Kenwood KX-7030 deck

Zaczęty przez Therion, Maj 19, 2026, 11:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion



Kenwood KX-7030 - klasyczny 3-głowicowy magnetofon kasetowy (deck) z początku lat 90. Jest wysoko ceniony za precyzyjny napęd z dwoma wałkami dociskowymi (Dual Capstan) oraz świetną jakość nagrywania.

Specyfikacja techniczna

Mechanizm i Napęd:

Typ napędu: Zamknięta pętla z dwoma wałkami (Closed-loop dual capstan)
Silniki: 3 silniki prądu stałego (DC)
Prędkość przesuwu taśmy: 4,76 cm/s
Drżenie i kołysanie dźwięku (Wow & Flutter): 0,045% (WRMS)

Głowice i Obsługa Taśm

Konfiguracja głowic: 3 głowice (1 nagrywająca, 1 odtwarzająca, 1 kasująca)
Typy taśm: Żelazowe (Type I), Chromowe (- Type II), Metalowe (Type IV)
Pasmo przenoszenia:20 Hz – 20 kHz (taśma Metal)20 Hz – 19 kHz (taśma Chrom)

Audio i Redukcja Szumów

Systemy redukcji szumów: Dolby B, Dolby C oraz system dynamicznego podkładu Dolby HX-Pro
Stosunek sygnału do szumu (S/N): 75 dB (Dolby C, taśma Metal)Zniekształcenia harmoniczne (THD): 0,7%
Czułość wejściowa: 77,5 mV (Line)Napięcie wyjściowe: 0,49 V (Line)

Dane Fizyczne

Wymiary: 440 mm  x 127 mm x 324 mm
Waga: 5,1 kg
Zasilanie: 220V - 240V AC

______________________________
Phast PP6L6, CA Evo 150 SE, Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, Audiolab 8200CDQ, AA Hyperion III LUX,  Kenwood KX-7030, Sennheiser HD-600 i HD-660S. Wcześniej: m.in. SE2A3, SE6V6, PP 6V6, PP EL34, PP KT88, Ad Fontes + Goldring 2100, Grado GS1000e, AKG K702, Beyerdynamic DT990, itp.
https://www.cppro.pl/

Therion

Wqrwiam się, bo od lutego jest w serwisie a ja mam dziurę w meblu.
______________________________
Phast PP6L6, CA Evo 150 SE, Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, Audiolab 8200CDQ, AA Hyperion III LUX,  Kenwood KX-7030, Sennheiser HD-600 i HD-660S. Wcześniej: m.in. SE2A3, SE6V6, PP 6V6, PP EL34, PP KT88, Ad Fontes + Goldring 2100, Grado GS1000e, AKG K702, Beyerdynamic DT990, itp.
https://www.cppro.pl/

YanCo

#2
No nie martw się tak. Mój leży w garażu rozpaprany od jakichś 9 lat. Napisałem wcześniej 4 lata, ale przypomniałem sobie, że te 4 lata to data kiedy ostatni raz zapragnąłem go zmontować, mam go od jakichś 20 lat ;).
A zaczęło się od krzywej klapki ;). Dźwiękowo nic powalającego.


Therion

Zanim go oddałem, trochę posłuchałem. Podobał mi się jego dźwięk. 
______________________________
Phast PP6L6, CA Evo 150 SE, Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, Audiolab 8200CDQ, AA Hyperion III LUX,  Kenwood KX-7030, Sennheiser HD-600 i HD-660S. Wcześniej: m.in. SE2A3, SE6V6, PP 6V6, PP EL34, PP KT88, Ad Fontes + Goldring 2100, Grado GS1000e, AKG K702, Beyerdynamic DT990, itp.
https://www.cppro.pl/