ZYX

Zaczęty przez Pboczek, Kwiecień 20, 2026, 17:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Stałem się posiadaczem wkładki ZYX 4D o oznaczeniu S - Pure Silver Coil Wire. 

Używam jej dopiero od kilku godzin, więc nie czas na szczegółowe oceny ale ogólnie jest bdb.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

cortes

Mnie firma Zyx kojarzyła się do tej pory z niemiecką wytwórnia płytową (istniejącą do dzisiaj). A tu proszę wkładki gramofonowe. Powodzenia w jej okiełznaniu i radości dla uszu i mózgu.

vasa

To chyba najlepszy wykres pomiarów jaki widziałem do tej pory.
Znaczy da się  uśmiechniety
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

ZYX od modelu oczko wyżej od 4D, gwarantuje równe osadzenie igły (to wkładki z kulami z lapisu). Ale jak widać z wykresu na niższej półce też się im to udaje.

Oferuje każdy model wkładki w trzech wersjach wagowych: 4g, 6.5g, 8g dodając balast. Trzech wersjach cewek: miedź, srebro, złoto.

Jest w czym wybierać.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

Pboczek

Wykresik jest równiutki jak żaden.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

Pboczek

#5
Wkładka już swoje pograła i charakteru chyba nie zmieni. W sumie to nie wiem też czy mogłaby się jeszcze zmienić, bo stała się transparentna. Został sam dźwięk i nie ma już żadnej wkładki którą można by oceniać. Zauważyć tylko nie sposób że gra dynamicznie z wykopem tak, że poprzednia (Goldringa Elite) stała się ospała. Przestrzennie rozciągnęła obraz w górę i na boki, a głębokość dostała wymiaru bo dalsze plany stały się wyraźne i dokładne. Zakresy ma pełniejsze, wciągające, Jakub Orliński wychodząc na coraz to wyższe tony, wydaje dźwięk który nie ma swojego końca i wnosi się do góry i wyżej, wyżej...

Jestem bardzo zadowolony, urzekła mnie bo nie często się zdarza żeby wzrost ceny elementu audio, przynosił adekwatną poprawę. Wydajemy grube a dostajemy chude zmiany, tymczasem mój zakup przyniósł nadspodziewane efekty. Będę mógł z nią żyć uśmiechnięty, zresztą jak każdy w Klubie.

Wkładki te, jak pisałem są w trzech wagach, począwszy od 4g. Zwiększenie masy odbywa się poprzez dokupienie firmowej płytki dociążającej. Wg moich pomiarów jej podatność jest raczej z twardszych, choć sama jest filigranowa.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

Therion

Swoją źle wspominam
______________________________
Phast PP6L6, CA Evo 150 SE, Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, Audiolab 8200CDQ, AA Hyperion III LUX,  Kenwood KX-7030, Sennheiser HD-600 i HD-660S. Wcześniej: m.in. SE2A3, SE6V6, PP 6V6, PP EL34, PP KT88, Ad Fontes + Goldring 2100, Grado GS1000e, AKG K702, Beyerdynamic DT990, itp.
https://www.cppro.pl/

Pboczek

Co było nie tak? Pisz.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

Therion

Miałem ją kilka dni.

Kupiłem przez Internet w salonie audio (jednym z wiodących, hajendowych). Gdy przyszła niby wszystko było z nią ok, ale te plomby jakoś tak jakby już odklejane. Lupa, zerknięcie na igłę i wszystko jasne - używana, brudna. Zadzwoniłem, przeprosili, kazali odesłać, oddadzą kasę albo przyślą nową nową. Powiedziałem, że w taki razie, to sobie na niej tydzień posłucham.


Dźwięk - u mnie buła. Mnóóóstwo basssu i ciut góry. To wszystko. 🤔 No, chyba że była jakaś zepsuta, albo całkowicie zajechana. To też możliwe.

Tak czy siak, wziąłem kasę i do ZYX już nie wróciłem nigdy. 
______________________________
Phast PP6L6, CA Evo 150 SE, Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, Audiolab 8200CDQ, AA Hyperion III LUX,  Kenwood KX-7030, Sennheiser HD-600 i HD-660S. Wcześniej: m.in. SE2A3, SE6V6, PP 6V6, PP EL34, PP KT88, Ad Fontes + Goldring 2100, Grado GS1000e, AKG K702, Beyerdynamic DT990, itp.
https://www.cppro.pl/

Pboczek

Dystrybutor dupa - który to, no i kto wie co on takiego sprzedał? Choć z tymi zakresami to wkładka mogła mieć słabszy moment w układaniu się. Z moich obserwacji dźwięk zmieniał się najbardziej na początku, a po ok. 30 godz. ustabilizował.
Kupiłem u zagranicznego nie z nowszej serii która ma wsporniki karbonowe. Postawiłem na boron, karbon poczeka. No i plomby i opakowanie były nieruszane.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

Pboczek

.
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S

miniabyr

Z tym innym wspornikiem karbonowym był "brzmieniowy" problem. Jak ktoś był przyzwyczajony do wspornika borowego, to po zainstalowaniu nowej wkładki na karbonie wymiękał. Zgaszone ospałe brzmienie , nieprzypominające  wcześniejszych produkcji .. Tak się składa ,że mój znajomy właśnie miał taki przypadek. Zresztą na własne uszy słyszałem u niego obie wersje. Niestety ten karbon pojawił się w chwili, w której na świecie był problem z boronem.  Myślę, że ZYX szukał alternatywy. Taką alternatywą dla ZYX' a jest Kuzma, która zleca ZYX wykonie według Kuzmy projektu wkładek. Nie wszystkich, ale mój CAR 40( i kilka innych modeli) jest z tej kooperacji
Nie jestem statystycznym Polakiem.

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 06, 2026, 06:06Dystrybutor dupa
6.06 na zegarze  szok
Jak można? Ty już czy jeszcze nie śpisz?
Jeżeli jeszcze, to zazdroszczę, jeżeli już, to nie pojmuję  smuteczek
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Dobrze, że nie 6.66 bo byłaby diabelska...😈
Kolumny JBL, transport CD, przetwornik (dac), TVC Luxman, końcówka mocy (pro audio).
Działka: JVC SX-911, Kenwood Model 600, transport CD Kenwood, przetwornik (dac), Lite przedwzmacniacz lampowy
Kable - własna produkcja. Miedź OCC, bawełna.

vasa

Cytat: wiki w Czerwiec 06, 2026, 18:23Dobrze, że nie 6.66 bo byłaby diabelska...😈

Przecież o tej porze to smoki jeszcze polują  smuteczek

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Wstaję kiedy jestem wyspany a bywa że to znacznie wcześniej niż 6.00, a czasami przed południem. 😊
Focal MiniUtopia + Monobloki 845Gennett + PreMcGennett + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + ZYX 4D S