawki fajnie mi siedzą w uszach, są miłe w dotyku, nieskromne z wyglądu, ale wyrafinowania w dźwięku- czyli rzeczy najważniejszej- nie znajduję, a potrafią kosztować 100 dolarów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dziś odkryłem, że może i fajnie siedzą, ale body jest trochę małe i w zasadzie słuchawki siedzą gumkami w kanale słuchowym. Łatwo je odchylać w małżowinie. Czyli ich budowa na styku z małzowiną nie zapewnia ścisłego przylegania słuchawki i ewidentnie tędy słyszymy dźwięki otoczenia. Przy czym to może być tylko urok tych słuchawek w moich konkretnych uszach.

Ciągle poszukuję oznak wyrafinowania dźwięku żonglując przewodami i gumkami. Jakieś to wszystko przeciętne, bez iskry, bas jest, ale gliniasty, buczący bezkształtnie. Jeżeli się nie odezwę w tym wątku, to nic nie znalazłem. W podobnym charakterze grania, mało wspólnym z IEM, dużo lepszą i tańszą propozycją są KZ D-FI.

Szkoda, takie ładne słuchawki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93