Słuchawki typu IEM: ND DD3

Zaczęty przez frywolny trucht, Luty 01, 2026, 03:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

W końcu słuchawki, które idealnie przypominają dźwiękowo najtańsze zapachajdziury douszne jakie można było dostać dawno temu w kiosku na przeczekanie. Takie za parę złotych, którym szybko się ukręcał kabel. Zadziory drapały w ucho więc naciągałem gdzieś zdobyte gąbki, ale pomimo gąbek ciągle wypadały z ucha. To były piękne czasy, ale dźwięk nie. Patrzę, że nadal można dostać coś w ten deseń. Ciekawe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No i dokładnie tak grają tytułowe słuchawki. Nie były drogie, ale za tę cenę da się wyszarpać na chińskim portalu dobrze grające słuchawki i do tego całkiem ekskluzywnie zbudowane ( metalowy odlew części korpusu jest całkiem powszechny). Tutaj jakieś to wszystko takie byle jakie. Jakaś anime na pudełku, gitary namalowane na słuchawkach. Zrozum o co chodzi. Jak się zastanowić to sposób pakowania i geometria słuchawek trochę przypominają produkty KZ Acoustics. KZ dla ubogich? Tylko po co suwaki do korekcji dźwięku?

Opisuję dźwięk słuchawek prosto wyjętych z opakowania. Nic nie gmerałem w nich jeszcze. Sama smutna, płaska średnica. Koniec opisu. Oceny na AliExpress nabywców tymczasem wręcz zdumiewająco. wysokie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#3
Mamy różne gumki do wyboru. Żonglerka nimi nic mądrego nie wnosi.

Największym problemem jest rachityczny kabel, który- co ciekawe- destabilizuje słuchawki w moich uszach. Zmieniłem na lepszy przewód i nagle słuchawki, które uważałem za źle wyprofilowane, zaczęły siedzieć w uchu. Sam przewód mocno degraduje dźwięk. Nie wiem z czego on jest zrobiony, ale sprawia wrażenie jakby sygnał przewodził jeden włosek o dużej oporności. Laptop ledwie ten zestaw popychał. Podłączenie pod gniazdo 4,4mm w DAP sporo zmienia, ale to są nadal słabe słuchawki.

Acha, zmieniłem też gumki na lepsze, od TRI i też jest poprawa, ale głównym źródłem problemów z dźwiękiem pozostają same słuchawki. Coś tu poszło ewidentnie źle, a ja pudruję tylko tego trupa.

Acha numer 2. Suwaczkami wprowadzamy zmiany, owszem słyszalne, poruszamy się po innych barwach złego.

Dam im pograć, może się wygrzeją, ale nie mam nadziei.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

By być precyzyjnym. Problemem jest odgięcie wtyku przewodu i to ono powoduje dziwne wypychanie słuchawki z mojego ucha ucha. NA obrazku są dwa typy wtyków i ten nie odgięty lepiej układa mi słuchawkę w uchu. Ilustracja poniżej przedstawia oba rodzaje wtyków 2 PIN. Użyłem uproszczenia i wyszło, że giętki, cieniutki przewód wypycha słuchawkę. Co jest bzdurą. Geometria samego wtyku robi różnicę, ale tak czy tak, ten fabryczny przewód się plącze. Zupełnie jak inne dołączane fabrycznie przewody przez producentów w budżetowych modelach słuchawek IEM.

Słuchawki cały dzień sobie dziś pyrkały do szuflady, założyłem je przed chwilą, popstrykałem hebelkami korekcji. Na pewno im te godziny grania pomogły, ale to nadal są jedne z najsłabszych słuchawek IEM. W ustawieniu hebelków na bas słuchawki coś tam pompują ten zakres i nie ma wysokich jak ktoś jest na nie uczulony. Z reguły słuchawki IEM obficie obdarzają słuchacza tonami wysokimi, a tu nie ma. Zabrali  uśmiechniety
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra, wypróbowałem najpierw czterech wskazanych w isntukcji obsługi ustawień hebelków i nie odkryłem niczego o czym pisze producent. Następnie, by wykluczyć, że źle trzymałem słuchawki, odwróciłem i ustawiłem dwa w lustrzanym odbiciu i się poddałem.

Drugie słuchawki po https://audiomaniacy.pl/index.php/topic,4664.0.html które lądują bez żalu wprost w śmietniku. To co robią im TANGZU WAN ER za podobny pieniądz trudno nazwać inaczej jak z dupy jesień sredniowiecza ( robią).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93